İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Almanya’ya Nasıl Gidilir? Almanya’ya Çalışmak İçin Gitmek

Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar son dönemlerde vatandaşları, iyiden iyiye zorlamaya başladı. Üstelik açıklanan işsizlik oranlarının tavan yapmasıyla genç işsizler, kendilerine daha iyi bir gelecek kurabilmek için çeşitli yollar aramaya başladılar. Bu yollardan biri de yurt dışına çalışmaya gitmek. Son yıllarda pek çok Türk vatandaşının aklında olan bu düşünce, fırsatını bulan herkesin bir şekilde yurt dışına gitmesiyle sonuçlanıyor. Öğrenimlerini üniversite ve yüksek lisans, kimi zamansa doktora olarak tamamlamış olan Türk vatandaşlarının yurt dışına gitmelerine daha çok “beyin göçü” adı veriliyor. Beyin göçü, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye için de fazlasıyla kritik olan bir durum. Bunun nedeniyse beyin göçünün hızlanmasının sonuçları. Eğitimini Türkiye’de tamamlayan ya da yurt dışında eğitim alarak Türkiye’ye dönen yetişmiş ve alanında uzman kişilerin yurt dışına çıkmaya devam etmesi, bir süre sonra Türkiye için büyük sorunlara yok açacaktır. Bunun nedeni ise belki bir gün, ülkemizde çalışacak uzman kişilerin kalmayacak olması. İşte bu yüzden, beyin göçünün bir şekilde engellenmesi şarttır.

Yurt dışına çalışmaya gitmek denilince akıllara gelen ülkelerden biri Almanya. Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri olan ve özellikle makine teknolojisi ve otomotiv sektöründe dünya çapında bir üne sahip olan Almanya, geçmişte olduğu gibi bugün de Türkiye’den yurt dışında çalışmaya gitmek isteyenlerin gözdesi olmuş durumda. Hal böyle olunca da pek çok Türk vatandaşı, internet üzerinden veya çevresindeki insanlara sorarak Almanya’ya gitmek ile ilgili araştırmalar yapıyor. Dilerseniz şimdi, Almanya’ya gitme yollarının neler olduğuna gerekli şartlara ve sahip olmanız gereken niteliklere daha yakından bakalım.

Türkiye’den Almanya’ya Nasıl Gidilir?

İçerisinde bulunduğunuz ekonomik koşullardan yüzünden farklı hayalleriniz olabilir. Bu yüzden de son dönemlerde kendinize, “Almanya’ya nasıl giderim?” ve “Almanya’ya nasıl gidilir?” gibi soruları yöneltiyor olabilirsiniz. Diğer tüm şartlardan önce bilmeniz gereken ilk şey şudur: “Almanya’da çalışmak istiyorum.” diyorsanız Almanya konsolosluğundan alacağınız turist vizesi hiçbir işinize yaramayacaktır. Bu yüzden özellikle de bu tarz söylentilere kulak asmamanız ve Almanya’dan turist vizesi almak için herhangi bir girişimde bulunmamanız gerekmektedir.

Almanya’da çalışma izni olması için almanız gereken vize türü, Almanya çalışma vizesidir. Dilerseniz şimdi de Almanya çalışma vizesinin ne olduğuna ve nasıl alabileceğinize bakalım.

Almanya Çalışma Vizesi Nedir?

Almanya çalışma vizesi “Almanya’da çalışmak istiyorum.” diyenler için çok kritik bir önem arz etmektedir. Bunun nedeniyse Almanya çalışma vizesinin sizlere, Almanya’da çalışmanın kapılarını aralayacak olmasıdır. Almanya’da çalışabilmeniz için gerekli olan vizedir. Bu vize olmadan Almanya’da çalışmanız, herhangi bir şekilde mümkün değildir. Almanya çalışma vizesinin Türkiye’den çıkmadan önce alınması, alındıktan sonra Almanya’ya gidilmesi gerekmektedir. Başka bir deyişle bu vize, Almanya’ya gittikten sonra alınamaz.

