İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Evde Muhasebe İşi Yaparak Düzenli Ek Gelir Sağlamak

Evde yapabileceğiniz ek iş fırsatları arasında belki de en fazla bilgi gerektirenlerden birisi, muhasebe işi. Eğer daha öncesinden bu alanda deneyim sahibiyseniz evinizde, oturduğunuz yerde, şirketlerin finansal işleriyle ilgilenebilir ve firmanın muhasebesini tutabilirsiniz. Tabii muhasebe oldukça geniş bir alan olduğundan dolayı bu işi yapabilmeniz için bu alanda eğitim almış olmanız gerekir.

Evden muhasebe işi yapmak freelance ya da part time çalışmak isteyen kişiler için idealdir. Eğer siz de emekli muhasebeciyseniz ya da evden çalışmak istiyorsanız, evden muhasebe iş ilanları arasından kendinize uygun bir iş bularak çalışmaya başlayabilirsiniz. Evde muhasebe işi veren firmalar öncelikle sizin eğitiminize, sonrasında deneyimlerinize ve daha önce çalıştığınız yerlere bakacaktır. Tüm bu değerlendirmeler ve sizinle yaptıkları görüşme sonrasında anlaşabilirseniz, evden freelance ya da part time muhasebe işine başlayabilirsiniz. 

Evden Muhasebe İşi Nasıl Yapılır? 

Evden muhasebe işi yapmak zor değil. Eğer bu alanda kendinize güveniyorsanız bir firmanın finansal durumunu yönetebilir, girdilerini çıktılarını en iyi şekilde hesaplayabilir ve şirketin yıl sonunda herhangi bir açık vermeden temiz bir şekilde yeni yıla geçmesini sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan sizin evden çalışmaya hazır olmanız. Muhasebe bürosunda yapılan işler eve de taşınabilir, bunda bir sakınca yok. Eğer siz evde kendi kendinize disiplinli bir şekilde çalışabileceğinize inanıyorsanız, evde muhasebe işleri yürütebilirsiniz.

Bu iş, çalışmayan veya akşamları ek gelir elde etmek isteyen mali müşavirlerin yapabileceği ek işler arasında açık ara bir numara. Ama tabii ki her işte olduğu gibi burada da bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Evde yalnız çalışacağınız için sizi kontrol eden biri olmayacak. Aynı şekilde bir ofis ortamında bulunmayacağınız için gerekli durumlarda iş arkadaşlarınıza danışmayacaksınız. Bu nedenle evden muhasebe işi yaparken dikkatli olmalı ve titiz çalışmalısınız.

Kimler Evde Muhasebe İşi Yapabilir?

Evde muhasebe işi, elbette herkes tarafından yapılabilecek bir iş değildir. Şu an muhasebeci yanında çalışan fakat akşamları boş vaktinin çok olduğunu düşünenler part time ön muhasebe elemanı olarak çalışabilirler. Ön muhasebe işi nedir diye öğrenmek ve pratik yapmak isteyen üniversite öğrencileri firmaların muhasebelerini tutmaya çalışabilirler. Öğrenciler bu sayede hem kendilerini geliştirmiş olur hem de derslerinde daha kolay ilerler. Ayrıca eğitim hayatında evde muhasebe işi veren firmalar ile anlaşarak çalışan öğrenciler ilerde iş ararken, tecrübe konusunda daha avantajlı oldukları için, rahat edebilirler. 

Serbest mali müşavir olarak çalışıyorsanız ve evinizden de bu işleri yürütebileceğinizi düşünüyorsanız uzaktan muhasebe iş ilanları arasından kendinize uygun olana başvurmanızı öneririz. Evde oturduğunuz yerde biraz kafa yorarak ek gelir kazanabilirsiniz. 

Evden Muhasebe İşinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Eğer muhasebe işinde iyiyim diyorsanız ekipmanlarınız da iyi olmalıdır. Örneğin, tam teşekküllü bir hesap makinesi ve mümkünse bilgisayar olması lazım. Yani çok fonksiyonlu hesap makinelerinden bir tane edinmelisiniz. Bol bol dosyalarınız olmalıdır. Ayrıca evden muhasebe işi yapacaksanız evinizde mutlaka yazıcı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, muhasebe ciddi bir iştir ve dikkat istiyor. Yani bir şirketin muhasebesini tuttuğunuz zaman yapacağınız en ufak bir hata yıl sonunda maliye ile ciddi sorunlar yaşanmasına sebep olabilir. O yüzden bu işi evden yaparken dikkat etmelisiniz.

Evden Muhasebe İşi Veren Firmalar ve Evde Muhasebe İş İlanları

Günümüzde her şey internet üzerinden yayınlanıyor. Siz de evden muhasebe işi yapmak istiyorsanız farklı kariyer sitelerinin ilgili sayfalarını takip edebilirsiniz. İhtiyacınız olan linkleri bölüm sonunda bulabilirsiniz. 

Tanıdıklarınız ve çevreniz aracılığıyla da evlere muhasebe işi veren firmalara ulaşabilirsiniz. Eskiden kayıtlarını tuttuğunuz şirketlerle görüşerek evden çalışacak freelance eleman arayıp aramadıklarını sorabilirsiniz. 

Eve muhasebe işi veren firmaların bilgilerini veya iş tecrübelerinizi sitemizin en alt kısmında bulunan yorum bölümüne yazarak bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Daha önceki iş deneyimleriniz muhasebe işinde önemlidir. Bunu da yorumlarda belirtebilirsiniz.

Not: Telefon numaranızı bırakmanız kötü niyetli insanların sizi rahatsız etmesine yol açabilir ve bu sorundan sitemiz ( isilanlarim.net) sorumlu olmayacaktır. Bunu okuyup numaralarını bırakanlar sorumluluğu kabul etmiş sayılır.

Jooble.org sitesinde yayınlanan uzaktan muhasebeci ilanları için TIKLAYINIZ!

Kariyer.net sitesinde yayınlanan freelance ve part time muhasebeci ilanları için TIKLAYINIZ!

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları İş Olanakları Neler? 

2 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Maaşları ve İş Olanakları

Bir önceki yazımız olan İstanbul Avcılar Evde Ek İş İlanları ve Evlere İş Veren Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 366 YORUM
  1. Arzu Aydın dedi ki:

    Merhaba 3 yıl ön muhasebe yaptım. Artık evden devam etmek istiyorum.

1 34 35 36