İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İnternetten Para Kazanmanın En Güvenilir ve Kolay 10 Yolu

25.07.2018

Yaşam şartlarının giderek zorlaşması sebebiyle ek gelire ihtiyaç duyulması insanları alternatif para kazanma yöntemlerine yöneltti. Geçmişte ek iş olarak tabir edilen ve bir başka işte daha çalışmayı gerektiren bu durum şimdi internet ortamına taşındır. İlk olarak 1970’li yıllarda ilkel biçimi ortaya çıkan internet, 1980’lere gelindiğinde önemli gelişmeler yaşadı. 1990’lı yıllar ise internet teknolojisinin atağa kalktığı yıllar oldu. Bu yıllardan sonra gittikçe gelişmeye devam eden bu teknoloji günümüzde yaşamın vazgeçilmez bir parçası. Adeta iletişimin ve bilgi edinmenin ana yöntemi haline gelen internet teknolojisi, artık para kazanmak isteyenlere de önemli bir gelir kapısı oluyor. Yer ve zaman gibi bağlılıkları ortadan kaldıran internetten para kazanmak, çoğu kişinin ilgisini çeken ancak nereden başlayacaklarına karar veremedikleri bir konu. Ancak görünen o ki internetten para kazanmak ek iş olmaktan çıkmış durumda. Önümüzdeki yıllarda da internet üzerinden daha çok insanın daha yüksek kazançlar elde etmesi bekleniyor.

1. İçerik yazarlığı

bilgisayar

İnternet sitelerinin sürekli güncellenme ihtiyacı, markaların ürünleri ve hizmetleri ile ilgili tanıtıma gerek duyması gibi nedenlerle içerik yazarlığına olan ihtiyaç günden güne artıyor. Yazma konusunda yetenekli, dil bilgisi kurallarına hakim kişiler tarafından icra edilmesi mümkün olan bu meslek internetten para kazanmanın en keyifli yollarından biri olarak da karşımıza çıkıyor. İçerik yazarı olmak için içerik ihtiyacı olan kişi ya da firmalarla yazarları ortak bir noktada buluşturan platformlara kayıt olunabilir. Yalnız bu iş için en çok dikkat edilmesi gereken konu güvenilir kişi ve kuruluşlar çalışmak. İçerik platformunun çalışma politikasına göre ödeme planları değişkenlik gösterir. Haftalık, 15 günde bir, ayda bir ya da iş başına ödeme almak mümkün. İçerik yazarlığı kolay bir iş gibi görünse de bu işi yapmak isteyen kişilerin sorumluluk sahibi ve sıkı bir disiplin içerisinde çalışmaya uygun kişiler olması gerekiyor.

2. Stok fotoğrafçılığı

fotoğraf makinesi

İçerik yazarlığı kadar popüler olan işlerden biri de stok fotoğrafçılığı. Her türlü fotoğrafı internet üzerinden satmak mümkün. Fotoğraf kadar video ve illüstrasyona da talep var. Bunun için stok fotoğrafı ajanslarında bir kullanıcı hesabı açmak ve hesabı onaylatmak gerekiyor. Daha sonra sıra görsel yükleme aşamasında. Ajanslar görseller için belirli bir kaliteyi şart tutar. Özellikle kadraj ve ışık konusunda yeterli olmayan fotoğraflar kabul edilmez. Stok fotoğrafçılığı ilerledikçe mobil fotoğrafların da satışına izin veren ajanslar ortaya çıktı. Mobil uygulamalar üzerinden yüklenen fotoğraflar bu uygulamalar üzerinden alıcılarıyla buluşuyor.

3. Youtuberlık

youtube

Bu yöntem diğerlerine göre biraz daha meşakkatli ancak işler rayına oturduğu takdirde en çok gelir edilen yöntemlerden biri. Dünya üzerinde Youtube’a yüklediği videolarla geçinen insanların sayısı az değil. Bu işin en temel noktası özgün videolar çekmek ve bu sayede Youtube reklamlarından gelir elde etmek. Tabii bu işin tek gelir kalemi Youtube reklamları değil. Viral reklamlar yayınlayarak markalar üzerinden gelir elde edenler de var. Ancak bunun için belirli bir abone sayısına ulaşmış olmak ve kanalı sürekli canlı tutmak gerekiyor. Özellikle belirli bir alanda videolar yayınlarından para kazanma şansları daha fazla. Youtuber olmanın en zor yanlarından biri sürekli yeni video içerikleri üretme zorunluluğudur.

4. İnstagram satıcılığı

takı

İnternet’ten para kazanma deyince akla ilk gelen yöntemlerden biri de Instagram üzerinden satış yapmak. Instagram üzerinden her türlü dayanıklı ürünün satışı yapılıyor. İnsanlara oldukça geniş kitlelere ulaşma imkanı tanıyan Instagram, fiziki bir mağaza açacak durumu olmayıp bir şeyler üreten kişiler için oldukça değerli bir gelir kapısı. Satıcıların en çok dikkat etmesi gereken konu ise alıcılara gerçekten istedikleri ürünleri göndermek. Instagram üzerinden yapılan satışların ve dolayısıyla satıcı sayısının artması, yaşanan mağduriyetlere şahit olunması insanları bu alanda alışverişten yapmaktan alıkoyuyor olsa da işini düzgün bir şekilde yapan satıcılar gerçekten çok iyi kazançlar elde ediyor. El işleri, ayakkabılar, kıyafetler en çok ilgi gören ürünler arasında. Özellikle tasarım ürünlerin alıcısı bir hayli fazla.