Alman hükumeti, Türk vatandaşlarının Almanya çalışma vizesini alması için herhangi bir yardımda bulunmaz. Dolayısıyla bu vizeyi almak için, sizin bazı girişimlerde bulunmuş olmanız gerekmektir. Örneğin eğitiminizi tamamlamış ve Türkiye’de aktif olarak hizmet veren bir kurumda çalışıyor olabilirsiniz. Çalıştığınız sırada bir Alman şirketinden alacağınız iş teklifi, Almanya çalışma vizesi almanızı sağlayacaktır. Ancak kimi zaman, bir iş teklifi almasanız da başvuru yapabilirsiniz. Almanya’da bir şirketle irtibata geçerek kendinize yeni bir iş bulmanız halinde de Almanya çalışma vizesi alabilirsiniz. Ancak kendi imkanlarınızla bulmuş olduğunuz iş yerinin, Alman yetkililer tarafından da onaylanması gerekmektedir. Dolayısıyla Almanya’da bulacağınız her iş, Almanya çalışma vizesi almanız için yeterli olmayabilmektedir.

Almanya Çalışma İzni ve Oturma İzni Nedir?

Almanya çalışma izni, Almanya’da çalışabilmenizi sağlayan bir izin türüdür. Almanya çalışma vizesi almış olmanız halinde doğrudan, Almaya çalışma iznine de sahip olmuş olursunuz. Ancak bazı durumlarda da Almanya hükumeti, Almanya çalışma iznini ayrı olarak vermektedir. Bu izin, sadece sınırlı bir süreliğine verilmekte olup, bazı koşulların sağlanmış olmasını gerektirmektedir. Oturma izni ise ülke içerisinde ikamet edebilmenize olanak tanıyan izin türüdür.

 • Almanya çalışma iznini alabilmek için bazı özel koşullar vardır ve bu özel koşulların sağlanmış olması gerekmektedir. Örneğin eğer bir Türk vatandaşı olarak Almanya’da bulunan bir üniversitede eğitim aldıysanız, Almanya hükumeti size Almanya çalışma izni verir. Bu süre 18 aydır ve belirtilen süre içerisinde niteliklerinize uygun bir iş bulmanız ve bu işte çalışmaya başlamanız gerekmektedir. Almanya hükumeti, belirlenen sürenin sonuna gelindiğindeyse sizlere, Almanya çalışma izni ve Almanya oturma izni verecektir.
 • Almanya çalışma izni almak için benzer bir diğer koşulsa üniversite mezunu olmaktır. Üniversite mezunu yabancı vatandaşlar Almanya’dan 6 aylık bir özel vize alabilir. Bu 6 aylık vize kapsamında Almanya’da bir iş bulur ve ülkede geçinebilecek maddi güce kavuşmuş olursanız, Almanya’da bulunan Yabancılar Şubesi’ne başvuru yaparak Almanya oturma iznine sahip olabilirsiniz. Eğer çalıştığınız sektör mühendislik veya bilişim teknolojileriyle ilgili ise Almanya, herhangi bir dil sertifikası şartı sunmayacaktır. Ancak bu sektörlerin haricinde bir sektörde çalışacaksanız, Almanya hükumetinin belirlemiş olduğu dil sertifikasını almış olmanız ve ibraz etmeniz gerekecektir.
 • Kimi durumlarda ise Almanya’da çalışmak istediğiniz süre 90 günü aşmayabilir. Eğer Almanya’ya işçi olarak gitmek istediğiniz süre 90 günü aşmıyorsa alacağınız “Almanya Schengen vizesi” de işinizi görecektir. Bu vize sizlere, 90 güne kadar Almanya çalışma izni vermektedir.

Almanya çalışma izni ne kadar sürer?

