İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Kuveyt’te Çalışmak – Kuveyt İş İlanları ve İş İmkanları

Orta Doğu’nun zengin ülkelerinden biri olan Kuveyt, aynı zamanda Türkiye’nin petrol ithalatı yaptığı ülkelerden biridir. Petrol ağırlıklı ve güçlü bir ekonomiye sahip olan Kuveyt, tıpkı diğer Arap Yarımadası ülkeleri gibi, Türk yatırımcılar tarafından yakından takip edilen ve tercih edilen bir ülke. Özellikle inşaat sektöründe çalışan mühendis ve işçiler Kuveyt’te iş yapan Türk firmaları ile anlaşarak yurt dışında çalışmayı tecih ediyorlar. 

Kuveyt iş imkanı açısından oldukça zengin bir ülke. İnşaat veya yatırım yapmak dışında işçi olarak gidip farklı sektörlerde çalışmak da mümkün. Biz de bu yazımızda Kuveyt’e çalışmaya gitmek isteyen okuyucularımızın merak ettiklerine yer verdik. Kuveyt işçi alımı ve başvuruları, yaşam ve çalışma şartları hakkında detaylı bilgileri bir araya getirdik. 

Kuveyt İş İmkanları Neler?

Kuveyt’te iş imkanı denildiğinde akla ilk olarak inşaat sektörü gelir. Çünkü bildiğiniz gibi Arap Yarımadası’ndaki petrol zengini ülkelerin hepsi birbiriyle yarış içindedir. Tüm ülkeler devasa gökdelenler, büyük hacimli havaalanları, çöl ulaşımını kolaylaştıran yollar hatta yapay adalar gibi farklı ve çeşitli inşaat projeleriyle kendi ülkesini ön plana çıkarmak istiyor. Bu da söz konusu bölgede inşaat sektörünün gelişmesini sağlıyor. İşte bu durumu gören Türk firmaları da uzun yıllardır Arap ülkelerinde faaliyet gösteriyor. 

Kuveyt’te çalışmak isteyen Türklerin tercih edebileceği bir diğer sektör de hizmet sektörüdür. Özellikle Türk restoranlarında aşçı veya garson olarak görev alabilirsiniz. Kuveyt berber iş ilanları da yurt dışında çalışmak isteyenlerin sık sık karşısına çıkıyor. Eğer berberlik gibi bir meziyetiniz varsa tercih edebilirsiniz. Kuveyt şoför ilanları ile taksi veya özel şoförlük işine başlayabilir, Türk tekstil firmalarının mağazalarına tezgahtarlık için başvuruda bulunabilirsiniz.

Petrol rezervleri göz önüne alındığında Kuveyt’teki bir diğer büyük sektörün petrokimya olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu sektörde çoğunlukla Amerika ve Avrupa gibi yabancı ülkelerin vatandaşları çalışıyor. Eğer bu şirketlerden birinde işe başlarsanız sizde Kuveyt’te petrol alanında görev alabilirsiniz.

Kuveyt’te Nasıl Çalışabilirim?

Kuveyt iş başvurusu için yurt dışı iş ilanları sayfalarını takip etmeniz gerekiyor. Tabii öncesinde yapabileceğiniz işleri belirlemelisiniz. Sonrasında da farklı kanallarda yayınlanan ilanları takibe alarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olarak sitelerin linklerini bir sonraki bölümün sonunda bulabilirsiniz. 

Başvurunuz olumlu değerlendirildiği takdirde şirket sizinle iletişime geçecektir. Mülakat gibi belirli aşamalardan geçtikten sonra işe alınabilirsiniz. Bu aşamada şirketin sizden beklentileri olacaktır. Kuveyt’te iş imkanları sunan firmaların işe alım konusunda hususları şöyle özetleyebiliriz:

 • En az 6 ay geçerli bir pasaportunuz olmalı ve yurt dışına çıkmanıza engel herhangi bir durum bulunmamalı.
 • İngilizce veya Arapça dillerinden birini bilmek sizi ön plana çıkarır.
 • Yurt dışında çalışmanın sizin için sorun olmadığına şirketi ikna etmeniz gerekiyor. Çünkü birçok kişi bu tarz işlere gittikten 1-2 ay sonra gurbete dayanamayıp geri dönmek istiyor. Bu nedenle bu husustaki kararlılığınızı işe alım yapan şirket çalışanına hissettirmelisiniz. 
 • Sıcak havada çalışmaya uygun bir bünyeniz olmalı. Hava sıcaklığının 50-55 dereceleri bulabildiği Kuveyt’te çalışacaksanız sağlık durumunuzun buna uygun olması gerekir. 

