İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Sağlık MYO Lisans Tamamlama Tercih Başvuruları Açıklandı

20.08.2015

Sağlık Lisans Tamamlama Tercih Tarihleri 2015

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere YÖK tarafından daha öncesinden bir duyuru yayımlanmıştı ve 2 yıllık sağlık myo mezunları için lisans tamamlama müjdesi verilmişti. Yine geçtiğimiz günlerde bu haberin herkes tarafından tam duyulmamasından dolayı başvurular uzatılmıştı. Bugün Yükseköğretim Kurulu yapmış olduğu açıklamaya göre başvuru yapan adayların tercih işlemlerini yapabilmesi için tercih başvuru tarihleri de açıklandı. 2 Yıllık Sağlık MYO Mezunları eğer 4 yıllık Lisans Tamamlamak istiyorsa başvurusunu YÖK sistemine e-Devlet şifresi ile giriş yaparak 25 Ağustos 2015 tarihi ile 30 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapabilecektir. Eğer 2 yıllık mezunsanız ve lisans eğitimi alarak eğitim durumunuzu yükseltmek istiyorsanız sizlerde belirtilmiş olan tarihler arasında başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Sağlık Lisans Tamamlama Tercih

LİSANS TAMAMLAMA BAŞVURLARI AĞUSTOS 2015

2015 – 2016 yılı Eğitim Öğretim yılları için geçerli olan Lisans Tamalama başvurusuna katılmış olan adayların tercih işlemlerinin alınmasına bir kaç gün içerisinde başlanacaktır. YÖK’ün bu konuda yapmış olduğu açıklamanın aynısı aşağıdaki gibi aktarılmıştır.

YÖK AÇIKLAMASI ( DUYURU )

Sağlık Önlisans Alanlarından Mezun Olanların Lisans Tamamlama Tercih İşlemleri (20.08.2015)

2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına başvurmuş adayların tercih işlemleri 25-30 Ağustos 2015tarihleri arasında e-Devlet şifresiyle https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden alınacaktır.

Hem KPSS Atamalarında şansınızın daha yüksek olması hem de maaşınızın daha yüksek olması için bu lisans tamamlama başvurusuna katılmış olmanız fayda sağlayacaktır. Sağlık Personelleri için geçerli olan 4 yıllık Lisans Tamamlama işlemlerinin başlamasından sonra tercih yapabilmeniz için de sayılı günler kaldı diyebiliriz.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.