Daha öncesinde de belirtmiş olduğumuz gibi Almanya çalışma izninin süresi değişkenlik göstermektedir. Üniversite eğitimini Almanya’da tamamlamış olmanız halinde sizlere, 18 aylık Almanya çalışma izni verilmektedir. Ancak herhangi bir ülkede üniversiteyi bitirip Almanya’da çalışmak istiyorsanız size 6 aylık bir vize verilir ve bu süre içerisinde geçiminizi sağlayacak iş bulmanız beklenir. Eğer iş bulursanız vizenizin süresi uzar ve oturma izni alabilirsiniz. Ayrıca eğer bir Almanya Schengen vizesine sahipseniz, Almanya çalışma izni süreniz 90 gün ile sınırlı olmaktadır.

Almanya çalışma izni almak ne kadar sürer?

Bu durum değişkenlik göstermektedir. Kimi zaman işlemleriniz bir hafta gibi kısa bir süre sürebileceği gibi kimi zamansa konsolosluğun yoğunluğuna göre de bir haftadan daha uzun sürebilmektedir.

Almanya Çalışma Vizesi İçin Gerekli Belgeler

“Yurt dışında çalışmak istiyorum.” diyorsanız ve çalışmak istediğiniz ülke Almanya ise, Almanya çalışma vizesine sahip olabilmek için yukarıda bahsi geçen koşulları sağlamak ve bazı belgeleri hazırlamak gerekmektedir.

Almanya çalışma vizesi için gerekli belgelere geçmeden hangi tür vize başvurusunda bulunmanız gerektiğini bilmelisiniz. Sizlere Almanya çalışma vizesi sağlayan vize türü “Ulusal Vize (D Türü)”dür. Bu vizeyi alabilmek içinse, sektör ayırt etmeden sunulan bazı şartlara ve evraklara sahip olmanız gerekmekte.

 • Başvuru Formu: Almanya çalışma vizesi için yapmanız gereken ilk işlem, başvuru formunu eksiksiz, doğru bir biçimde doldurmuş olmaktır. Almanca doldurulması gereken bu form, sizinle ilgili genel bilgileri içermektedir. Formdaki bilgilerin eksik veya yanlış olması durumunda başvuru işleminiz onaylanmayacaktır, bu da Almanya çalışma vizesi alamayacağınız anlamına gelir. Eğer Almanya’da bulunmak istediğiniz süre 90 günden az ise Schengen vizesi için 1 adet, uzun ise ulusal vize için 2 adet başvuru formu doldurmalısınız.

Almanya çalışma vizesi başvuru formu için TIKLAYINIZ!

 • Pasaport: Geçerlilik süresinin başvuru tarihinden itibaren en az 1 yıl daha olması gerekmektedir.
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Sağlık sigortası: Sağlık sigortası yoksa seyahat sağlık sigortası.
 • Mesleki geçmişle ilgili detaylı bilgiler: Aldığınız öz geçmiş, karne, iş sözleşmeleri, sertifikalar vb.
 • Diploma: Alman yüksek öğrenim diploması, tanınmış yüksek öğrenim diploması veya Alman yüksek öğrenim diplomasıyla kıyaslanabilir diploma. Burada dikkat edilmesi gereken husus diplomanızın ANABIN veritabanında yer alan verilerle uyum göstermesidir. Almanya çalışma vizesi alabilmeniz için sahip olduğunuz diplomanın ANABIN veritabanında “H+” değerlendirmesi alması gerekmektedir.
 • Almanya’da anlaşılan iş yeriyle ilgili somut bilgiler: İşverene ait bilgiler, yıllık brüt maaş, çalışma biçimi, iş yerinin adresi (posta kodu), iş sözleşmesi ve meslek için zorunlu tutulan diğer belgeler.
 • A1 seviye Almanca dil yeterlilik sertifikası
 • Ticaret sicil kaydı veya Almanya’daki iş yeri tarafından verilmiş olan kıyaslanabilir belge
 • Geçiminizi sağlayabildiğinizi gösteren belge (hesap cüzdanları veya hesap ekstreleri)

Diplomanızın kıyaslanabilir olup olmadığını öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Doktorların dikkat etmesi gereken hususlar

Üniversiteden alınan Tıp Fakültesi diplomasının kıyaslanabilirliği, Federal Tıp Doktorları Yönetmeliği’nin 10. maddesi kapsamında yapılmaktadır. Eğer mesleğiniz doktorluksa ve Almanya çalışma vizesine sahip olmak istiyorsanız öncelikli olarak Federal Tıp Doktorları yönetmeliğince çalışma izninizin alınmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde Almanya çalışma vize başvurunuz olumsuz olacaktır.

