İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Kuveyt’de Çalışmak İş İlanları İşçi Alımı

Kuveyt İş İlanları

Orta Doğu’nun zengin ülkelerinden biri olarak bilinmekte olan Kuveyt, aynı zamanda Türkiye’nin petrol ithalatı yaptığı ülkelerden biridir. Dolayısıyla petrol ağırlıklı güçlü bir ekonomiye sahip olan Kuveyt’in diğer Arap ülkelerinde olduğu gibi başta inşaat olmak üzere pek çok sektörde yatırıma ihtiyacı olduğu açıkça görülmektedir.

Kuveyt’in gerek coğrafi konumu gerek ise ekonomik yapısı itibariyle Türkiye ile ticaret hacminin oldukça fazla olmasına rağmen Suriye ve Irak gibi ülkelerde yaşanan iç karışıklıklar bu ticaret potansiyelini kısıtlamaktadır. Kuveyt’e yatırım yapmak isteyen yatırımcıların özellikle inşaat ve tekstil gibi sektörlere yoğunlaşması tavsiye edilmektedir.

Kuveyt’in “Vizyon 2035” adlı eylem planı ile yakın geleceğin lojistik merkezi olmayı kapsaması da yatırımcılar için teşvik edici bir adım olarak ön görülmektedir. Ayrıca yakın zamanda yan 2019 yılında hayata geçecek olan projelerden birisi de 600 yataktan oluşan iki hastane projesidir.

Büyük çaplı hastane, eğitim kurumu ya da kamu binası gibi projelerin olduğu ülkelerde özellikle bu ülkeler Orta Doğu ülkesi ise coğrafi konumlarının ülkemize yakınlığından dolayı Türk inşaat firmalarının aktif olarak o bölgelerde büyük projelerde yer aldıkları görülmektedir.

Ayrıca yakın zamanda projesinin devreye girmesinin beklendiği Kuveyt’de beş milyon yolcu kapasitesi olacak olan ve 4,2 milyar dolarlık uluslararası havaalanı projesi de yatırımcı firmaların oldukça dikkatini çekmek ile birlikte yatırım için dört gözle beklediği projelerden birisidir.

Sizler de Kuveyt ülkesinde işçi, mühendis ya da mimar gibi pozisyonlarda çalışmak istiyor ve Kuveyt’de iş yapan Türk firmaları gibi yerlere sesinizi duyurmak istiyorsanız Ad Soyad, Mesleğiniz, Bulunduğunuz Yer gibi detaylarınızı belirterek iş yapma talebinizi iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bahreyn İşçi Alımı İş İlanları başlıklı makalemizde Bahreyn 2018 İş İlanları, Bahreyn Çalışma Saatleri ve Bahreyn İşçi Maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 114 YORUM
 1. Nevzat dedi ki:

  Fayans seramik ustasiyim giderim

 2. Kemal sarıçiçek dedi ki:

  Bende çalışmak istiyorum mesleğim ahşap ve mobilya imalatı montaj ve ayrıca inşaat kalıp danda anlar yaparım Irak’ta çalıştım Kazakistan da çalıştım

 3. ADNAN ÖTER dedi ki:

  10 yıldır terzilik yapıyorum yaş 24 askerlik yok daha önce de kasiyer anketörlük matbaa da çalıştım olursa kuveytde iş yapabilirim her türlü işe yatkınımdır.

 4. suat60 dedi ki:

  37 yıllık yurtdışı yurtiçi inşaat kaba-ince formeniyim iş arıyorum orta arapca az ingilizce bilirim istenildigi takdirde ekipde bulunur pasaport var kuveyt de bir hafta bulunmuştum tecrubeli formen araysn firmaların dikkatına

 5. Serdar dedi ki:

  Slm ben serdar 42 yaşındayım kuveyt ülkesinde 16 yıldır erkek kuaförü olarak çalışıyor mükemmel arapcam biraz da İngilizce biliyorum arabam Kuwait ehliyetim var ülkenin heryerini bilirim gelen firmalara rehberlik satın alma şoför veya öncülük yapabilirim 00965 66331797 Whatsup tan yada normalden arayın detayları görüşelim

 6. veysel dedi ki:

  merhaba10 yıldır telekominikasyon firmasında hizmet vermekteyim ve işimi sevrek yapıyorum
  iyi derecede arapça konuşuyorum hizmet konusunda yapılabilecek iş fırsatlarını değerlendirmak isterim

 7. Ahmet ölmez dedi ki:

  Yurtdışında çalışmak istiyorum PVC alüminyum demir kaynak ustasıyım 05452625848

 8. Özkan dedi ki:

  Merhaba ben Özkan Yozcu. 10 yıldır plastik boru fabrikasinda calisiyorum. Bende firmanizda ne iş olursa calismak istiyorum. Adanada oturuyorum.43 yasindayim. Acil yurt disinda çalişmaya ihtiyacim var.

 9. Hüseyin uçar dedi ki:

  Kuveyt havalimani insaatinda calistim tekrar is icin gelip calismak isterim çati kaplama ustasiyim yaşm 26 0541 971 56 01

 10. Muhammed dedi ki:

  Ascılık veya hemsirelik uzerine calisma kosullari veya izlenecek yol haritasını bilenler yazabilirmi.

 11. memet dedi ki:

  Demir Dograma Gazaltı Kaynak . Güneş Enerji İmalat Vb İşlerde Görev Aldım .
  Profil Kesme Çatma Vb . 0544 282 27 77

 12. Abdullah Kar dedi ki:

  32 yaşındayım kalıp hastasıyım demir işide yapabilirim..

 13. Barış günok dedi ki:

  Merhaba Ben mobilya dekorasyon ev ustasıyım gerekli ustalık belgesi var 15 yıldır bu işi yapıyorum Türkiye’deyim yurt dışında çalışmak istiyorum.