İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Evde Abiye Süsleme İşi Veren Firmalar – Gelinlik İşleme Fiyatları

Günlük hayatta, gece gezmelerinde ya da düğünlerde giyilen abiyelerin birçoğunda el işçiliği bulunmaktadır. Bu tarz kıyafetlerde tasarım ve dizayn aşamasından tutun da üretim aşamasına kadar birçok yerde el emeğinin izlerine rastlamak mümkündür. En basitinden örnek verecek olursak; abiyelerin üstündeki boncuk işlemelerinin çoğu bu işi yapanlar tarafından elde dikilmektedir. Yani aslında bizim bildiğimiz tekstil işinin çok daha detaylı ve farklı yönleri de var. 

Tekstil işinde evde çalışan kişilerin olduğu da bir gerçek. Birçok kişi evde terzilik yaparak ya da fason işler ile para kazanıyor. İşte tekstille bağlantılı evde yapılabilecek işler arasında abiye süslemeleri ve gelinlik boncuk işleme gibi işler de yer alıyor. Bu tarz kıyafetlerin üretimini veya satışını yapan yerler “Evlere gelinlik işi verilir”, “Evde abiye boncuk işleme işi yapacak eleman aranıyor” gibi ilanlar verir. Bu ilanlarla buldukları kişilerle anlaşma sağlayabilirlerse, elde yapılan süsler kıyafetlerin üzerine evden çalışan kişiler tarafından işlenir. Biz de bu yazımızda eli abiye süsleme işine yatkın kişilerin yapabileceği bu işten bahsedeceğiz. Siz de bu yazıyı okuduktan sonra, iş aklınıza yatarsa, evlere boncuk işi veren yerlerle görüşerek evden çalışmaya başlayabilirsiniz. Böylece bütçenize ek gelir sağlayabilirsiniz. 

Evde Abiye Süsleme İşi

Abiye süsleme işi diğer evde yapılacak ek işlere göre oldukça zahmetlidir. Çünkü hep boncuk gibi küçük şeylerle çalışmak zordur. Hem de her elbisenin kumaşı farklı olduğundan çalışırken titiz davranmak gerekir. Aksi halde müşterinin giysisi tamamen bozulabilir. Böyle bir durum olduğunda hem işi veren hem de siz zor durumda kalabilirsiniz.

Abiye süsleme işinde özellikle iğneye boncukları dizme aşaması çok zaman almaktadır. Öncelikle ipi iğneye bağladıktan sonra ardından boncukları iplere seri bir şekilde dizmek gerekiyor. Fakat basit bir iş gibi görünen bu aşama genellikle en çok zaman alan aşamalardan birisidir. Ayrıca boncukların ya da taşların küçük olması bu işi daha da zorlaştırmaktadır.

Evde boncukla süsleme işinde aklınıza gelebilecek her türlü kıyafete işleme yapabilirsiniz. Abiyeler, gelinlikler, gece kıyafetleri, çantalar hatta kot pantolonlar… Hepsinin üzerine işleme yapılabilir. Burada önemli olan işi veren moda evinin ya da müşterinin isteğidir. 

Abiye Süsleme İşinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Abiye süsleme işi yaparken dikkat edilmesi gereken çeşitli unsurlar mevcuttur. Öncelikli olarak hata yapmamanız gerekmektedir. Çünkü bir abiyenin maliyeti yüksek olduğu için hata yapma payınız sıfırdır diyebiliriz. Dolayısıyla abiye işi veren firmalar bu işleri profesyonel olarak yapabilecek kişilerle anlaşmayı tercih ederler. Eğer abiye süsleme konusunda kendinize güveniyor iseniz yüksek miktarda ek gelir elde edebilirsiniz.

İşi düzgün ve titiz yapmanın dışında zamanında teslim etmek de önemlidir. Çünkü gelinlikler ve abiyeler özel ve belirli günler için tasarlanır. Dolayısıyla işi geciktirme gibi bir şansınız yok. Bu nedenle bu işi yaparken planlama konusunda hassas davranmalı ve yetiştiremeyeceğinizi düşündüğünüz işleri almamalısınız. 

Bu İş Bana Kaç Para Kazandırır? Abiye boncuk İşleme Fiyatları Ne Kadar? 