Almanya’da Çalışma Saatleri Nasıl?

Türkiye’de olduğu gibi Almanya’da da çalışma saatleri sektöre göre farklılık göstermektedir. Ancak Almanya hükumetinin belirlemiş olduğu azami süre haftalık 48 saattir. Sektörünüzün iş yoğunluğuna göre çalışma saatleriniz azalabilir.

Diğer Yurtdışı Fırsatları:

Kanada’da Çalışma İmkanları

İngiltere’de Çalışma İmkanları

Gürcistan’da Çalışma İmkanları

Azerbaycan’da Çalışma İmkanları

Bir önceki yazımız olan Hollanda'da İş Bulmak: Hollanda İş İlanları ve Başvuru Rehberi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 235 YORUM
 1. murat dedi ki:

  evliyim 3 çocuk babasıyım 23 yıllık ağır vasıta şöförüyüm tır kamyon otobüs çok deneyimliyim.

 2. Zümer Yılmaz dedi ki:

  Askerlik tecilim var 2020 ye kadar makine myo mezunuyum Yani iki yılllık makina teknikeriyim diplomam aldığım zamanda ab için geçerliliği var meslek olarak ise topoğrafım arazi ölçüm operatörlüğüm var Almanya’da iş imkanı yada En kolay nasıl gidebilirim sicil kaydım felan yoktur

 3. Efe Can dedi ki:

  Merhaba Askerligimi yapmadim ama alman vatandasi ile evlenmeyi dusunuyorum isim yok meslegim yok bir yardimci olabilirseniz sevenirim yorumlarinizi alabilirmiyim

 4. irem dedi ki:

  saygilar ben irem türkiyede yasiyom ünüversiteyi bitirdim muhendis diplomamialdim almanyada calismakisdiyorumnere basvurmamlazim sansim varmi lütfen bilgi

 5. Kenan koç dedi ki:

  Belgeli cnc taşlama freze ustasıyım. Ayrıca forklift, liftrak ehliyetim var. B/S/H firmasına tedarikçi uretim yapan bir firmada da 5 yıl tampon Baskı serigrafi bölümünde ustalık yaptım fakat bunun belgesi yok. Almanya’da çalışmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim.

 6. Kenan koç dedi ki:

  Belgeli cnc taşlama freze ustasıyım. Ayrıca forklift, liftrak ehliyetim var. B/S/H firmasına tedarikçi uretim yapan bir firmada da 5 yıl tampon Baskı serigrafi bölümünde ustalık yaptım fakat bunun belgesi yok

 7. Hasan dedi ki:

  İş makinası operatörüyüm Almanya’da çalışmak istiyorum Almanca bilmiyorum gitme durumum ne nasıl gidebilirim

 8. Abdullah dedi ki:

  Mimarlik okuyorum ve almanya ya gitmek istiyorum yardimci olur musunuz?

 9. Engin dedi ki:

  Admin günaydın Almanya’da bir inşaat firması olan tanıdığım var bana mesleki yeterlilik belgesi almamı söyledi herhangi bir firmadan alsam da oluyor mu ?

 10. Recep kaya dedi ki:

  23 yaşındayım adım recep kaya Mesleki bi belgem yok döner kebab ustasıyım mesleğim içerisinde bilmediğim hiç bişi yok almanyada çalışabilirmiyim bi yolu olmalı 2 ihtimale de baktım belgem yok alman eş bulucağımı hiç zannetmiyorum bulamam yaani. Admin düşün celerini yazarsan sevinirim. İyi günler

  1. Admin dedi ki:

   Recep Bey,

   Bu durumda açıkçası benim de pek fikrim yok. Kullanıcılarımız arasından fikri olanlar yorum olarak fikirlerini paylaşabilirler.

