İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Telefon Numarası Kime Ait Sorgulama Beni Kim Aramış

Merhaba Sayın Okurlarımız. Gün için pek çok insan tanımadığı numaralardan çağrı alırlar. Bunların kimisi cevapsız kalırken kimisi de cevaplandığı halde arayan kişinin kim olduğunun bilinmemesi durumunda aranan kişiyi merak içinde bırakmaktadır. Bu durumda ise telefon numarası kime ait sorgulama gibi fikirler ilk olarak akla gelmektedir. Bu yüzden gerek operatörler gerek ise telefon sorgulama yazılımları aracılığı ile sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmeniz günümüzde mümkün olmaktadır.

NUMARADAN İSİM BULMA

İsmini ve operatörünü öğrenmek istediğiniz kişinin telefon numarasını alttaki forma giriniz.
Sistem hem cep telefonları hem sabit telefonlar üzerinde sorgulama yapabilir.

+90

ARAMA SONUÇLARI

NUMARA SAHİBİ :*** OPERATÖR :Bulunamadı


Eski zamanlarda GSM operatörlerinin de yeni yeni faaliyete geçmesi ile birlikte bu tarz şeyleri öğrenmek mümkün olmuyordu. Özellikle gizli numaradan aramak o zamanlar günümüze göre çok daha popülerdi. Günümüzde artık çok sayıda sim kart operatörü tercihe bağlı olarak kullanıcılarına gizli numaralardan gelen aramaları kapatma özelliğine kadar çok sayıda imkan sağlamaktadır. Ayrıca operatörler üzerinden de telefon numarasının kime ait olduğunu sorgulamak mümkündür.

Genellikle GSM operatörleri ücretli olarak bilinmeyen numaraları sorgulama servisini kullanıcılarına sunmaktadır. Ancak gün içinde ya da ayda yılda bir kez gelen çağrıların kime ait olduğunu ücretsiz olarak öğrenmek isteyenler ise telefon numarası rehberlerini ya da numara sorgulama sistemlerini kullanmaktadırlar.

Sadece cep telefonları için değil ev ve şirket telefonları için de sorgulama yapmanız mümkündür. Türk Telekom tarafından sunulan ücretsiz iki servis olan; beyaz sayfalar ve sarı sayfalar hizmetini kullanabilirsiniz. Eğer bakmak istediğiniz telefon numarası ev telefonu ise beyaz sayfalar, firma ise sarı sayfalar hizmetini kullanmanız gerekmektedir. Türk Telekom’un bu hizmetine BURADAN ulaşabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM / AVEA BİLİNMEYEN NUMARA SORGULAMA

Türk Telekom tarafından satın alınan Avea, Türkiye’de çok sayıda kullanıcısı bulunan GSM operatörleri arasında yer almaktadır. Türk Telekom adı altında hizmet veren Avea operatöründe sorgulamak istediğiniz numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için operatörün ücretli servisi olan 11855 numarasını aramak ya da numaraya SMS gönderme işlemlerini yapabilirsiniz. 11855’i aramanın dakikası 1,25 TL ile ücretlendirilir. Aynı şekilde SMS ücreti de 1,25 TL olmak ile birlikte istenen bilgiye ulaşılamaması durumunda ücretlendirme yapılmamaktadır.

VODAFONE BİLİNMEYEN NUMARA SORGULAMA

Vodafone aboneleri 11842 numarasını arayarak kendilerini arayan bir abonenin Ad Soyad ve Şehir bilgilerine ulaşabilmektedir. Bunun ile birlikte SMS ile bilgi almak isteyen Vodafone kullanıcıları KIM yazıp boşluk bırakarak sahibini öğrenmek istedikleri numarayı yazarak 7048’e kısa mesaj göndererek bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirler.

TURKCELL BİLİNMEYEN NUMARA SORGULAMA

Eğer Turkcell kullanıcıysanız ve bilmediğiniz bir numara sizi aradığı için arayan numaranın kim olduğunu öğrenmek de istiyorsanız bunun için numarayı yazıp 2200’a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Mesaj yerine arayarak öğrenmek için ise 11832 numarasını aramanız yeterli olacaktır.

BENİ ARAYAN NUMARA KİM?

Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte artık yeni yöntemler de gelişmektedir. Sizi arayan numaranın kim olduğunu bilmiyor ve sahibini öğrenmek istiyorsanız operatör servislerinin yanı sıra çeşitli alternatif yöntemleri denemeniz de mümkündür. Arayan numarayı facebook sosyal medya platformunda aratarak eğer kayıtlı ise numaraya ait facebook hesabını görerek sizi kimin aradığını bulabilirsiniz.

Aynı şekilde sizi arayan bilinmeyen numarayı rehberinize kısa süreliğine kaydederek eğer whatsapp olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Böylelikle whatsapp hesabı var ise sizi arayanın kim olduğunu da öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.