İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Mail Okuyarak Para Nasıl Kazanılır? Bu Gerçekten Mümkün mü?

Ekonomik darboğaz, geçim sıkıntısı, giderlerin sürekli artması ancak buna rağmen gelir düzeyinde belirgin bir değişiklik olmaması pek çok kişiyi alternatif kazanç yöntemleri aramaya itiyor. Zaten halihazırda oldukça uzun mesailerde çalışan insanlar kalan vakitlerinde de bu alternatif yöntemleri kullanarak bütçelerini rahatlatmak istiyor. Fakat her şeyde olduğu gibi bu kazanç mekanizmasını da kendi lehine çeviren ve bir çare arayan insanları sömüren kötü niyetli kişiler mevcut. Bu nedenle mail okuyarak para kazanmak gibi farklı ve alışılmadık tekniklerle kazanç sağlamak isteyenlerin bu tarz kişi ve sitelere dikkat etmesi gerekiyor.

Mail Okuyarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Bu yöntemle para kazanmanız en azından ülkemizde mümkün değil. İnternetten araştırma yaptığınızda karşınıza bu konuda yazılmış pek çok makale ve internet sitesi çıksa da, burada bahsi geçen sitelerin bir kısmı yalnızca o ülke vatandaşlarına hizmet veriyor, bir kısmı ise çoktan kapanmış. “Yalnızca mail okuyarak ayda şu kadar para kazanabilirsiniz.” demeyi çok isterdik ancak mail okuyarak para kazandıran siteleri detaylı olarak incelediğimizde pek çoğunun güvenilirliklerinin sorgulanabilir olduğunu gördük. Gerçekten ödeme yapan sitelerin çoğu ya o ülke ile sınırlı ya da kullanıcılarına günde en fazla üç mail gönderiyor. Bu rakam da ay sonunda halk arasındaki tabirle sakız parası bile etmeyecek ve harcadığınız zamana değmeyecek bir meblağa tekabül ediyor.

Yabancı sitelerde durum böyleyken mail okuyarak para kazandıran Türk sitelerine baktığımızdaysa bir sonuca ulaşamıyoruz. Bu nedenle mail okuyarak para kazanabileceğinizi iddia eden ve kötü niyetli olduklarına inandığınız kişilerin gönderdiği mail ve mesajları dikkate almamanızı öneririz. Hele ki bu tarz siteler sizden üyelik sırasında ücret talep ediyorsa, koşarak uzaklaşmanızı tavsiye ederiz. Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Ülkemizde mail okuyarak para kazanmanız ne yazık ki çok mümkün görünmese de yine de internet üzerinden ek gelir sağlayabileceğiniz ve oldukça güvenilir pek çok yöntem mevcut. Ancak her ne olursa olsun, internet dünyasının karanlık tarafını göz ardı etmemeli ve tedbiri elden bırakmamalısınız. Kullanıcı yorumları çoğu zaman güven oluştursa da bazı sitelerin bu yöntemi de kendi çıkarları için yönlendirerek sahte yorumlardan oluşan bir alan yarattıklarını unutmayın.

1. Anket doldurarak para kazanmak

Tüketici eğilim ve tercihleri üreticiler için uzun zamandır büyük önem taşıyor. Her ne kadar Facebook, bu alandaki ezberleri bozarak reklamcılık anlayışını kökten değiştirse de anketler, tüketiciler hakkında bilgi alabilmek için hala daha en önemli seçenekler arasında geliyor. Yalnızca ticarette değil siyasette de büyük değere sahip olan anketler, pek çok partinin seçim kampanyasını belirlemede önemli rol üstleniyor. Bu tarz hizmet veren sitelerden birine üye olup düzenli olarak anket doldurarak ek gelir elde etmeniz mümkün.

2. Oyun oynayarak para kazanmak

Günümüz gençlerinin belki de en çok heves ettiği ve “kolay para” olarak gördükleri iş, oyun oynayarak para kazanmak. Ancak bu şekilde para kazanmak bir anda olmaz. Eğer bu şekilde para kazanmayı düşünüyorsanız bunu bir sürece yaymalı ve sabretmelisiniz. Her ne kadar dışarıdan bakıldığında kolay gibi görünse de sizi izleyen sabit bir kitle edinmek, düzenli olarak yayın açarak bu kitlenin sizi izlemesini ve yayın kanalınıza abone olmalarını sağlamak oldukça zordur. Ancak bir konsept bulup kanalınızı bunun üzerine kurarak kendinize sadık bir kitle edinirseniz belli bir zaman dilimi içerisinde başka bir işte çalışmanıza gerek kalmadan hatırı sayılır bir kazanç elde edebilirsiniz. Eğer vaktiniz, yaratıcılığınız, sabrınız ve oyun kültürünüz varsa bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Çok para kazanmanın yollarından birisi de Youtuber olmaktır.