  2. Yasemin dedi ki:

   Gastronomide işçi açığı yok almanyada. Almanyada
   White list yani “beyaz liste” diye bir açıklama var. Orda bütün Almanyada eksik olan meslek açıkları sunuluyor.

 11. hüseyin dedi ki:

  Askerlik yapmadan gidebiliyor muyuz yoksa askerlik yapma şartı var mi ?

  1. Yasemin dedi ki:

   Askerlik yapmadan gidemezsin. Almanyada iş anlaşması yapsan bile vize alman mümkün deģil.

 12. Ahmet dedi ki:

  7 yıllık tecrübeli oto motor mekanikerligi yapmaktayım kalfalık ustalık diplomam var …Almanya’da ülkesinde çalışmak. İstiyorum…

 13. NUSRETTIN KAYMAZ dedi ki:

  Merhaba ben NUSRETTIN KAYMAZ.
  İsmakinesi operatörlüğü yapiyorum
  12 yıllık tecrübe var her türlü ismakinesi kullanmaktayim son 3 yıldır devasa loder kullanıcı siyim …. Almanya ve ya avrupa ulkesi hangisi olursa olsun çalışmak istiyorum saygilar…..

 14. idris dedi ki:

  kaba inşaat kalip ustasiyim almanyada çalişmak istiyorum

 15. Barış dedi ki:

  Öncelikle selamlar bir alman vatandaşıyla evlenip oraya yerleşmek istiyorumda nasıl yapıcam bilmiyorum

 16. Serkan Öztürk dedi ki:

  Selamın aleyküm arkadaşlar bn 37 yaşındayım pide döner ve lahmacun ustasıyım almanya da iş arıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim alın terimle çalışmak istiyorum ilgilenen olursa allah rızası için yardım cı olsun gmail.adresim. oysa1turk@hotmail.com

  1. Serkan Öztürk dedi ki:

   20 yıldır restoran işi ile uğraşıyorum

 17. Cihan dedi ki:

  Mrh ben cihan 12 yildir is makinasi operatoruyum almanyada devamli olarak calismak istiyorum beko loder ve ekskavator operatoruyum almanya bu is dalinda ne kadar acik vardir ve ne sartla gidebilirim bunu ogrenmek istiyorum

 18. Tuncay Güngör dedi ki:

  betonarme soğuk demirci ustasiyim almanya da çalışmak istiyorum tuncaygungor4949@gmail.com

 19. BAHATTIN dedi ki:

  Ben endüstri meslek lisesi tesviye bölüm mezunuyum.Ayrıca tesviyeci ustalık belgem var.Torna tesviye freze vargel kaynak üzerine ustayım.10 yıl tekne,gemi,bot,şaft,pervane,yeke,dümen,mekanik işleri yaptım.Işimde mesleğinde ustayım yurt dışında iş arıyorum.Evliyim

 20. Hakan dedi ki:

  Mobilya dekarasyon mezunuyum aynı zamanda dökümhane işçisiyim.e sınıfı ehliyetim var yurt dışında çalışmsk istiyorum

 21. Bahtiyar bilalov dedi ki:

  Selam ben Bahtiyar bilalov şuanda azerbeycandayim kimim kimsem yok depremde kaybettim aylemi ben almanyada evlenmek ve çalışmak mutlu olmak bir ayleme arıyorum yaş. Farketmez sadce aylesine bağlı olsun yeter iş mesleğim alçı boya fayans dekor montalama işleri ustasiyim Türkiye’de 15 yıl çalıştım yetkililere duyurulur

 22. LeoDanismanlik dedi ki:

  Almanya’da calismak üzere mesleki yeterlilik belgeli ustalar ariyoruz. info@leodanismanlik.com adresinden bize ulasabilirsiniz.

