İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İŞKUR Evde Yapılabilecek İşler Neler? Evde Ek İş İlanları

“Ev hanımıyım, ne iş yapabilirim” diye mi soruyorsunuz? Türkiye İş Kurumu’nun, siz ev kadınlarına harika bir müjdesi var. Evde çalışıp para kazanmak ve aile kalkınmasına destek olmak isteyen ev kadınları, İŞKUR’un “evde paketleme” projesi ile hayallerine kavuşuyor! Ülke ekonomisine de faydaları olacağı düşünülen bu planlama; hem istihdam sahasını genişletmeyi, hem de kadınların iş gücüne katılım oranlarını artırmayı hedefliyor. Farklı nedenlerden dolayı evinden ayrılamayan ya da ayrılmak istemeyen kadınlar, artık evlerinden çalışarak para kazanabilecek. Ev hanımları için evde yapılabilecek işler için yaptığımız araştırma sonucunda, yanıtını merak ettiğiniz tüm sorulara açıklamalar getirdik.

İŞKUR Ev Hanımlarına İş İmkanı Sağlıyor mu?

Kendi kendinize “İŞKUR evlere iş veriyor mu gerçekten” sorusunu seslendirdiğinizi duyar gibiyiz. Sorunuzun yanıtı veriyoruz; evet! Ev kadınlarının, gün içerisinde kendi belirleyecekleri saat aralıklarında;

 • Nikah şekeri yapma
 • Bitki çayı paketleme
 • Poşet katlama
 • Sabun yapma
 • Kulak çubuğu ambalajlama, gibi pek çok iş kolu ile aylık 600 ile 800 TL arasında para kazanabilmeleri, İŞKUR’un yeni projesi ile mümkün hale geldi.

Dönemsel olarak İŞKUR aracılığıyla ya da doğrudan alınarak evden yapılabilecek diğer işler arasında şunlar da vardır:

 • Kemere delik açma
 • Eşarplara kenar süsü örme
 • Boncuk işleri
 • Bardak altlığı paketleme
 • Mum paketleme
 • Plastik bardak paketleme
 • Lavabo filtresi paketleme
 • Peluş oyuncak doldurma
 • Suluk paketleme
 • Kravat arkasına marka etiketi dikme

İŞKUR’un evde iş imkanları projesinden yararlanmak isteyen ev kadınları, yayımlanan ilan sonrasında, en yakın İŞKUR şubesine giderek, başvuruda bulundu. Peki, süreç nasıl işliyor? Bu projeye dahil olmak ve aylık belli bir kazanca sahip olmak aslında çok basit. Yapmanız gerekenleri sırasıyla aşağıda paylaştık:

 • Öncelikle; kendinize en yakın İŞKUR şubesine gidin.
 • İŞKUR evde ek iş ilanları için başvuru yapmaya geldiğinizi yetkililer ile paylaşın.
 • Sizden doldurmanızı isteyecekleri bir form olacak. Dolduracağınız bu form ile birlikte eğitim ve varsa sertifika bilgileriniz kayıt altına alınacak. Bazı sertifikalara sahip olan ev kadınlarının, elbette ki evde ek iş imkanlarından yararlanma olanakları daha yüksek.
 • Ancak, endişelenmenize gerek yok. Bu sertifika programlarına katılım sağlamak istemeniz durumunda İŞKUR sizi bilgilendiriyor.

Evde paketleme işlerinin dönemsel olarak farklılık gösterdiğini hatırlatmakta fayda var. Firmalar yeni çalışanlara ihtiyaç duyduğunda İŞKUR aracılığıyla ilan açarken bazı dönemlerde çalışana ihtiyaç olmadığı için evden paketleme ya da diğer alanlarda ilan bulmak mümkün olmayabilir.

İŞKUR Evde İş İlanlarına Yapılan Başvurudan Sonra Süreç Nasıl İşliyor?

Yukarıdaki aşamalar sonrasında, kaydınızın tamamlanması durumunda; bilgileriniz sisteme işlenecek. Eğitim bilgileriniz göz önünde bulundurularak, evde yapabileceğiniz uygun görülen işler SMS yoluyla size bildirilecek. Sizi ilgilendiren kayıt işlemlerini pratik bir şekilde hallettiniz; ancak bu kez de kalan sürecin tam olarak nasıl yürütüp yönetiliyor olduğunu sorguluyorsunuz. Tam bu noktada yanıtı en çok merak edilen konulardan biri olan “İŞKUR evlere iş veren firmalar” konusuna hemen açıklık getirelim.

