İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

AÖF Dikey Geçiş Başvurusu Yapmak İçin Son Günlere Girdik

AÖF Dikey Geçiş Başvurusu Son Günleri.!

Merhaba Sayın Okurlarımız. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi için Dikey Geçiş Başvurusunda bulunacak olan adaylar için son 2 gün. 2 yıllık MYO ya da 2 yıllık AÖF Mezunu olup 3. sınıftan başlamak ve 2 yıl içerisinde 4 yıllık lisans diploması sahibi olmak isteyen adaylar için başvurular 9 gün 2015 Cuma günü sona erecek.Bu tarihe kadar başvurusunu yapmayan adayların başvuruları daha sonra alınmayacak.Bildiğiniz üzere Meslek yüksekokulları ve Açıköğretim ön lisans programları mezunları Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerine sınavsız bir şekilde Dikey Geçiş kapsamında kayıt yaptırma hakları var. Ancak bu yıl son.Buna göre AÖF Dikey Geçiş ön başvurusu yapmak ve gidip AÖF bürolarında kayıt yaptırmanız için son günlere girildi.

AÖF DİKEY GEÇİŞ SON 2 GÜN

AÖF DİKEY GEÇİŞ KAPSAMI PROGRAMLARI

Eğer 2 yıllık örgün öğretim MYO Mezunuysanız ya da Önlisans AÖF Mezunuysanız sizlerde başvuru yapabilirsiniz. 4 yıllık lisans diplomasına sahip olmak isteyen adaylar hangi programlara Dikey Geçiş kapsamında kayıt yapılabileceği konusunda detaylı bilgilere alt kısımdaki bağlantıdan ulaşabilirler.


AÖF DİKEY GEÇİŞ YAPILACAK BÖLÜMLER ⇐ ( Bölümleri İncele )

HANGİ BÖLÜMLER TERCİH EDİLEBİLİR ?

Yukarıda yer alan bağlantıdan AÖF Dikey Geçiş kapsamında hangi bölümleri tercih edebileceğinize bakabilirsiniz. Bölümler arasında İlahiyat önlisans programlarından Laborant ve Veteriner Sağlık önlisans bölümleri gibi alanlarda da tercihlerini yapabileceklerdir. Açıköğretim Sistemi içerisinde yer alan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkileri, İşletme, Konaklama İşletmeciliği ve son olarak Sosyoloji gibi Lisans programları da öğrencilerin seçebilecekleri bölümler arasında yerini aldı.

KAYIT İŞLEMLERİ KISA SÜRÜYOR

İnternet üzerinden ön kayıt yaptırdıktan sonra almanız gereken çıktıları almanız gerekiyor. Bu çıktılar,4 fotoğraf, erkekler için askerlik durum belgesi ve bankaya yatırılacak olan aöf dikey geçiş için ücret ile AÖF Bürosuna gidebilir kaydınızı kısa süre içerisinde yaptırabilir ders kitaplarınızı alabilirsiniz.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan MEB Okul Müdürü ve Yardımcılığı Yazılı Sözlü Sınavlar Değişti başlıklı makalemizde MEB 2015 Okul Müdürlüğü Resmi Gazetede, MEB Okul Müdürü Olmak İçin Sınav Şartı ve MEB Okul Müdürü ve Yardımcısı Sınavları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.