  1. Yasin basbinar dedi ki:

   Insaat iscisi olarak Almanyada calismak istiyorum.

   1. Serkan Öztürk dedi ki:

    Yasin by mrb bn de başvuru yaptım gördüm sizde başvuruda bulunmuşsunuz geri dönüş yapıyorlarmı acaba onu sormak istiyorum

 23. ümmi sarı dedi ki:

  bende almanyaya gitmek istiuorum terziyim ysrdimci olurmusunuz

 24. Mine33 dedi ki:

  Turizm de calisiyorum daha önce Almanya’ya gittim 10 gün kadar .A2dil sertifikam var .bir çok tanıdığım Alman aileler var .benim Alman yaya gelmemi çok istiyorlar ama çalışma izni nasıl alabilirim.ordan yapılması gereken bir başvuru yada evrak için bana yardım edecekler ama nereye başvuru yapmam gerektiğini bilmiyorum.bana yardımcı olursanız sevinirim.tesekurler

 25. Serdar akarsu dedi ki:

  Müthiş

 26. Cicek dedi ki:

  ben turkmenistanliyim ve almanya calismaya gitmek istiyorum ne yapmam gerekyor

 27. Alkan dedi ki:

  Merhaba benim eşim suriye li 2 yıllık evliyim bir yaşında kızım var eşimin abisi dayısı orada yaşıyor mülteci olarak kabul edildiler şu an pasaport işlemleri yapıyoruz bende gitmek istiyorum kuaförüm ustalık ve ustaöğreticilik belgemde var ne yapmam gerekiyor

 28. Esse türkisch dedi ki:

  SELAM arkadaslar Ben Almamyada yapiyorum ….doģma büyüme almanyaliyim . …sizlere küçük bir bilgi vereyim ….Alman vatandaši olmakla yeterli deģil …..orada čališan išci biriylen evlenmeniz ve ancak yeterli olur ….
  Alman vatandaši olmakla heršey bitmiyor…..

 29. Murat124 dedi ki:

  Sizinde belirttiginiz gibi işçi alimi olduğu zaman işkur üzerinden mi gidilmesi gerekir.takip etmem gereken yer işkur mu?

 30. İlknur dedi ki:

  Merhaba size birşey sormak istiyorum almanyadan is yeri olan biri meslek ile bilgisi olan birini almak isterse o kişi evli ise tekmi kabul edilir eşi ve cocuguda gidebilirmi

 31. soner dedi ki:

  peki almanya dan birisiyle evlendik diyelim peki sonra or ya gitmek için gerek li olan lar nelerdir bunu söyleye bilirmisiniz.cevap verirseniz çok sevinirim

 32. Bahar Atay dedi ki:

  35 yasindayim tekstil isiyle ugrasiyorum ütüpaket ilik düyme çıtçıt calişmayi seviyorumda istanbul artik yasanacak gibi değil nasil olur neler yapmam gerek yardimci olursaniz Almanyaya gitmeyi istiyorum cevap verirseniz sevinirim tesekkurler simdiden

  1. salih dedi ki:

   10senelik pasaportum var nasıl giderim almanyya işaat işçisi olarak ama belgem

 33. Bahar Atay dedi ki:

  Tekstil işiyle ugraşıyorum ilik düyme ütü paket işi istanbul artik yasancak gibi degil oyuzden almanyaya gidip calismak istiyorum en azindan insan haklari var cevap verirseniz sevinirim tesekkurler simdiden

 34. levent zincir kıran dedi ki:

  ben terziım almanyada bu iş yapmak veya birsinin yanında da calışmakistiyom yolunu arı yom

 35. Hatice merci dedi ki:

  Hatice merci ben bayan güvenlik konusunda eğitim aldım kendime güveniyorum pozitif enerji dolu biriyim güvenlik kimliğim var çalışmak istiyorum ilgililere duyurulur ayrıca temizlik ve aşçılıkta da deneyimliyim.