Abiyelerin üzerine süsleri işlemesi ise adeta bir sanat gibidir. Genellikle ev hanımlarının elleri dikiş ve nakış işlerine yatkın olduğu için abiyelerin üzerine desenleri işlemek de onlar için zor olmamaktadır. Fakat yine de kadınlara sunulan evde ek iş imkanları  arasında en zoru, abiye süsleme ya da dikme işidir. Tabii bu durum işin getirdiği kazancı da etkiler. Yani evde abiye işi yapmak en çok kazandıran ek işlerden biridir diyebiliriz.

Abiye ve gelinlik işleme fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişir. İşin zorluğu, işi veren yerin fiyat politikası, çalışılan şehir. Hepsi kazancı etkiler. Ala elbette ortalama bir değer vermek de mümkündür.

Tekstil firmalarıyla ya da moda evleri ile anlaşan abiye süsleme işi yapanların aylık ortalama 1.500 TL ile 2.000 TL arasında kazanç elde ettikleri tahmin edilmektedir.

Evlere abiye işi veren yerler genellikle size tüm malzemeleri getirir. Boncuk, dikim için gerekli araçlar ve abiyeler size teslim edilir. İş sonunda ise genellikle sizden geri teslim alınır. Fakat bazı firmalar kendileri teslim almak yerine sizlerin teslim etmesini de isteyebilir.

Evde Süsleme İşi Veren Firmalar

Evde abiye işi yapmak istiyorum diyorsanız çevrenizdeki tekstil işletmeleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bulunduğunuz yerin çevresinde küçük çaplı bir araştırma yaparak evlere iş veren firmalar ile görüşebilirsiniz. Çünkü bu tarz firmalar büyük küçük fark etmeden her yerleşim yerinde vardır. Elbette bazı şehirlerde bu iş diğer şehirlere göre daha fazladır. Örneğin, abiye işleme işi veren firmalar İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde oldukça fazla. Ama bu küçük yerlerde de böyle tekstil firmaları bulamayacağınız anlamına gelmiyor.

Bunun yanı sıra abiye işi verenlere sesinizi duyurmak istiyorsanız Ad Soyad / Yaşadığınız Yer / E-Posta gibi detayları bu yazıya yorum olarak yazabilirsiniz. Böylelikle evlere abiye işi vermek isteyenler sizin bu iş yapma talebinizi görebilir ve sizinle iletişime geçebilir.

Evde Yapılabilecek İşler

Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak

Bir önceki yazımız olan Bolu Ev Hanımlarına Evde Ek İş İmkanları - Bolu İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 124 YORUM
 1. Fatma dedi ki:

  Abiye süsleme işi yapmak istiyorum

 2. Mülkiye dedi ki:

  Büyükçekmece ekibim var abiye boncuk işleme işini yaparız

 3. dorna dedi ki:

  ankara

 4. Beril erişen dedi ki:

  Evde gelinlik işleme kına nikah şekeri paketleme işi yapmak istiyorum

 5. Zühal Gürel dedi ki:

  Boncuk işi paketleme vs yaparım. Yaşadığım yer İzmir

 6. Pınar dedi ki:

  Adana

 7. Pınar dedi ki:

  Abiye gelinlik itinayla suslenir

 8. Sevda dedi ki:

  Evde abiye süsleme. Boncuk ve gelinlik işleme yapmak istiyorum elsanatlarindan emekli öğretmenim tekniklere uygun seri calişma ortami ve grup kurma özelliklerimle çalişma ortami hazirlaya bilirim saygilarimla

 9. Aynur dedi ki:

  İstanbulda oturuyor evde boncuk işi istiyorum lütfen arayın

 10. Elif uygun dedi ki:

  Evde yapabileceğimız iş istiyoruz ekibim var.boncuk işi takı işi v.s.buyukcekmece

 11. Elif uygun dedi ki:

  Evde boncuk veya işleme işler arıyorum ekibimde var büyük çekmece istanbul

 12. Leyla dedi ki:

  Gaziantep Dülük ye oturuyorum dikiş nakış boncuk dizme herşeyi yaparim

 13. Zülal dedi ki:

  Zülal uçar İzmir
  hyun_bin_35@hotmail.com
  Boncuk işleri için haber bekliyoruz sizlerden

