İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Güvenlik Görevlisi ve Korumalara 2016’da İlave Maaş Zammı

04.10.2015

Kamuda Güvenliklere Korumlara Zam Müjdesi

Merhaba Sayın Okurlarımız. 2016 ve 2017 yılını kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinin sona ermesiyle beraber devlet kurum ve kuruluşlarında görev yapan Güvenlik Görevlisi ve Koruma Görevlisi olarak çalışanların maaşlarına da 2016 Ocak ayından itibaren zam geliyor. Kamuda görev yapan ve diğer çalışanlarla emekliler için önemli hususların yer aldığı önemli kararların alındığı Toplu Sözleşme görüşmelerinde alınan karara göre güvenlik görevlisi olarak çalışan personellerin maaşlarına ilaveten zam yapılacak. Zam oranının ne kadar olacağı ve maaşlara ne kadar yansıyacağı hakkında hemen bilgi verelim. Koruma ve güvenlik görevlisi kadro ve pozisyonlarında bulunan personelin maaşlarına, oransal zam yapılacak artış dışında mevcut ek ödeme oranları 5 puan artırılmak suretiyle ilave 42 TL zam yapılmasına karar verildi.

GÜVENLİKLERE İLAVETEN ZAM

KORUMA VE GÜVENLİKLERE 2016 DA ZAM VAR

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan güvenlik koruma personellerinin eğitim durumları yani lise ve dengi,önlisans ya da lisans mezunu olmalarına bakılarak maaşlarına yapılacak olan zamlar belli oldu. Şuan bir güvenlik görevlisi olarak almış olduğu maaşı 2016 yılının Ocak ayından itibaren daha fazla alacaktır. Yukarıda yer alan 42 TL’lik artış sadece ilave olarak yapılan zamdır. Bir de %6 oranında yapılacak zam da maaşlara yansıtılacaktır.Çünkü bildiğiniz üzere devlet kurumlarında görev yapan memur ve personellere 2016 yılının ilk 6 aylık dönemi için %6 oranında zam yapılacaktır.

HANGİ GÜVENLİK NE KADAR MAAŞ ALACAK ?

Elbette kamuda görev yapan güvenlik görevlisinin ne kadar maaş alacağı merak konusu. Eğitim seviyeniz,meslekte geçirmiş olduğunuz yıl ve derecenize göre maaşlarınız farklı olmaktadır. 2016 yılında lisans mezunu olan bir güvenlik görevlisi 10 yıllık bir memursa alacağı maaş 2.274 TL olacaktır. Yine 2016 da mesleğe yeni başlamış bir güvenlik görevlisinin de alacağı maaş 2.241 TL TL olarak belirlenmiştir.

BEN NE KADAR MAAŞ ALACAĞIM ?

Eğer sizinde durumunuz bu şekildeyse ve kamuda görevli bir güvenlik görevliyseniz 2016 yılının Ocak ayından itibaren ne kadar maaş alacağınızı merak ediyorsanız yorum kısmında meslekte geçirmiş olduğunuz yılı ve eğitim seviyenizi belirtirseniz ne kadar maaş alacağınızı cevaplarız.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 34 YORUM
 1. furkan dedi ki:

  iyi günler ankara tcdd silahlı özel güvenlik olarak işe başlıycam ama tcdd taş güvenlik şirketi ile toplu sözleşme imzalamış ve alım o şirket üzerinden olacak şimdi alacamız maaş ve şartlar nasıl olur acaba

 2. Elif dedi ki:

  Ben önlisans adalet mezunuyum ve belediyede güvenlik gorevlisi olarak calısmak istiyorum tahmini ne kadar alırım

 3. Taner dedi ki:

  2006 dan beri Havalimanında güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım lise mezunu ve silahlıyım maaşımız nekadar olacak

 4. Betul dedi ki:

  Onlisans mezunuyum 1 eylul itibariyla kredi ve yurtlar da goreve ilk defa baslayacagim esimden ayrildim 14/20 yaslarinda iki cocugum var.ne kafar maas alirm

 5. Gökhan dedi ki:

  Ben lise mezunuyum üniversiteye gitmek istiyorum ama gitsem üniversite diploması nında güvenlik olmamda biraz daha yararı olurmu maddi ve her açıdan ve ne kadar maaş alırım olsam bilgi verirseniz çok sevinirim

 6. tuncer dedi ki:

  yazıklar olsun tek kelimeyle

 7. Mustafa dedi ki:

  Özel sektörde 6 aydır güvenlik personeli olarak çalışıyorum bu ek odemeden biz faydalanamiyomuyuz sadece kamu kurumları mi yararlaniyor

 8. emir dedi ki:

  Bir kamu kuruluşunda 2011 yılından itibaren çalışıyorum. Lisans mezunuyum evliyim ve bir çocuğum var maaşım ne kadar olmalı. Ayrıca sendikaya üye olabiliyormuyuz.