 36. Halit koçak dedi ki:

  Ahçı. Ağır vasıta şoförü. Dönerci. Sıvacı bahçıvan ve çiftlik işlerinden anlarım tercihim almanya fransa belçika Hollanda İsviçre bu ülkelerde çalışmak istiyorum yaş 40 memleket erzurum

 37. Samet dedi ki:

  Merhaba adım samet barmenlik ve nargile ile ilgileniyorum Almanya’da veya Fransa da çalışmak istiyorum nasıl yapabilirim

 38. zeki dedi ki:

  Ben belediyede kamu calisaniyim şoförüm ağır vasıta soforuyum evliyim 38 yaşındayım 2 oğlum var komple almanyaya göç etmek istiyorum nasıl gidebilirim yardimci olabilirmisiniz

 39. Ferhat Ablak dedi ki:

  merhabalar adım ferhat inşaat sektöründe 7 yıllık tecrübeye sahibim . soğuk demirciyim , almanyada çalışmak istiyorum . yardımcı olursanız sevinirim

 40. Agit topcu dedi ki:

  Seramik ustasyim nasıl bilgi alabirim

 41. Murat dedi ki:

  Reklam tabela ustasıyım bu meslekte gidebilme imkanım var mı

 42. Mehmet dedi ki:

  32 yaşındayım bekarım gıda üzerine cafe restoran hamur üzerine üretim işleri yapabılırım bende almanyaya gitmek istiyorum lütfen yorum yzarmısınız

 43. Nur dedi ki:

  Eşim 37 yaiında oda gitmeyi çok istiyor elektirik teknikeri ekart belgesi srcsi var sizce şansı yüksekmi

 44. Bilal tokmak dedi ki:

  Merhaba lar yurt dışında çalışmak istiyorum mesleğim aşçı ve kasap ilginize

 45. Kayhan dedi ki:

  Slm ben bayan kuaforuyum almanya ya gitmek istiyorum bana yardimci olurmusunux

 46. Rahmi dedi ki:

  Almanya nasil gidebilirim is meslek teksil

 47. Hasan dedi ki:

  23 yasindayiim fayans ustasiyim almanyada calismak istiyorum yardimci olurmusunuz…

 48. Gökhan cafer dedi ki:

  iki yıllık işletme bölümünü yeni bitirdim. Almanyada akrabalarım var. Almanya ya gelip orada çalışıp yaşamak istiyorum. Nasıl gideceğim, ne yapmam lazım . Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. …

 49. Hakan dedi ki:

  35 yaşındayım oto yıkama ustasiyim almanyada çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. tayfun dedi ki:

   hakan bey almanyada oto yıkama işi yok herkes kendi aracını kendisi yıkıyor oto yıkama istasyonlarında onun için başka meslek varsa şirketler aracılıgıyla gidebilirsin mesela inşaat firmalarıyla

 50. Halit dedi ki:

  Sadece ordan biriyle mi evlenmek gerek başka türlü gidilmiyormu

 51. Metin dedi ki:

  42 yaşındayım Ayakkabı dikim ustasıyım Almanya da çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim Lise mezunuyum ayrıca aöf 2. sınıf iktisat/maliye bölümü öğrencisiyim.

 52. Angarali dedi ki:

  qwozdemir3838@gmail.com
  Mail atabilirsiniz arkadaslar en gec 9 .cu aya gitmeyi düşünüyorum

 53. Hamit dedi ki:

  Merhaba bende almanya ya gitmeye çalışıyorum ama bir türlü gidemedim herşeyi denedim ama olmadı lutfenyardimci olurmusunuz !

