İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İstanbul’da Hangi İşler Para Kazandırır İş Fikirleri

26.04.2015

İstanbul’da İş Kurmak İsteyenlere İşe Girilecek Sektörler

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’da kendinize bir iş yeri açmak istiyorsanız fakat girecek bir sektör bulamıyorsanız sizlere yardımcı olmak ve ufkunuzu genişletmek için aklınıza gelmeyecek iş fikirleri sunacağız. Daha çok kazanmayı herkes istiyor fakat bir çok kişi tarafından yapılan bir işi yapmak yerine piyasa da daha az olan ve çok kazandıran iş fikirlerine ihtiyacınız olacağını düşündük. Girişimciler için lazım olan bu fikirlere bizler sürekli olarak yenilerini ekliyoruz. Bir miktar sermayeniz var ya da sermaye bulabilecek imkanınız varsa kendi dükkanım olsun diyenlerdenseniz ve İstanbul’da yaşıyorsanız girilecek bir çok alan var. Fakat bizim yaptığımız analizler sonucunda ortaya çıkan sonuca göre size uzun vadede sürekli olarak kazandıracak büyümenize yardımcı olacak epey bir sektör var. Şimdi dilerseniz detaylara geçelim.

İstanbul'da İş Yapmak

Kitap-Kırtasiye Dükkanı Açmak: İstanbul’da nüfusun büyük bir bölümünü öğrenciler oluşturmaktadır. Sadece öğrenciler için değil KPSS’ye hazırlananlar da geniş bir tutmaktadır. Bu tarz hazırlık kitapları,testler, yardımcı kitaplar,eğitim cdleri gibi ürünlerin satışını yapabileceğiniz bir iş yeri açarsanız emin olun ki kazanırsınız. Bunun için yayınevleri ile anlaşmanız gerekmektedir. Kitapları tedarik edebilmek için matbaalarla da anlaşma sağlandıktan sonra kitaplarınızı dilerseniz kendi deponuzda dilerseniz de dükkanınızda barındırabilirsiniz.
Maliyeti: Böyle bir yer açmak için öncelikle dükkan kiralamanız ya da satın almanız gerekmektedir. Dershanelere yakın ya da okullara yakın yerde Kırtasiye açmak için 15 BİN TL yıllık kira ücretiniz olacaktır. Ortalama olarak bu şekildedir. Daha sonra satacağınız ürünleri kitaplar için masrafınız olacaktır. Tek seferde 40-50 BİN TL gibi bir rakama böyle bir dükkan sahibi olabilirsiniz.

Bayanlara Yönelik Dükkanlar: İstanbul’da yaşayan bayanlar için olmazsa olmaz aksesuarlardan olan çantalar için dükkan açabilirsiniz. Yurt dışından ya da yurt içinde farklı bölgelerden toptan alacağınız çantaları satacak iş yeri ile kazanç sağlamak mümkündür.  Çanta Dükkanı Açmak ⇐⇐ için detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz farklı makalemizde detaylara ulaşabilirsiniz.

Züccaciye Dükkanı Açmak: Bayanlara yönelik açacağınız bir diğer dükkan ise züccaciyecidir. Evler için araç gereçlerin bulunduğu porselenlerin,tabakların bulunduğu bir yer açarak ta güzel paralar kazanabilirsiniz. Bu işin diğerlerinden biraz daha fazla maliyeti olabilir. Çünkü markalı ürünlerin satışını yapacağınız için sizde yüksek paralardan toptan alırsınız. Bu yüzden de yüksek fiyattan satmak zorundasınız.

İstanbul’da yapacak işler elbette bunlarla da sınırlı değildir. Gençlere yönelik eğlence mekanları açabilirsiniz. Örnek verecek olursak Playstation Cafe açabilirsiniz. Bu zamandan sonra İnternet Cafe açmak çok mantıksız olacaktır. Çünkü herkesin akıllı telefonu var ve cebinde interneti var. Ayrıca evinde internet olmayan ev yok denecek kadar az. Zaten Telekom da 2 yıl ücretsiz internet dağıtacak biliyorsunuz. Bu yüzden güzel bir Playstation Cafe Açabilirsiniz. Playstation Cafe Kazandırır Mı ? ⇐⇐ diyorsanız kırmızı bağlantıdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kaynak:Editör
Kaynak

Bir önceki yazımız olan Seyahat Acentası Bilet Satış Ofisi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.