 14. Mülkiye dedi ki:

  Ben ve ekibim vereceğiniz işi itinayla yaparız.Dönerseniz çok sevinirim

 15. Zeynep dedi ki:

  Kocaeli merkezde ikamet ediyorum evde gelinlik abiye işlemek istiyorum

 16. Zehra kanat dedi ki:

  İzmir Karabağlar da oturuyorum daha önce gelinlik üzerine boncuktan işledim tekrar yapmak istiyorum. Benimle iletişime geçerseniz çok sevinirim

 17. Aşkın dedi ki:

  Evde gûpür üzeri boncuk işi arıyorum

 18. Aşkın dedi ki:

  Evde gûpür üzeri boncuk işi arıyorum

 19. Remziye dedi ki:

  Bende halk eğitim merkezinde on yıl El sanatı öğretmenliği yaptım abiye lere boncok su sunu yapa bilirim donerseniz sevinirim

 20. Aysun dedi ki:

  Kocaeli Gölcük te ikamet ediyorum gelinlik işleme işi yapabilirim

 21. Sumeyye dedi ki:

  Merhabe ben abiye usin yapiyorum sultangazi cebecide is ariyom yardimci olurmusunuz eve is almak istiyom tezeklurler

 22. Filiz dedi ki:

  Merhaba abiye broş yapay Ğül yaptırıyorum ekibim var atölyem var ist Avrupa yakasındayım iş arıyorum düzğün ve zamanında işi teslim edebilirim ilğilenen firmalar cevap yazarsa sevinirim

 23. Hatice Kırbıyık dedi ki:

  Üniversite mezunuyum ev hanimiyim her türlü paketleme işi yapabilirim 23 yaşındayım abiye boncuk işi yapabilirim İstanbul Esenyurt Kıraç

 24. Mehriban dedi ki:

  Merhaba evde abiye işi yaparak iş arıyorum.Abiye süsleme işini cook iyi biliyorum,aynı zamanda gelinlik işleme işinide biliyorum.Su anda işsizim ve ise çok ihtiyacım var.Kisa bir zamanda geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

 25. Elif dedi ki:

  Umraniye tepeustunde ikamet ediyorum abiyelere boncuk isi yapabilirim

 26. Arzu dedi ki:

  İstanbul Ümraniye’de oturuyorum bende istiyorum eğer verirseniz bende ekip kurabilirim

 27. Emre dedi ki:

  Merhaba ismim yunus istanbul gaziosmanpasa… eli ise yatkin caliskan disiplinli itina ile olusturdugum kalabalik ve saglam bir ekibim var. Abiye elbiseler gomlekler bluzlar pantolonlar jeanpantolonlar anne penyesi tabir edilen bluzlara pul payet boncuk taş isleme isleri elde nakis kurdela fiyonk yada gul yapimi isleri tegel dugme dikim isleri isveren tekstil firmalarinin mumkun olan en kusursuz sekilde ve firmalarin verdigi tarihte sorunsuz teslim edilmesi ile disiplinli bir calisma sistemiyle calismak istiyorum. Tekstil firmalari abiyeciler gelinlikciler modaevleri ile irtibat saglayabilirsem sevinirim….Ekibim bu yonde bir ekip lakin yuklu miktarlarda evde nikah sekeri hazirlama isi kina nisan dogum gibi organizasyonlardaki hediyelikler itina ile hazirlanip teslim edilir bu asamada organizasyon firmalari ilede irtibata gecebiliriz … ist.av.yakasi anadolu yakasi farketmez..(iletisim.zamanzaman2011@hotmail.com)

 28. Emre dedi ki:

  Merhaba! Istanbul da Eli is tutan disiplinli hamarat duzenli titiz issever bir ekip olusturdum ve isveren ciddi guvenli firmalara ulasmak istiyorum ekibim en ince is olan abiye kiyafetlere boncuk taş pul payet kurdela dikim islerinden nikah sekeri bebek sekeri boncuk bileklik kolye cicekhazirlama islerine kadar her turlu elbecerisi gerektiren isi itina ve isdisipliniyle yapmaya hazir hepsi deneyimli insanlar … ciddi manada evlere isveren firmalar ile birebir bizzat gorusmek konusmak istiyorum dilerim burasi bu konuda yardimci bir unsur olur…. iletisim icin mail adresim zamanzaman2011@hotmail.com