 • Paketleme ve ambalaj talebi olan firmalar, İŞKUR’a başvuruda bulunuyor.
 • Ardından ise İŞKUR; kendisine iş talebinde bulunan bu firmaların bilgilerini ve işlerini, sistemde kayıt altına aldığı ev hanımlarına SMS yoluyla gönderiyor.
 • Kişiye özel SMS gönderimi yapılıyor olduğu için; hiçbir bilgilendirmeyi kaçırmamak adına, güncel telefon bilgilerinizi vermeye, başvurunuz sonrasında telefon numaranızı değiştirdiyseniz de bunu İŞKUR’a bildirmeye mutlaka özen gösterin.

Eğer, evde yapacağınız ek işler için; ödemelerinizi, işlerin tamamlanmasından önce yapacak bir firma arıyorsanız, bunu araştırarak zaman kaybetmemenizi öneririz. Çünkü, ödemeler; genellikle İŞKUR’a çalışan talebinde bulunan firma tarafından, size yapılabileceği gibi, bazı durumlarda da İŞKUR’a yapılır ve yapılan işin kalitesi ile özeni işveren tarafından onaylandıktan sonraki birkaç iş günü içerisinde banka hesabınıza EFT ya da havale yoluyla yatırılır. Bankada herhangi bir hesabınız bulunmuyor ise ödemenizi, bankaların ya da PTT’nin isme para gönderme işlemi sayesinde de alabilirsiniz.

İŞKUR ile Evde Çalışan Kadınların Çalışma Şartları Nelerdir?

İŞKUR’un düzenlediği proje kapsamında; evinden çalışmak isteyen kadınların ilgilenebileceği iş kollarının; çeşitli paketlemeler, kutulamalar ve ambalajlama işlemleri olduğundan söz ettik. İŞKUR yaptığı açıklamada; nikah şekeri yapma, bitki çayı paketleme, tel toka kutulama, kulak çubuğu ambalajlama, poşet katlama, küpe arkası takma, takı tasarımı yapma, cetvel seti hazırlama, takma tırnak kutulama, mandal montajı yapma, gömlek yakaları dikme, peçete halkası yapma gibi pek çok çeşitli iş imkanın varlığından söz etmişti. Üstelik; bu işlemler ile ilgilenebilmek için günde ortalama 3 ile 4 saatin ayrılması oldukça yeterli. Çalışma emeklerinize karşılık olarak ise aylık olarak yaklaşık 600 ile 800 TL arasında ödeme alabiliyorsunuz. Üstelik; fark edeceğiniz üzere, yukarıda sıraladığımız bu iş kollarının tamamı evde ya da herhangi bir yerde kolay bir şekilde yapabileceğiniz türden. Televizyon başında otururken bile tamamlayabileceğiniz bu işler ile hem ekonomik özgürlüğünüzü kazanacak, hem de aile ekonominize katkıda bulunabileceksiniz.
Daha detaylı bilgi için; Türkiye İş Kurumu’nun web sitesini ziyaret edebilir ya da hafta içi size en yakın Türkiye İş Kurumu bölge müdürlüğünü ziyaret edebilirsiniz. Eğer; yüz yüze görüşme sağlayacaksanız mesai saatlerinin; hafta içi 08.30-17.30 saat aralıkları olduğunu söyleyip, 12.30-13.30 saat aralıklarında ise İŞKUR  çalışanların öğle paydosunda olacaklarını hatırlatmak isteriz.

İŞKUR’da İş Arayan Üyeliği Nasıl Yapılır?

Evde yapılacak işlerle ilgili ilanları görüntülemek isteyenlerin öncelikle İŞKUR sitesine üye olması gerekir. İŞKUR’a ait web sitesini aşağıda paylaştık ve iş arayan üyeliği ile buraya nasıl katılım sağlanabileceğini madde madde açıkladık. İşte detaylar şu şekilde:

 • Siz iş arayan üyeliği ile ilgilendiğiniz için; açılan sayfada, “İş Arayan” başlığı altında bulunan, “Üye Ol” butonuna tıklayın.

 •  Açılacak yeni sayfada “Üyelik Sözleşmesi” ile karşılaşacaksınız. Üye olma aşamasına geçmeden önce bu alanın okunarak, “Onaylıyorum” butonunun işaretlenmiş olması gerekiyor.

