İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Güvenilir Bir Şekilde Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak

28.07.2018

Her geçen gün standart meslekler geri plana atılırken ev ortamında, internet üzerinden para kazandıran yöntemler popüler hale geliyor. Oda kiralamaktan evde müşteri hizmetleri sunmaya, grafik tasarımdan metin yazarlığına kadar pek çok farklı alanda internet üzerinden para kazanmak mümkün. Bu tarz yöntemlerin en revaçta olanı ve belki de en çok merak edileni anket doldurarak para kazanmak. Peki anket doldurarak para kazanmak gerçekten mümkün mü?

Online Anket Furyası

İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanmak özellikle yurt dışında uzun yıllardır revaçta. Ancak burada ayrıştırıcı faktör, yurt dışında anket doldurarak para kazananların büyük bölümünün ülkemize kıyasla çok daha yüksek orandaki işsizlik maaşı alıyor olmaları. Onlar için anket doldurmak yalnızca bir ek gelir olarak getiri sağlıyor. Ülkemizde de özellikle son dönemde anket doldurarak para kazanmaya olanak veren pek çok site var. Ancak bu siteler arttıkça, aynı oranda sahte anket siteleri de bu şekilde para kazanmak isteyenleri sömürmek için artış gösteriyor. İnternetten anket doldurarak para kazanırken dikkat edilmesi gereken pek çok şey var.

1. Site güvenliği

Bu işi layığıyla yapan siteleri tenzih ederek söylüyoruz ancak anket sitelerinin büyük bir bölümü ne yazık ki dolandırıcılık yapıyor. Bazı siteler kimlik fotokopinize kadar istiyor. Eğer sitenin güvenliğinden %100 eminseniz ve kimlik fotokopinizi illa ki vermek zorundaysanız fotokopinin üzerine “yalnızla X amaçla kullanılması içindir” yazarak başka amaçlar için kullanılmasını engelleyebilirsiniz. Bazı siteler ise daha kayıt olurken sizden belli miktarda kayıt ücreti talep ediyor. Bu tarz sitelerden koşarak uzaklaşın. Para kazanmak için başvurduğunuz bu yöntemde bir de elinizdeki paradan olmayın.

2. Anket takibi

Güvenli bir site buldunuz ve kayıt yaptırdınız. Başka bir sorunla daha karşı karşıyasınız. Bu da, yurtdışındaki sitelere kıyasla ülkemizdeki anket saysının çok çok az olduğu gerçeği. Eğer anket yaparak para kazanmak istiyorsanız, üye olduğunuz site ya da siteleri düzenli olarak ziyaret etmeli ve yeni anket geldiğinde hemen fırsatı değerlendirmelisiniz. Bu sitelere üye olan diğer kişiler de sizin gibi avını bekleyen kartal misali tetikte olacağından elinizi çabuk tutmanız gerekli. Aksi halde siz daha bilgisayar başına geçmeden gelir imkanınız elinizden alınmış olur.

3. Kazanç oranı

Sitelerde sunulan anket miktarına bağlı olarak kazancınız da aynı oranda değişkenlik gösteriyor. Bazı dönemlerde günde birden fazla anket girilebilirken bazen haftada bir ya da iki tane anket sisteme ekleniyor. Böyle bir durumda da kazancınız son derece düşük oluyor. Ayrıca anketlerden kazandığınız oran, anketi yapan firmanın bütçesine göre belirlendiğinden her zaman aynı uzunluktaki anketten aynı kazancı elde etmeyi beklemeyin. Bazen üç dakikalık bir anket için 5 TL kazanabilirken bazen 15 dakika harcamanız gereken bir ankette 3 TL kazanabilirsiniz.

