İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Yemen İşçi Alımı İş İlanları

Yemen’de Çalışmak İş İmkanları

Orta Doğu ülkelerinden biri olan Yemen, 2015 yılında Suudi Arabistan tarafından yapılan askeri müdahale sonucunda büyük yıkımlara uğramıştır. En az gelişmiş ülkeler grubunda yer almakta olan Yemen’in yeni dönemde başta alt yapı ve üst yapı olmak üzere; yapıların onarımı, eğitim, sağlık, ihracat gibi alanlarda yatırımlara ihtiyacı vardır. Önümüzdeki yıllarda Yemen’de en büyük yatırım iş imkanı arasında inşaat sektörü görünmektedir.

Türk inşaat firmalarının ise bölgede iş yapmak istedikleri de gözlerden kaçmamaktadır. Orta Doğu’da büyük Türk inşaat firmalarının ciddi yatırımlar yaptığı bilinmektedir. Genellikle kamu binaları, yol, tünel ve köprü gibi alt yapı – üst yapı çalışmaları üzerine yoğunlaşıldığı bilinmektedir.

Ayrıca Dünya Bankası tarafından Yemen’e yaklaşık 1 milyar dolarlık destek projesinin gündemde olması da yatırımcıların dikkatinden kaçmayan bir diğer detaydır. Yakın geçmişte yani 2014 yılında kısa adıyla DTÖ olarak bilinen Dünya Ticaret Örgütü’ne katılması yabancı yatırımcıları ülkeye çekmek için çok önemli bir hamle oldu.

Tüm bunlar ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın 2015 yılında hazırlamış olduğu verilere de bakılacak olunur ise Türkiye’nin Yemen’de ve aynı zamanda Yemen’in Türkiye’de doğrudan bir yatırımı bulunmamaktadır.

Sizler de Yemen’de iş yapan Türk firmalarında çalışmak istiyorsanız aynı şekilde Yemen’de iş yapan Türk firmaları ile ilgili bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla özel olmayan bilgileriniz, iş tecrübeleriniz, düşünceleriniz gibi detaylarınızı belirtip paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gaziantep Şölen Çikolata Fabrikası İş Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Beytullah arpaci dedi ki:

  İnşaat ta kalıpçı ustasiyim

 2. abdil ceylan dedi ki:

  mrb boya ustasıyım işe ihtiyacım var

 3. Ömer kuru dedi ki:

  İnşaat ustasıyım

 4. zakır akyuz dedi ki:

  seramık ve mermerustasıyımcalısmakısterım

 5. MURAT MENDİ dedi ki:

  benim c belgem 2-4 serecem pisikoteknik belgem ve gm yani transmikser belgem var yurtdışı iş istiyorum 25 senlik şöförüm 8 sene yurt dışında çalıştım çalıştığım firmalar 77GROUP,LAFARGE DİR SAYGILARIMLA ARZ EDERİM.

 6. Hüseyin Turan dedi ki:

  Üniversite mezunuyum işe ihtiyacım var

 7. Özgür yediren dedi ki:

  Ben forklift operatörü yüm ayrıca inşaatlarda düz işçi olarak çalışırım

 8. hasan demir dedi ki:

  Firinyim pide lavas lahmacun cantik ekmek bizden sorulur ihtiyaci olan