 • Gelecek yeni sayfada; T.C. kimlik no, ad, soyad, baba adı ve doğum tarihi alanlarının doldurulmasından sonra, güvenlik kontrolü için verilen 4 basamaklı sayıyı boş kutucuğa yazın. Takiben; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, iletişim bilgilerinizin kullanılabileceğine dair alınması zorunlu olan onayı da okuyup anladığınıza dair küçük kutuyu işaretleyin ve “İleri” butonuna tıklayın.

 • Gelecek sayfada; “Adres Bilgileri” başlığı altında birtakım bilgileri doldurmanız istenecek. Süreçte sizinle iletişime geçilebileceği için; güncel iletişim numaranızı, e-mail adresinizi ve e-posta adresinizi vermeye özen gösterin. Tüm bilgileri girdikten ve doğruluğundan emin olduktan sonra “Üyeliği Oluştur ve Devam Et” butonuna tıklayın.
 • Tebrikler, artık İŞKUR’da iş arayan üyesi olarak tamamlamış oldunuz! Artık yapmanız gereken tek şey; iş ilanlarına uygun profile gelebilmek için profilinizde yer alan bilgileri zenginleştirmek ve ilanları takip etmek.

 Türkiye İş Kurumu’nun web sitesine girip üye olmak için TIKLAYINIZ!

Diğer İŞKUR İçerikleri:

İŞKUR Profil Oluşturma

İŞKUR’a Başvuru Nasıl Yapılır?

Bir önceki yazımız olan Evde Muhasebe İşi Yaparak Düzenli Ek Gelir Sağlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 257 YORUM
 1. Tuba kahramam dedi ki:

  Evde paketleme işi istiyorum yardımcı olursanız sevinirim konya selcuklu

 2. Ceylan dedi ki:

  Sivasta yaşıyorum evde paketleme işi istiyorum elim cok hızlıdır

 3. Ceylan dedi ki:

  24 yaşındayım evliyim sivasta yaşıyorum eşim virüsten dolayı işsiz işe ihtiyacım var

 4. Emine dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim Kocaeli/körfez

 5. Esra dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum Kayseri’de ikamet ediyorum

 6. Mustafa dedi ki:

  Evde paketleme isi istiyorum..

 7. Dicle nur durgun dedi ki:

  İstanbul sancaktepe yenidoganda oturuyorum evden paketleme isi yapmak istiyoruz 2 kisiyiz.

 8. Murat çakır dedi ki:

  Evde sabun paketleme işi arıyorum acil

 9. esra dedi ki:

  zonguldak merkezde yasıyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum

 10. Elifnur temel dedi ki:

  Ek ise cok ihtiyacım var elimden her is gelir yardmci olursanz sevinirim

 11. Tansu Çubukçu dedi ki:

  Samsunda oturuyorum ev hanimiyim 21 yasindayim paketleme,katlama işlerine talibim dönüş yaparsanız sevinirim bu işe gerçekten ihtiyacım var simdiden tesekkur ederim.

 12. Kübra dedi ki:

  Ev hanımıyım evde yapılacak iş arıyorum

 13. Serap dedi ki:

  Merhaba
  Ben İzmir’in Buca ilçesinde ikamet etmekteyim
  ev hanımıyım
  Dört kişilik bir ekipiz
  Evde yapabilecek her türlü paketleme ve montaj işini büyük bir titizlikle yapabiliriz vaktimiz çok fazla
  En kısa sürede dönüş yapmanızı rica ediyorum
  Çalışmaya Çok ihtiyacımız var

 14. Sena dedi ki:

  Her türlü düz dikiş yapabilirim .Halk eğitim merkezinde usta öğreticilik yaptım

 15. Sena dedi ki:

  Her türlü düz dikiş yapabilirim

 16. Fatma dedi ki:

  Her türlü düz dikiş yapabilirim

 17. Gülsüm dedi ki:

  Yalova merkezde oturuyorum. Paketleme,katlama ve montaj işlerine talibim. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Bu işe gerçekten ihtiyacım var.

 18. Gülsüm Yıldız Mutlu dedi ki:

  Yalova merkez Paketleme ve montaj işlerine talibim. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Bu işe gerçekten ihtiyacım var.