4. Ödeme

Bazı anket siteleri ödeme yapmak için hesabınızda belli bir oranda para birikmesini zorunlu kılar. Örneğin hesabınızda 50 TL birikmişse ve site 100 TL’nin altında ödeme yapmıyorsa o ay ödeme alamazsınız. Ay sonunda gelir tablonuza 50 TL artı bakiye yazmışken ödeme kotasından dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde ödeme yapan bazı sitelerde bakiyeniz bir sonraki aya devretmez. Yani o ay doldurduğunuz tüm anketler boşa çıkmış ve emeğiniz heba olmuş olur. Anket doldurarak para kazandığınız sitenin ödeme tercihini, bakiyenizin sonraki aya devredip devretmediğini muhakkak öğrenin.

Yurt Dışındaki Anket Sitelerinden Türkiye’de Para Kazanmak Mümkün Mü?

şüpheli bakan adam

Çoğu yabancı anket sitesi daha çok lokal müşterileri tercih etse de küresel anketler de listelerine eklenebildiğinden dünyanın her yerinden üye kabul edebiliyorlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sitenin ödeme yöntemlerindeki tercihidir. Eğer ülkemizde hizmet vermeyen, yalnızca o ülkede kullanılan bir ödeme yöntemi tercih ediliyorsa tarafınıza ödeme yapılamaz ve bakiyeniz orada kalır. Ayrıca farklı ülkelerden üye kabul etmeyen sitelere VPN hilesiyle üye olmayı başarsanız bile, siteye her girişinizde farklı bir IP adresi görüneceğinden kısa sürede üyeliğiniz iptal edilir. Üyeliğiniz iptal edilmese bile, ay sonunda Türkiye menşeili bir bankanın IBAN’ını verdiğinizde zaten o ülkeden olmadığınız anlaşılacak ve tarafınıza ödeme yapılmayacaktır.

Ayrıca bazı yabancı siteler nakit ödeme yapmak yerine çeşitli marketlerde ya da mağazalarda kullanabileceğiniz hediye çekleri ve kuponlar verirler. Türkiye’de bulunmayan bir mağaza ya da market için tarafınıza gönderilecek hediye çekleri ve kuponlar hiçbir işe yaramayacağından sitenin nasıl ödeme yaptığını mutlaka öğrenin. Eğer kripto para sektörüne ilginiz ve merakınız varsa bu tarz ödeme yapan sitelerin olduğunu da belirtelim.

Güvenilir Anket Doldurma Siteleri Hangileri?

anket dolduran karı koca

Pek çok anket doldurma sitesinin bu kılıf altında dolandırıcılık eylemleri gerçekleştirdiğini dile getirmiştik. Peki yüzlerce, binlerce yerli ve yabancı anket sitesi içerisinden hangilerine güveneceğiz? Hepsine tek tek üye olup denemek zorunda mıyız? Kullanıcı yorum ve tecrübelerine göre ön plana çıkan bazı siteleri sizin için derledik ancak bu sitelerin hepsinin tarafımızdan test edilmediğini belirtelim.

1. Myiyo

Kullanıcı yorumları doğrultusunda en güvenilir sitelerden biri olarak gösterilen Myiyo’ya isim soyisim ve mail adresinizi girdikten sonra üye olabiliyorsunuz. Yaş aralığınızı da belirledikten sonra karşınıza hangi konulardaki anketlerle ilgilendiğinizi tespit edebilmek için bir seçim ekranı çıkarıyor. Seçimlerinize göre eğer sisteme bir anket girişi olursa Myiyo size mail göndererek anketi doldurmanızı istiyor. Mailde yer alan bağlantıya tıklayarak doldurabildiğiniz bu anketlerden, şirket bütçesine göre 1 ila 5 Euro arasında kazanç elde edebiliyorsunuz. Myiyo’dan ödeme alabilmeniz için hesabınızda 20 Euro birikmiş olması gerekiyor ancak 20 Euro’ya ulaşamamanız halinde bakiyeniz sonraki aya devrediyor, içiniz rahat olsun. Bu sitenin anketlerinde en önemli nokta, cevaplarınızda tutarlı olmanız. Eğer aynı firma için doldurduğunuz anketlerde farklı cevaplar tespit edilirse üyeliğiniz iptal edilebiliyor. Myiyo’ya, www.myiyo.com adresinden ulaşabilmek mümkün.

