İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Sıfırdan İş Kurmak İçin Fikir ve Öneriler

05.04.2015

Sıfırdan Nasıl İş Kurulur Hangi İş Kolay Kurulur

Merhaba Sayın Okurlarımız. Girişimci adaylarımız için harika fikirler sunmaya devam etmemizin yanı sıra ayrıca sıfırdan iş kurmak için gerekenler neler ve araştırma yöntemleri nasıl olmalı bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Çünkü yeni bir işe başlamadan önce hele ki en baştan bir işe başlamak isteyenler için ipuçları sunacağız. Bildiğiniz üzere artık çağımızın en çok kullanan güzelliklerinden birisi olan İnterneti bu alanda da kullanmak yani iş araştırması yapmak yapacağınız ya da şuan bunu okuyorsanız yaptığınız en mantıklı hareketlerden birisidir.Çünkü sıfırdan bir iş kurmak istiyorsanız illa da o alanda deneyimli olduğunuz bir sektör olmasına gerek yok. Şimdi sizlere hazırlamış olduğumuz iş stratejileri neler bir göz atın.

En Baştan İş Kurmak

Araştırın-Pazarı Araştırın.!: Eğer bir iş kurmak istiyorsanız ve bu işi sıfırdan yapmak istiyorsanız gireceğiniz pazarı çok iyi derecede tanımanız gerekmektedir. Mantıklı olarak düşünmek gerekirse hangi iş olursa olsun o alanda iş yapan rakiplerinizin analizini çıkartmanız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse yemek sektörüne girecekseniz hangi tarz yemekler daha fazla gidiyor ve müşteriler tarafından tercih ediliyor bunu bilmeniz gerekmektedir. Menü olarak satılan yemekler mi en çok satılıyor yoksa parça parça olanlar mı ? Eğer bu alanda doğru bir adım atarsanız sıfırdan gireceğiniz bu işte karlı çıkabilirsiniz. Yemek sektörü sadece bir örnek. Bu farklı bir sektörde olabilir. Rakip Analizi birinci önceliğiniz olmalıdır.

Hedefiniz Olmalı.!: İş şirket ya bir dükkan açmakla bitmiyor. Asıl iş bundan sonra başlıyor aslında. Kendinize belirli dönem periyotlarında bir hedef koyun. Yani ilk 3 ay maliyetimi çıkartacağım 6. ay da kara geçeceğim gibi hedefleriniz olmalıdır.  Aylık olarak bir hedef belirleyemiyorsanız günlük olarak da yapabilirsiniz. Sadece günlük kazancınızdan bahsetmiyoruz. Günlük ne kadar müşteriye hizmet verdiğiniz ya da verebileceğiniz de sizin hedefiniz olabilir.

Sermayeniz Kesinlikle Olmalı:Eğer bir iş kurmak istiyorsunuz fakat henüz sermayeniz yoksa mutlaka sermaye bulmanız gerekmektedir. Yani ondan bundan borç alacağınıza devlet kredileri için başvuru yapabilirsiniz. En doğrusu ve en güvenilir olanıdır. KOSGEB Kredileri olarak geçen bu kredilere sizlerde başvuru yapmalı bu sayede arkanızda güvenebileceğiniz bir paranız olması size güven vermesinin yanı sıra başarılı olmanız da etkili olacaktır. “İş Kurma Kredisi” Nasıl Alınır daha önce anlatmıştık. Kırmızı bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Yukarıda yer alanları tamamladıysanız artık Başlama Zamanı..! Sıfırdan İş Kuruyorum diyenler için bu fikirler gerçekten can alıcı noktalar diyebiliriz. Müşterilerinizi her zaman baş üstünde tutmanız gerekmektedir. Çünkü sıfırdan bir işe gireceğiniz için müşteri sizin için çok önemli olacaktır. İlk intiba olsun müşteri memnuniyeti olsun bunlar sizin işletmenizi ayakta tutacak ve ileriye doğru adımlar atmasına faydası olacak olan etkenlerdir.

Eğer sermayeniz hazır fakat henüz kafanızda kuracak bir iş bulamadıysanız bu konuda da sizlere yardımcı olmak bizim görevimiz. Daha önce bir çok insana Sermayesiz İş Fikirleri sunduk. Ancak kimi işlerde sermaye de şarttır. Farklı alanlarda sizlere sunduğumuz Yeni İş Fikirleri için yandaki kırmızı bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kaynak

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Seyahat Acentası Bilet Satış Ofisi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. gökhan dedi ki:

    Yıllık yaklaşık 200 proje ve 450.000 TL ciro yapan 2009 yılından bu yana faaliyet gösteren fuar organizasyon firması devren satılıktır. 1 yıl boyunca satış ve operasyon desteği verilecektir. İlgilenenler detaylar için iletişime geçebilir.