5. Sosyal medya fenomenliği

kim kardashian

Sosyal medya kanallarında belirli bir takipçi kitlesine ulaşıldığında rahatlıkla viral reklamlar alınıp kazanç elde edilebilir. Bu alanda firmalar daha çok takipçi kitlesine bakıyorlar. Örneğin Instagram fenomeni olmayı başarmış bir annenin aldığı reklamlar daha çok bebek ve çocuk bakım üzerine olabilir. Aslında bu işin bir başka ismi de sosyal medya fenomeni olmak.

6. Anket doldurmak

anket doldurmak

İnternette doldurulan anket başına para veren siteler var. Bu sitelere kayıt olarak anket bekleyip, ardından da bu anketleri doldurarak küçük kazançlar elde edilebilir. Bu, yurt dışında ülkemizde olduğundan daha ciddi yürütülen bir iş. Zamanla ülkemizde de iyi bir yere geleceği kesin. Şimdilik anket doldurarak çok fazla para kazanmak mümkün değil ancak az da olsa bir gelir elde edilerek ek kazanç sağlanabilir.

7. Blog yazarlığı

bilgisayar

Spesifik bir konuya ağırlık veren bir blog sahibi olarak da para kazanmak mümkün. Blog yazarlığı yaparak para kazanmak isteyenler için iki farklı gelir kapısı var. Birincisi Google reklamları. Blogun takipçi sayısı yükseldikçe reklamlar üzerinden kazanılan para da artar. Bir düzen içerisinde çalışan, blogunu ihmal etmeyen bir blog yazarının buradan önemli bir miktarda kazanç elde edememesi için hiçbir neden yok. Blog üzerinden para kazanmanın bir başka yolu ise bloga doğrudan reklam almak. Blogun konusuna göre reklam veren firmalarla anlaşma sağlanabilir, elde edilen kazanç katlanabilir. Örneğin internet üzerinde değerli, belirli bir okuyucuyu kitlesine sahip bir tatil blogu için oteller, tatil yöresinde yer alan işletmeler, araç kiralama şirketleri gibi seyahate dayalı iş kollarında hizmet veren firmalarla reklam anlaşması yapılabilir.

8. İkinci el eşya satıcılığı

ayakkabılar

Alıcı ve satıcıyı birbiriyle buluşturan, ikinci el eşyaların satışının yapılabildiği siteler mevcut. Bu sitelerden faydalanarak eldeki eşyalardan kazanç sağlanabilir. Özellikle ikinci el teknoloji ürünlerine rağbet büyük. Hatta ikinci el eşya satanlar arasında bir başka yerden topladıkları eşyaları satanlar da var. Tabii bu fazla uğraş gerektiren bir iş.

Özellikle telefon kılıfları ve ekran koruyucular en fazla ilgi duyulan ürünlerine başında geliyor. Küçük şehirlerde yaşayan, her aradığı ürünü fiziki mağazalardan temin etme imkanına sahip olmayan kişiler için internet bir velinimet. Bu insanların internet üzerinden alışveriş yapma konusunda aktif olmaları, internette geniş pazar ortaya çıkardı.

9. Tasarım, grafik veya çeviri işleri

tasarım

Yeteneğe göre icra edilen işler arasında en dikkat çekenleri grafik tasarım ve çeviri işleri. İyi derecede yabancı dil bilgisine sahip olanlar çevirmenlik yaparak hatırı sayılı bir miktarda kazanç elde edebilirler. Bu iş üzerinden para kazanmanın en keyifli tarafı ise oldukça maliyetsiz bir iş olması. Yani bu alanda para kazanmak isteyenlerin ihtiyacı olan tek şey faal bir internet bağlantısı. Bu yönüyle çalışırken gezmek isteyen insanlar için oldukça ideal olduğunu söyleyebiliriz. ,

Tasarım yönü güçlü, yaratıcı ve grafik programlarına hakim olan kişiler grafik tasarım yaparak önemli bir kazanç elde edebilirler. Çeşitli sitelerden bulacakları müşterilerle bağlantı kurduktan sonra çalışmalarının önünde hiçbir engel yok. Tek bir kural var; o da işi zamanında teslim etmek. Disiplinli bir şekilde çalışanlar, daha önce çalıştıkları kişileri referans olarak göstererek daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilirler.

10. Mobil uygulamalardan para kazanmak

mobil uygulamalar

Neredeyse hepimizin cebinde bir akıllı cihaz, bu cihazların içerisinde de birçok uygulama var. Binlerce mobil uygulamanın üzerinden günden güne yenileri ekleniyor. Bu uygulamalardan bazıları ise kimileri için kazanç kapısı. Mobil uygulamalardan para kazanmanın çeşitli yolları mevcut. Bu alanda para kazanmak isteyenlerin bu uygulamaları indirip uygulama içerisindeki yönlendirmelere uymaları gerekiyor. Her uygulamanın farklı bir talebi olabiliyor. Ürün yorumu, değerlendirme, fotoğraf yükleme gibi farklı görevleri yerine getirerek para kazanmak mümkün.

Bir önceki yazımız olan Seyahat Acentası Bilet Satış Ofisi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.