 19. Masume dedi ki:

  Paketleme isi yapmak istiyorum antalyada yaşıyorum

 20. Sibel dedi ki:

  Biz üç elti bir evdeyiz coxuklar kucuk disarida calisamiyoruZ evde is istiyrZ bize yardimci olur msnz

 21. Elif çetinkaya dedi ki:

  eeyore_elif87@hotmail.com ankara’da ikamet ediyorum.Evde yapılabilecek paketlemeleri yapmayı çok isterim

 22. Tuğba dedi ki:

  Merhaba ben eskisehirde yim evde ek iş arıyorum ihtiyacım var lütfen cevap verin

 23. Elvan aktürk dedi ki:

  Elvan Aktürk Izmir karsiyaka alaybeyde oturuyorum.evhanimiyim esimle birlikte her türlü paketleme isini en kisa surede yapariz.bu ise cok ihtiyacimiz var geri donus saglarsaniz seviniriz simdiden tesekkurlermail: erhan_elvan_akturk@hotmail.com

 24. Özlem dedi ki:

  Kocaeli körfez her türlü paketleme işi yaparım

 25. Burcu dedi ki:

  Izmir sirinyerde oturuyorum evde herturlu elisi ve paketleme yapabilirim tesekkurler

 26. Ahmet .fatma dedi ki:

  Bura yildirimda oturuyoruz eşimle birlikte seri sekilde paketleme isi yapmak istiyoruz donerseniz sevinirim.

 27. suzan dedi ki:

  Men mardindeyim oturuyorum her türlü paketleme ve katlama işi yapabilirim cocuklarim küçük oldugünaydın için çalışmıyorum disatda

 28. suzan dedi ki:

  mardindeyim oturuyor evde her türlü paketleme ve katlama işi yapanilirim

 29. Hülya dedi ki:

  Bursada oturuyorum.ise ihtiyacim var.her türlü paketleme vs is yapabilirim.geri dönerseniz sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.

 30. Elif dedi ki:

  Evde paketleme yapmak istiyorum ek gelir saglamak icin

 31. Fatma dedi ki:

  Eve paketleme işi istiyoruz parseller mahkeme Ademyavuz dudullu Ümraniye istanbul

 32. Beste dedi ki:

  Biz bütün gün evdeyiz Ankara Da yaşıyoruz grubuz işe ihtiyacımız var

 33. Beste dedi ki:

  Biz işimiz yok bütün gün evdeyiz Ankara Da yaşıyoruz grubuz işe ihtiyacımız var

 34. Dilan dedi ki:

  Özenle temiz ve hızli şekilde yapabilirim izmir karsiyakada oturuyorum yardımcı olurmusunuz?

 35. Selin dedi ki:

  İzmir’de yaşıyorum her türlü paketleme işini özenle, hızlı bir şekilde sorunsuz olarak hazırlayıp teslim ederim!

 36. Nurgül dedi ki:

  Gaziantep merkez evde paketleme işi yapabilecek 3 kişiyiz yardımcı olursanız sevinirim bu işe çok ihtiyacım var

 37. Suzan dedi ki:

  Tekirdag corluda yasiyorum paketleme susleme montaj isi yapabilirim

 38. Hanife dedi ki:

  Esimle butun gun evdeyiz işe ihtiyacimiz var daha önce evde paketleme vs yaptık bilginize

 39. Hava yıgın dedi ki:

  Bursa emekte oturuyoz iki kişiyıl paketleme işi yaptık . Paketleme işi yaparız. Lütfen yardımcı olunuz.

 40. Fikriye dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim İzmir de oturuyorum

 41. pervin sen dedi ki:

  izmir de yaşıyorum evde paketleme işi istiyorum lütfen yardımcı olun

 42. Ğufran yılmaz dedi ki:

  Kocaeli izmit e oturuyorum paketleme iş istiyorum

 43. Gamze gül dedi ki:

  İzmir de oturuyorum ev de paketleme işi istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

 44. sebnem dedi ki:

  izmir çiğli de oturuyorum..adresime uygun firmalardan evde yapabileceğim iş istiyorum..

 45. Kader dedi ki:

  İyi günler evde grup halinde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz lütfen

 46. Fatma dedi ki:

  Mersin toroslar da oturuyorum evde paketleme işi istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 47. Gülşen bulut dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum bu işe çok ihtiyacım var elim hızlıdır İstanbul Esenyurt da oturuyorum yardımcı olursanız sevinirim

 48. Yeter Erdoğmuş dedi ki:

  evde paketleme işi yapmak istiyorum elim yatkın dır lutfen yardımcı olursanız sevinirim