İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Bahreyn İşçi Alımı İş İlanları

Bahreyn’de Çalışmak ve İş İmkanları

Basra Körfezi’nin önemli Orta Doğu ülkelerinden biri olan Bahreyn, küçüklü büyüklü olmak üzere otuz adadan oluşan bir ada ülkesidir. Bahreyn’in başkenti Manama’dır ve Manama kentine bakılacak olunur ise birçok Orta Doğu ülkesine göre oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olduğu açıkça görülmektedir. Özellikle yüksek yapılı binaların fazlaca olması ekonomik olarak Bahreyn ülkesinin gücünü de göstermektedir.

Ayrıca Bahreyn’i ön plana çıkaran bir diğer şey ise 2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri ile ilk Serbest Ticaret Anlaşması imzalayan ilk Körfez ülkesidir. Ekonominin büyük bir çoğunluğu tıpkı diğer Arap ülkeleri gibi petrol gelirlerine dayanmaktadır.

Türkiye ile Bahreyn arasındaki ticaretin ve ekonomik ilişkilerin zayıf olması ise Türk yatırımcıları Bahreyn’de iş yapmaya ve bu ilişkileri güçlendirmeye iten faktörler arasında yer almaktadır. Özellikle inşaat, konut, sağlık ve enerji alanındaki projelerin çokluğu yatırımcılar için kaçırılmayacak bir fırsat olarak görülmektedir.

Bunların yanı sıra Kral Abdullah Tıp Şehri ile birlikte 25 bin konutluk projenin hayata geçirilmesi gibi işler Bahreyn’de inşaat işi yapacak olan firmaların dikkatini çekiyor. Ayrıca enerji sektörü için Bahreyn’in güzel bir yatırım ülkesi olabileceği de ekonomi yazarları tarafından konuşulan şeyler arasındadır.

Ada ülkesi olan Bahreyn’de inşaat ve enerji sektörlerinde işçi, mühendis ve mimar gibi projelerde çalışmak için iş verenlerle ilgili bilgi alışverişinde bulunmak için mesleğiniz, becerileriniz, düşünceleriniz gibi detaylarınızı belirterek iş imkanları hakkında bilgi alışverişinde bulunma şansı yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İsrail İnşaat İşçi Alımı Yapan Firmalar ve İsrail İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 39 YORUM
 1. Mehmet sezen dedi ki:

  Her türlü çatı kaplama işinden anlıyorum deneyimliyim yurt dışı çıkma sıkıntım yok 12 yıl Lübnan’da yaşamış biri olarak iyi derecede arapcam var her türlü ayak uydura bilirim şimdiden teşekkürler

 2. Nurullah dedi ki:

  Merhaba ben 35 yaşında inşaat kalıpçı kalfasıyım 25 kişilik ekibimiz vardır ilgili makamlara arz edilir…

 3. Ercan ÇETİN dedi ki:

  Meraba yurt dişinda çalişmak istiyoruz 40 kişilik çelikçi yiz 3 tane ülkede çaliştık çimento fabrikaları termik santralleri hangarlar be vede fabrika holleri kuruyorum 15 yıldır formenlik yapıyorum angraj kaplama ve çelik işleri yapıyorum pasaportlarımız vardır ERCAN ÇETİN

 4. ilker Arslantok dedi ki:

  merhaba biz 2 arkadaşız kalıp kartonpiyer boya işi yapıyoruz kısa çalıştığımız işlerde yeterince iyiyiz yaşlarımız 24 yurt dışında ülke fark etmez çalışmak istiyoruz

 5. Coşkun avcı dedi ki:

  Merhaba benim 7 yillik boyaci ustaligim var sizinle birlikte calismak isterim ve iyi derecede arapça konusuyorum daha once arabistanda 1 yil calistim ve ileri derecede bilgisayar bilgim var hatay antakya da yasiyorum gsmdoc445@gmail.com

 6. adem gökçe dedi ki:

  Fayans işi yapıyorum.

 7. adem gökçe dedi ki:

  Ben 10 yıllık fayans ustası yım yurt dışında imkan olursa çalışmak isterim

 8. Murat Karabulut dedi ki:

  Merhabalar ben izmirde ikamet ediyorum
  Yaşım 27 orta derecede arabca biliyorum
  Mesleğim ise Gaz altı kaynakçisiyim 7-8 yildir bu isi yapıyorum yurt dışı seyahat engelim yoktur ilgili kurum ve kuruluşlara arz ederim.
  saygılarımla.