2. Fikir Pazarı

Türk anket sitelerinden biri olan Fikir Pazarı, üyelerine nakit ödeme yapmak yerine, dünyanın en yaygın market zincirlerinden biri olan Carrefour’dan hediye çekleri armağan ediyor. Fikir Pazarı son dönemde global piyasaya da girdiğinden yalnızca yerli değil yabancı firmalardan da anketler geliyor ve bu da anket sayısını artırıyor. Eğer nakit yerine marketlerde kullanabileceğiniz hediye çekleri sizi cezbediyorsa ve bu sayede ev ekonominize katkıda bulunabileceğinizi düşünüyorsanız www.fikirpazari.web.tr adresinden siteye üye olabilirsiniz.

3. İpsos TR

Dünya çapındaki anket şirketi İpsos’un Türkiye ayağı olan İpsos TR’ye yine aynı şekilde kişisel bilgilerinizi girerek üye oluyorsunuz. Ayrıca Facebook hesabınızı entegre ederek de siteye üye olmanız mümkün. İpsos’da nakit ya da hediye çeki sistemi değil puan sistemi devreye giriyor. Dolduracağınız anketin türüne ve uzunluğuna göre farklı miktarlarda puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız bu puanlar 1380’e ulaştığında, puanlarınızı elektronik eşya, market çeki, mağaza çeki gibi şeyleri almak için kullanabiliyorsunuz. İpsos TR puanlarla alabileceğiniz şeylerin listesini sıklıkla güncellediğinden siz üye olduktan sonra farklı bir hediye seçeneği de sisteme eklenmiş olabilir.

Direkt nakit olarak değil, çeşitli eşya ve kuponlar şeklinde ödeme almak isterseniz İpsos TR’ye kayıt olmak için TIKLAYINIZ!

4. Mobrog

Anket doldurma sektöründe çok uzun zamandır varlığını sürdüren Mobrog, yine kullanıcı yorumlarına göre en güvenilir anket doldurma sitelerinden biri. Mobrog’da doldurduğunuz anketin uzunluğuna göre anket başına 1 ila 7 TL arasında bir ödeme alıyorsunuz. Alman araştırma şirketi, Splendid Research grubuna ait olan Mobrog’a ister web sitesi üzerinden isterseniz Android ya da iOS uygulaması üzerinden kayıt olabilirsiniz. Özellikle mobil cihazınızda hayli zaman geçiriyorsanız Mobrog uygulamasını kullanarak anket doldurup kazanç sağlayabilirsiniz. Arjantin’den Suudi Arabistan’a kadar pek çok ülkede hizmet veren Mobrog’un Türkiye ayağına kayıt olmak için TIKLAYINIZ!

5. Market Agent

Güvenilir anket doldurma sitelerinden biri olan Market Agent da Türkiye’de hizmet veren uluslararası bir şirket. Market Agent’ta da puan sistemi işliyor ancak, İpsos TR’nin aksine Market Agent’ta puanlarınızı çeşitli ürünler ve kuponlar almak için kullanabileceğiniz gibi nakte çevirmenize de olanak tanınıyor. Euro üzerinden ödeme yapmasından dolayı oldukça cazip olan Market Agent’ta ödeme alabilmeniz için ulaşmanız gereken asgari bir miktar bulunmasa da 15 Euro’nun altındaki ödemeler için 1 Euro havale ücreti kesiliyor. Market Agent’ta anket doldurabilmek için en az 14 yaşında olmanız gerekiyor. Ayrıca sitenin anket dağıtım sistemi eğer müşteri spesifik değerler belirtmediyse (Örneğin 25-45 yaş arasındaki kadınlar) üye havuzundan rastgele seçiliyor. Bu dağıtım sayesinde Market Agent’ta hemen herkes eşit miktarda anket doldurarak sabite yakın bir gelir elde edebiliyor. Market Agent’ın Türkçe hizmet veren sitesine girmek için  TIKLAYINIZ!