 29. Yunus dedi ki:

  Istanbul avrupa yakasi…

 30. Yunus dedi ki:

  Merhaba adim yunus; Eli ise yatkin saglam ve kalabalik bir ekip olusturdum. abiye kiyafetlere gömlek, etek, elbise, jeanpantolona taş isleme boncuk işleme, anne penyesi tabir edilen bluzlere boncuk, pul, payet isleme isleri, iri taş isleme, kesme boncuk isleme, sirali taş dikim yada modelli taş, boncuk işleme, pul payet işleme işleri, kurdela dikimi, elde nakis isleme isleri itina ile firmalar tarafindan verilen sure zarfinda surekli bizzat takibi yapilarak ozenli duzgun bir sekilde teslim edilir … (sadece ilgilenen firmalar cevap yazarsa sevinirim)

 31. melike uzuner dedi ki:

  Bende ek is yapmak istiyorum daha oncede abiye boncuk diktim ankara etimesgutta yasiyorum

 32. Melek dedi ki:

  Ankara Batıkent’te evde yapabileceğim işleme süsleme paketleme işi arıyorum… Teşekkür ederim.

 33. Iraz çelik dedi ki:

  Iraz çelik Manisa kendi ilgi alanına giriyor uğraşmayı çok seviyorum 😃 gulum_ak_45@hotmail.com

 34. Gül dedi ki:

  Izmir eskiizmirde oturuyorum evde abiye ve gelinlik islemek istiyorum ekibim var temiz zamaninda is teslim ediyorum bu iste tecrubeliyim ayrica 97 yilindan beri gelinlikci olarak calistim hem monte hem model konusunda da iyiyim bu işi biliyorum ve evimde yapmak istiyorum.

 35. Safiye barbaros dedi ki:

  Merhabalar , Ankara Keçiören de ikamet etmekteyim. Evde ek işe ihtiyacımız var ilgilenirseniz seviniriz. Şimdiden teşekkürler.

 36. Sibel dedi ki:

  Ankara Sincan’dan oturuyorum evde her türlü iş yapabilirim

 37. Sultan dedi ki:

  İzmirde daha önce yaptıgım iş acil ihtiyacim var.

 38. Merve döner dedi ki:

  Gaziantep

 39. Zerrin Dolaz dedi ki:

  Evde yapabilecegim iş arıyorum..bu konuda kendime güveniyorum

 40. Necibe aslan dedi ki:

  Mer zeytinburnu yeşiltepede boncuk dükkanım var her türlü abiye tişürt boncuk suslemeleri yapılır

 41. filiz türkmen dedi ki:

  Kayseri ve civarında abiye işleme işi yapabilirim cevaplarsaniz sevinirim .

 42. Şehri dedi ki:

  İy gunler Ben şehri ankara sincanda oturuyorm abiye gelinlik isleme isi yapmak istiyorm daha once yaptim bu konuda el becerisine sahibim verdiginiz isi titizlikle zarar getirmeden gununde teslim ederim sigara kullanmiyorm bu ise ihtiyacim var lutfen donus yaparsaniz sevinirim tesekuler

 43. Handan dedi ki:

  5 senedır boncuk işi yapıyorum bu konuda tecrubelıyım

 44. SERPİL ERGÜNER dedi ki:

  Esenyurt /kıraç abiye süsleme işi daha önce yaptım . Eve iş istyrm

 45. Aysun dedi ki:

  Abiye işi arıyorum

 46. Gülnur dedi ki:

  Dudullu/ıstanbul.. abiye işleme işinde tecrübeliyim

 47. Hatice dedi ki:

  Merhaba İzmir Karabağlarda oturuyorum elim bu işlere yatkındır. Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 48. Sidar argana dedi ki:

  Ankara mamak da oturuyorum

 49. Esra şahin dedi ki:

  Istanbul /Atasehir

 50. Seden dedi ki:

  Merhaba .İZMİR /Buca da ikamet ediyorum.El sanatı bölümü mezunuyum.Elim oldukça bu tür islere yatkindir. Dönüş yaparsanız sevinirim.

 51. Fatma dedi ki:

  Bursa da yaşiyorum 10yıl nakış atölyesinde çalıştım temiz dikiş dikiyorum

 52. melek cakmaz dedi ki:

  istanbul kucuk koyde oturuyorum bu isi alip yapiyorum ama artik kendim bir dukkan kiralyip dagitmak istiyorum

 53. Emir erol dedi ki:

  Izmir Selcuk ta yaşıyorum ek is istiyorum daha önce boncuk işleme yaptım.

