İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Suudi Arabistan İşçi Alımı | İş İlanları

Arap ülkelerinden biri olan Suudi Arabistan’da çok sayıda Türk firmasının özellikle inşaat firmalarının aktif yani faal olarak yatırımlar yaparak büyük çaplı işleri üstlendiği bilinmektedir. Suudi Arabistan’ın ekonomik gelirlerinin büyük bir kısmı petrolden sağlanmaktadır.

Ekonomide petrolün büyük bir payı olmasından dolayı başka yatırımlar için dışa bağımlılık devam etmektedir. Bu yüzden de inşaat, tekstil, mobilya ve elektrik-elektronik gibi sektörler de dış firmaların yatırımları ön plana çıkmaktadır.

Bölgede iş yapmak isteyen Türk firmaları için turizm, alt yapı, inşaat ve sağlık sektörlerde birçok fırsat bulunmaktadır. Doğal olarak da bazı Türk inşaat firmalarının Suudi Arabistan ülkesinde iş yaptıkları ve buna ek olarak ise Türkiye’den dönemsel, geçici ve kalıcı işçi getirdikleri de bilinmektedir.

Özellikle Tekfen İnşaat, Doğuş İnşaat, Enka İnşaat, Gama İnşaat, Rönesans İnşaat ve Yüksel İnşaat gibi uluslararası çapta iş yapan Türk firmaları bölgede etkin olarak faaliyetlerini zaman zaman sürdürmektedir.

Türkiye’den en çok işçi, mühendis, müdür, kalite kontrol gibi personel alımı yapan ülkelerden birisi de Suudi Arabistan olarak bilinmektedir. Suudi Arabistan gibi Orta Doğu ülkelerine işçi alımı gerçekleşeceği zaman genellikle Arapça ya da İngilizce gibi yabancı dil bilen işçilere ve personellere iş önceliği tanınmaktadır. Ülkede bulunan çeşitli projelerde görevlendirilmek üzere çalışan Türk sayısının gittikçe arttığı da görülmektedir.

Hem daha kaliteli çalışma standartları hem de yurt dışında çalışmanın verdiği avantajlardan dolayı daha yüksek bir maaş imkanı için Suudi Arabistan İş Başvurusu gibi konular genellikle ön plana çıkmaktadır. Suudi Arabistan’da işçi olarak çalışmak isteyenler fikirlerinizi, düşüncelerinizi paylaşarak, iş veren firmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunabilirler.

Bir önceki yazımız olan Gaziantep Şölen Çikolata Fabrikası İş Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 55 YORUM
 1. Selman alkaş dedi ki:

  kamyon, tamper,tır tamper,mikser trak,tır lobet, tır. DeneyimliŞoförüm .yabancı devletlerde çalışan türk şirketlerinde çalışmak isterim.

 2. Metin dedi ki:

  Insaat iscisiyim demir isi yapiyorum yabanci dil yok malesef

 3. ismail dedi ki:

  alcipan usta mavie belgeye sayip
  fransica okuma yazma var
  ingilizce

 4. Abdulkadir can dedi ki:

  Mekanik ustasıyım ağır vasıta şoförüyüm

1 4 5 6