6. Napolyon

1 milyonun üzerinde kayıtlı üyesiyle ülkemizdeki en geniş araştırma veri tabanına sahip oluşumlardan biri olan Napolyon da güvenilir anket doldurma siteleri arasında. Napolyon da üyelerine anket doldurma karşılığında puan veriyor. Üyeler daha sonra biriktirdikleri puanları tercihlerine göre mağaza indirimi, kültür sanat ve spor etkinlikleri biletleri gibi çeşitli fırsatlara çevirebiliyor. Napolyon’a kayıt olmak isterseniz TIKLAYINIZ!

7. Joinhiving

2014 yılından bu yana pek çok farklı ülkede hizmet veren Joinhiving, yakın zamanda Türkiye’de anket hizmeti sunmaya başladı. Diğer anket doldurma sitelerine kıyasla aktif kullanıcı sayısı düşük kalsa da anket kalitesi olarak hayli başarılı çözümler bulabilmek mümkün. Joinhiving’de anket başına alınan ücret 1 ila 2 Euro araısnda değişiyor ancak sitenin anketleri 20 ila 40 dakika gibi hayli uzun süreler gerektiren geniş kapsamlı içerikler oluyor. Joinhiving de ayrıca yeni üyeler kayıt yaptırdıkça da para kazanabiliyorsunuz. Siteye kazandırdığınız yeni üyeler anket doldurdukça onların kazancından size de ufak bir miktar komisyon veriliyor. Joinhiving’e kayıt yaptırmak için TIKLAYINIZ!

8. Daedalusonline

Daedalusonline kısıtlı veri tabanıyla çok tercih edilmese de değişik ödeme yöntemi imkanlarıyla pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Daedalusonline, bir dönem her ay anket dolduran kişiler arasında düzenlediği çekilişte talihlilere tablet hediye etme yöntemini tercih ettiyse de şu anda puanlandırma sistemini kullanıyor. Diğer pek çok anket doldurma sitesinde olduğu gibi Daedalusonline’da da 1000 puana ulaştıktan sonra puanlarınızı nakite çevirebiliyorsunuz. Puanınızı nakite çevirip ödeme almak için en az 1000 puanınızın olması gerekiyor ancak bunu biriktirerek daha yüklü ödemeler almanız da mümkün. Daedalusonline’ın web sitesine ulaşmak için TIKLAYINIZ!

9. Valued Opinions

Bir diğer ödeme yapmayan ancak alışveriş çeki ve elektronik kupon veren anket sitesi de Valued Opinions. Geçtiğimiz yıl içerisinde 1.000.000’dan fazla kişinin anket doldurarak ödül kazandığı Valued Opinions 1999 yılından beri sektörün içerisinde. Sitede doldurduğunuz anketlerin ardından 450 puana ulaştığınızda, puanınızı Hepsiburada internet sitesinde kullanabileceğiniz alışveriş çekine ya da mobil alışverişte kullanabileceğiniz elektronik kupona dönüştürebiliyorsunuz. https://www.valuedopinions.com.tr/ adresinden ulaşılabilen sitenin özellikle Hepsiburada alışveriş çeki ödülü dikkat çekiyor.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak: Müzik Dinleyerek Para Kazanabileceğiniz Siteler

Para Kazanma Taktikleri:Para Kazanmak İçin 43 Güvenilir Taktik

En Değişik Para Kazanma Yöntemleri: Para Kazanmanın 11 Değişik Yöntemi

Mail Okuyarak Para Kazanın: Mail Okuyarak Para Kazanma Siteleri

Müzik Dinleyerek Para Kazanın: Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri

Evden Para Kazanmak İçin: Evden Para Kazanma Yöntemleri

Bir önceki yazımız olan Seyahat Acentası Bilet Satış Ofisi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.