 54. ayşegül dedi ki:

  ANKARADA YAŞIYORUM boncuk işi ABİYE SÜSLEME İŞİNİ TİTİZLİKLE YAPARIM BU İŞE ÇOK İHTİYACIM VAR LÜTFEN GERİ DÖNÜŞ YAPARMISINIZ

 55. remziye dedi ki:

  Bursada yaşıyorum
  El becerim yüksek

 56. Serpil dedi ki:

  Evde boncuk işi abiye yapilir İzmir -gaziemir

 57. Yagmur dedi ki:

  4 kisilik bir ekibiz daha önce abiye bindali ve gelinlin isi yaptik adana cukurovada yasiyoruz

 58. gulsum dedi ki:

  Hertürlü abiye jsliyebiliorum muntazam şekilde ilgililere

 59. Şaduman dedi ki:

  Merha abiye işi yapmak istiyorum. Samsun da oturutorum donus yaparsaniz sevinirim

 60. duygu dedi ki:

  Abiye ve boncuk işi yapmak istiyorum. Izmir gültepe torosta oturmaktayim

 61. Pelin dedi ki:

  Abiye ve gelinlik bocuk işi yapmak istiyorum aydın Nazilli izmir dende olabilir

 62. Ceren dedi ki:

  Abiye yada gelinlik işleme işi yapmak istiyorum. İzmirde oturuyorum. Ceren96yilmaz@windowslive.com

 63. semra dedi ki:

  Bende istanbulda oturuyorum daha once moda evinde calistim abiye ve gelinlik isi evde yapmak istiyorum

 64. Şehriban dedi ki:

  Abiye gelinlik işleme işi yapmak istiyorum 1 yıldır yapıyorum ve izmirde oturuyorum

 65. ayse dedi ki:

  20 kisilik ekibim var izmir yesilyurt

 66. Tuğçe dedi ki:

  Istanbul güngören de oturuyorum evde abiye boncuk isi yapmak istiyorum

 67. zeynep dedi ki:

  Meraba ben Ankara da oturuyorum Abiye ve boncuk işi yapmak istiyorum.Yardımcı olursaniz sevinirim

 68. Öznur dedi ki:

  Abiye boncuk işi yapıyorum 30 kişilik ekibim var izmir eskiizmirde oturuyorum bu işe ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim

 69. Sultan dedi ki:

  Slm boncuk işi yapmak istiyorum izmirde oturuyorum

 70. nurtentut dedi ki:

  Kendi gurubum var boncuk isi yapiyorum donus yaparsaniz sevinirim

 71. Özlem aksoy dedi ki:

  Elim çok yatkındır gönderirseniz sevinirim

 72. Ankara çankaya dedi ki:

  Nakış ve bomcuk işi ysparak abiyelere hayat veriyorum. Nszı tassrımları lendim yapabilirim.

 73. hilal dedi ki:

  Ankara kecioren Benim de elim çok yatkindir iş verirseniz sevinirim

 74. Döndü Altun dedi ki:

  9 Senedir Boncuk İşi Yapıyorum Evlere İş Veren Dükkanım var İş Alabilcegim Firma Ariyorum

 75. Ebrar dedi ki:

  Antalya şehrinde boncuk abiye kiyafet hobi is olarak yapmak istiyorum İlgilenenlerin donus yapmasını bekliyorum tşkler

 76. Ebrar dedi ki:

  Slm evde kendime ait tasarım boncuk işlerim abiye kiyafet çizim ve tasarım yapıyorum antalya merkezdeyim

 77. Elanur dedi ki:

  Bende evde abiye işi yapmak ististorum Yalova merkezdeyim

 78. ecem kumralgil dedi ki:

  14yıldan beri gelinlik ve abiye isliyorum ekibimde var geri dònüs yaparmısınız.istanbul

  1. nil dedi ki:

   merhaba, istanbulda neredesiniz?