  1. Angarali dedi ki:

   Benimle birlikte almanya yada fransaya gelmek isteyen varmi cok saglam bi yoldan yanima sadece arkadas arıyorum 20 25 yas arasi olursa daha cok uyum saglariz die düşünüyorum nasil gidecez derseniz elimizi kolumuzu sallaya sallaya ucaga binip gidecez allahin izni ile mesajlarinizi bekliyorum

   1. Özkan dedi ki:

    Ankaralı beraber gidebiliriz kardeş

 54. Yasin dedi ki:

  Almanya ya gitmek isteyenler lütfen mail atsın

  yasinzorlu41@gmail.com

  1. onur dedi ki:

   bende almanyaya gitmek istiyorum

  2. onur dedi ki:

   nasıl gidebilirim almanyaya şartlar ne ne yapmam gerek lütfen bana yardımcı olun…

 55. Ahmet dedi ki:

  26 yaşındayım unlu mamülleri ekmek pide pogaca simit ekmek cesitleri ustasıyim almanya ya gitmek istiyorum kalfalik belgem ustalık belgem var.

 56. Maria dedi ki:

  Merhaba. 5yıllık evliyim, Romanya vatandaşıyım,eşim türk, Türkiye’de yaşiyoruz ama Almanya’ya gitmeye karar verdik. Benim için kolay ama eşim için ne yapmam girek? Annem Almanya da ,annem eşime davetye gönderse olur mu? diye sorucaktım. Tesekkurler.

 57. Cesur dedi ki:

  Ben oto tamirciliği yapıyorum..şuan türkiyede 3 çocuğum var ve evliyim..kalfalık belgemde var almanyaya nasıl gidebilirim..en kolay yol hakkında bilgi verebilirmisiniz..

 58. Yucel dedi ki:

  Yurt dişinda çalişmak istıyorum nasıl gidebilirsem
  Yardımınızı beklıyorum

 59. SEMİH dedi ki:

  Yaşım 23 almanyaya gitmek istiyorum her isi yaparım ASKERLİĞİMİ yaptım önümde bir engel yok sicilim tertemiz bana yardımcı olabilecek abilerim kardeşlerim varmı varsa benle bir iletişime gecebilirlermi

 60. Sedat dedi ki:

  Ben de gitmek istemiyorum 15 yıllık aşçılık yapıyorum istanbul da ikamet ediyorum 36 ALLAH rızası için yardımcı olursanız teşekkürler

 61. Celal dedi ki:

  Ben de gitmek istiyorum ama nasıl gidecegimi bilmiyorum yardım. Bekliyorum

 62. Velat arbuz dedi ki:

  Almanyaya gitmek istiyorum bana yardımcı olur musunuz mesleğim var kebab lahmacun pide

 63. Velat dedi ki:

  Almanyaya gitmek istiyorum bana yardımcı olur musunuz

 64. erdal dedi ki:

  mesleğim yok ama yinede orda çalışmak ve orda kalmak istiyorum

 65. Uğur dedi ki:

  Merhabalar,
  Almanyada Kuafor salonunda çalışmak isteyen arkadaşlara duyurulur. Almancanız biraz olsun varsa görüşelim. Kalıcak yer ayarlarım

  1. alper dedi ki:

   merhaba uğur a1 seviyesinde almancam var kuaför salonunda çalışmak isterim daha önce kısa sürede olsa almanyada bulundum pasaportumun süresi var

 66. gurur yıldırım dedi ki:

  arkadaslar almanyaya işçi olarak calısmak ıstiyorum gurur28@hotmail.com

 67. Resat dedi ki:

  Ben 10 yil once almanya da 4 yil kaldim dil sorunum yok.simdi turkiyede asciyim usta oretici belgemle gitmek istiyorum ama evliyim 3 cocugum da var .orda arkadasim var isyeri restourant isletiyor nasil gidebilirim beni aydinlatisaniz cok sevinirim.simdiden cok tesekur ederim.?

 68. Alper dedi ki:

  Mrb arkadaslar 28 yasındayım A 1 düzeyinde almancam var daha önce turist olarak gittim haberleşme sistemleri üzerine ustalık belgem var yani elektronik ve bilgisayar alanında gecerli almanyada çalışmak istiyorum iş farketmez yardımcı olacaklara tesekkürler