3. Yazarlık yaparak para kazanmak

İnternet dünyası her geçen gün sayısız yeni siteyle genişledikçe ihtiyaç duyulan içerik sayısı da o kadar artıyor. Pek çok internet sitesi bu içerikleri kendisi oluşturmak yerine, bu tarz hizmet veren sitelerden yardım alıyor. İçerik yazarlığında dikkat edilmesi gereken husus, kafanıza göre makale yazamayacağınızdır. Size bir konuyla birlikte konunun içine serpiştirilmesi gereken anahtar kelimeler verilir. Arama motorlarında sitenin ilk sıralarda çıkmasına olanak veren bu anahtar kelimeleri yazının içinde düzgün bir şekilde kullanmanız gerekir. Eğer kaleminize güveniyorsanız ve her gün düzenli olarak belli kelime sayısında içerik üretebileceğinize inanıyorsanız içerik yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz.

4. Müşteri hizmeti vererek para kazanmak

Tam olarak internet üzerinden para kazanmak sayılmasa da, evinizde bilgisayarınız ve internetiniz varsa müşteri hizmetleri sorumlusu olarak para kazanmanız mümkün. Her geçen gün sayısız firma müşteri hizmetleri sunmak için belli bir odaya kapanmış, kabinler içerisinde hizmet veren çalışanlardan ziyade evinden hizmet veren çalışanları bünyesine katmayı tercih ediyor. Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Apple’ın müşteri hizmetleri bile ülkemizde bu şekilde çalışıyor. İnsan ilişkileriniz kuvvetliyse, çözüm odaklı çalışabiliyorsanız ve öfkeli bir müşterinin tüm söylenmelerine rağmen sorununun çözümüne yardım edebileceğinize inanıyorsanız evinizin sıcaklığından çıkmadan para kazanabilirsiniz.

5. Stok fotoğraf ve video çekerek para kazanmak

Özellikle grafik tasarımcılarının hayatını oldukça kolaylaştıran stok fotoğraf ve video işi, eğer doğru konseptte üretim sağlanabilirse hatırı sayılır bir gelir getirebiliyor. Haberlerden tutun da çeşitli film afişlerine kadar artık tasarımcılar fotoğrafları bu sitelerden alarak kullanıyor. Belli bir konseptte çekilmiş fotoğraflara verilen genel isim olan stok fotoğrafların tanesi çözünürlüğüne göre 1-5 dolar arasında fiyatlandırılıyor. Tabii bu fotoğraflar cep telefonu kamerasıyla çekilmiş görseller olmuyor. Yüksek çözünürlüğe sahip profesyonel fotoğraf makineleriyle çekilen bu fotoğraf ve videoları ilgili servis sağlayıcılarına yükleyerek hem fotoğrafçılık hobinizi yaşayabilir hem de keyifli bir şekilde para kazanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle size belli bir hizmet karşılığında ödeme yaptığını iddia eden siteleri iyi araştırın. Sosyal medyada, sözlük sayfalarında ya da forumlarda siteyle ilgili neler söylenmiş mutlaka bakın. Eğer ulaştığınız sonuç size güven vermediyse o siteden uzak durun. Ayrıca üyelik sırasında sizden ücret talep eden sitelere de kesinlikle güvenmeyin. Bazı siteler sizden örnek metin, fotoğraf ya da işi hakkıyla yapabileceğinizi gösteren herhangi bir kanıt isteyebilir. Bunlar sizin niteliğinizi belirlemek için son derece olağan taleplerdir ancak “Bize şu kadar lira verirsen sana şu kadar kazandırırız.” diyen siteler temelde dolandırıcıdır ve kazanç sağlamak isterken elinizdeki birikimi de kaybetmenize sebep olur.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak: Müzik Dinleyerek Para Kazanabileceğiniz Siteler

Para Kazanma Taktikleri:Para Kazanmak İçin 43 Güvenilir Taktik

Anket Doldurarak Para Kazanın: Anket Doldurarak Para Kazanabileceğiz Siteler

En Değişik Para Kazanma Yöntemleri: Para Kazanmanın 11 Değişik Yöntemi

Müzik Dinleyerek Para Kazanın: Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri

Evden Para Kazanmak İçin: Evden Para Kazanma Yöntemleri

Bir önceki yazımız olan Evde Muhasebe İşi Yaparak Düzenli Ek Gelir Sağlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ethem Küçükkaya dedi ki:

    Almanya’da çalışmak istiyorum. Gümrük ve Lojistik sektöründe çalışıyorum.