 79. ecem kumralgil dedi ki:

  14yıldan beri gelinlik ve abiye isliyorum ekibimde var geri dònüs yaparmısınız

 80. Aslı taş dedi ki:

  Merhaba dükkanımda 50 kişilik gurubumla abiye gelinlik tişort kot aksesuar boncuk pul taş çiçek montaj işleri yapılır temiz ve seri şekilde teslim edilir geri dönüş yapın lütfen

  1. nil dedi ki:

   merhaba, yeriniz nerede?

 81. medine dedi ki:

  Malatya merkezde oturuyorum.halk eğitimde giyim Mefruşat alanında usta ogreticilik yaptım. Hertürlü giyim abiye elişi Mefruşat işi yapabilirim.

 82. Bahar dedi ki:

  Merhaba İzmir Karabağlar da oturuyorum daha önce gelinlik abiye işi yaptım işleme üzerine tekrardan yapmak istıyorum evimde

 83. Sevim zengin dedi ki:

  Merhaba ben izmir bornovada oturuyorum daha önce gelinlikçiler çalıştım evde boncuk işi yapabilirim

 84. Gülbahar TEKDEMİR dedi ki:

  Ankara Keçiören yada sincandada iş varmı10 kişiyiz bu iş için dukkanimda var isterseniz ekibimi cogaltirim iyi günler

 85. esra sakarya dokucu dedi ki:

  bartın evde ek is yapmak istiyorm yardimci olursaniz sevinirim her isi yaparim

 86. ŞEHRİ dedi ki:

  İy gunler ben şehri ankara sincanda oturuyorm.gelinlik abiye isleme isi yapmak istiyorm bu konuda el becerisine sahibim isi istenilen sekilde hasar vermeden temiz titiz gununde teslim ederim lutfen donus yaparsaniz sevinirim.tsskler. 🙂

 87. Bahtınur ida dedi ki:

  İstanbul Atasehir

 88. Deniz dedi ki:

  Antalyada oturuyorum, penye, gelinlik ve kemere bocuk işi yapabilirim.sanat okulu mezunuyum.

 89. Şefika dedi ki:

  Merhaba Kırıkkale’de yaşıyorum ve evde abiye süsleme işi yapmak istiyorum.el becerim cok iyidir.yardimci olursanız sevinirim.

 90. Zehra Demirtaş dedi ki:

  Evde abiye boncuk işlemesi yapmak isterim daha önce İzmirde yıllarca yaptım şimdi istanbula’a taşındık yeniden yapmak istiyorum

 91. Özge Eviz dedi ki:

  Özge Eviz
  Batıkent / Ankara
  melegim.2805@hotmail.com
  Evde iş imkanı arıyorum ilgili firmalara şimdiden teşekkürler

 92. Arzu Akyurek dedi ki:

  Merhaba izmir bucada yasiyorum.gelinlik abiye susleme isini uzunca bir sure yaptim.isciligime guveniyorum geri donus yaparsaniz sevinirim
  arzuakyurek82@gmail.com

 93. sebahat altoğlu dedi ki:

  Daha once gelinlik isledim halk egetim elsanatları nakıs mezunuyum karabaglar izmir

 94. cansu dedi ki:

  20 kişilik ekibim var ulasirsaniz sevinirim

 95. Ilgın dedi ki:

  Sivas da evde abiye suslemek işi yapmak istiyorum cok ihtiyacimvar

 96. selin dedi ki:

  İşleme,süsleme,bezeme konusunda 10 yıllık deneyimim var.Annem gelinlikçi.Bu işi ek iş olarak yapmayı çok isterim dönüş yaparsanız sevinirim.ANKARA

 97. ece özkan dedi ki:

  Daha önce gelinlik yapmış biri olarak yaziyorum artvin ecem08ozkan@gmail.com

 98. Fatma ÖZTÜRK dedi ki:

  Sancaktepe Yenidiğan da ikamet ediyorum
  Ek is yapmak istedim. Modelhanede calistim ve dikis nakis bilgim var.

 99. nejla kabaçın dedi ki:

  Evde abiye süsleme işi yapmak istiyorum istanbul bağcılarsa oturuyorum uzun yıllardır tekstilde çalıştım fakat 7 yaşındaki oğlum ilk okula başladığı için işi bırakmak zorunda kaldım el becerim bu iş için oldukçe iyidir hatta evde yapılabilicek diğer işler için de dönüş yaparsanız sevinirim

 100. sabriye kırağı dedi ki:

  ozlemkiragi@hotmail.com sabriye kırağı denizciler