İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İstanbul Kapıcılık İş İlanları 2020

29.05.2020

Nüfus itibariyle ülkemizin en kalabalık ili olan İstanbul’da yüzölçümüne oranla çok sayıda insanın yaşaması ile birlikte bir o kadar da hane sayısı fazladır. Dolayısıyla İstanbul’da kapıcı arayanlar da bir hayli fazladır demek kesinlikle doğru olacaktır. İstanbul’da artık kentleşme oldukça üst düzeyde olduğu için eskisi gibi küçük haneler ya da apartmanlar çok fazla bulunmamaktadır.

Kapıcılık işi arayan insanlar da genel olarak büyük sitelerde ya da apartman bloklarında çalışmak istemektedir. Bunun temel sebepleri arasında; maaş kaygısının olmaması, genellikle kalacak yerinin yani kapıcı dairesinin olması, teknolojik alt yapının güçlü olması nedeniyle apartman işlerinin daha modern ve kolay olması, güvenli bir çalışma ortamının sağlanması gibi nedenler yer almaktadır.

Ancak İstanbul, birçok ile göre daha hızlı gelişmiş ve hatta hala gelişmekte olduğu için kapıcılık kültürünün en üst olduğu şehirlerimizden birisidir. Özellikle İstanbul’un bazı bölgelerinde bulunan apartmanlarda uzun yıllardır kapıcı olan kişiler de bulunmaktadır. Bu yüzden Türkiye’nin diğer şehirlerine kıyasla İstanbul’da kapıcılık işi arayan insanların saysının daha fazla olduğunu söylemek de mümkündür.

Kapıcılık kavramı artık İstanbul’da farklı bir boyut kazanan meslekler arasına girmiştir. Önceden kapıcıların görevi genellikle görev yaptıkları apartmanların temizliği, çöp toplama işleri, apartman sakinlerinin alışveriş gibi ihtiyaçlarını giderme gibi hizmetlerden oluşmaktaydı. Ancak şimdi apartmanlar ve siteler yeni boyutlar kazandığı için bu doğrultuda kapıcılar için yeni görev tanımlarının oluştuğunu da söyleyebiliriz.

Kapıcıların başlıca yeni görevlerini sıralamak gerekir ise; eğer sitede ya da apartmanda havuz var ise havuz bakımı, bahçe bakımı, güvenlik görevlisi yok ve apartmanda ya da sitede kamera varsa kameralardan sorumlu olmak, merkezi ısıtma sistemi olan apartmanlarda ısıtma sorumlusu ve teknik bakım işleri şeklinde belirtmek doğru olacaktır. İstanbul’da kapıcılık yapmak isteyenler ve kapıcılık işi verenler detayları yazarak iş verenlere ve arayanlara ulaşabilirler.

Zabıta Memuru Nasıl Olunur?

Belediye Personel Alımları

Bir önceki yazımız olan Gaziantep Şölen Çikolata Fabrikası İş Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
  1. Servet sezgin dedi ki:

    Daha önce kapicilik işini yaptım tecrübelerime evliyim bir oğlum var 3 yaşında