Kuveyt İçin Yurt Dışı İşçi Alımı Yapan Firmalar

Kuveyt işçi alımı yapan firmalar genellikle Türk inşaat firmalarıdır. Bu aşamada karşınıza en çok çıkacak şirketleri şöyle sıralayabiliriz: 

 • Kolin İnşaat
 • Cengiz Holding
 • Tekfen Holding
 • Yapı Merkezi
 • Doğuş İnşaat
 • Limak İnşaat
 • STFA Holding
 • Yüksel İnşaat

Tabii bu şirketler dönem dönem değişir. Bu, bölgede yapılacak işlere ve ihalelere bağlıdır. 

Yurt Dışındaki Türk İnşaat Firmaları

Kuveyt İş İlanları

Kuveyt’te iş imkanı yakalamak için bölgede iş yapan firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Şirketlerin insan kaynakları bölümlerine e-posta ile özgeçmişlerinizi gönderebilirsiniz. Bunun dışında bölüm sonunda verilen ilan sitelerini takip ederek uygun pozisyonlara başvurabilirsiniz. Bu sayfalarda mühendis, usta, kalfa gibi ilanların dışında Kuveyt kaynakçı iş ilanları gibi daha özel alanlar için yayınlanan işe alım duyurularını da görebilirsiniz.

Kuveyt’e işçi olarak nasıl gidilir sorusunun bir cevabı daha var. İŞKUR Kuveyt işçi alımı için zaman zaman ilan açıyor. Bu ilanları bölüm sonunda verilen linkten takip edebilirsiniz. Size en yakın İŞKUR ofisine giderek bilgi alabilir, ilan açılması durumunda haberdar edilmek istediğinizi bildirebilirsiniz.

Kariyer.net sitesinde yayınlanan Kuveyt iş ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

İŞKUR işçi alımı sayfası için TIKLAYINIZ!

Kuveyt Yaşam ve Çalışma Koşulları

Kuveyt’te çalışacaksanız, daha önce de dediğimiz gibi, sıcak havaya alışkın olmalısınız. Kuveyt Türk’lerin yabancılık çektiği bir ülke değil. Bu konuda kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Zaten bir Türk firmasıyla işe giderseniz iş arkadaşlarınızın çoğu Türk olacaktır. 

Kuveyt Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Tabii bu turistik geziler için geçerli. İş için çalışma ve oturma iznine ihtiyacınız var. Eğer bir şirket çatısı altında giderseniz onlar bu işlemleri halleder. Fakat bağımsız olarak gidecekseniz konsolosluk aracılığıyla gerekli izinlere başvurmalısınız.

Kuveyt nispeten pahalı bir ülke denebilir. Fakat maaşlar da döviz bazında olduğu için dengeleniyor diyebiliriz. Türkiye’de artan döviz fiyatları düşünüldüğünde Kuveyt’te birkaç sene çalışarak çok güzel paralar biriktirebiliceğinizi söyleyebiliriz. 

Kuveyt’te çalışmak ile ilgili kafanıza sorulan soruları yorumlar kısmından veya iletişim sayfamızdan bize ulaştırabilirsiniz. 

Yurt Dışında Çalışmak İçin Neler Yapabilirim? 

Azerbaycan’da Yaşamak ve Çalışmak

Bir önceki yazımız olan İsrail İnşaat İşçi Alımı Yapan Firmalar ve İsrail İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 110 YORUM
 1. Barkın dedi ki:

  İş arıyorum. Kuveyte arabistana herhangi bir ülkeye gidebilirim dönüş yapar mısınız

 2. Özgür dedi ki:

  Kuveyt te çalışmak isterim elektrik teknikeri yim EKATIM mevcut 15 yıldır A. G ve Y. G işleriyle uğraşıyorum sürücü belgeleri mevcut E, G ile birlikte Psikoteknik ve SRC2 mevcut

 3. Nevzat dedi ki:

  Fayans seramik ustasiyim giderim

 4. Kemal sarıçiçek dedi ki:

  Bende çalışmak istiyorum mesleğim ahşap ve mobilya imalatı montaj ve ayrıca inşaat kalıp danda anlar yaparım Irak’ta çalıştım Kazakistan da çalıştım

 5. ADNAN ÖTER dedi ki:

  10 yıldır terzilik yapıyorum yaş 24 askerlik yok daha önce de kasiyer anketörlük matbaa da çalıştım olursa kuveytde iş yapabilirim her türlü işe yatkınımdır.

 6. suat60 dedi ki:

  37 yıllık yurtdışı yurtiçi inşaat kaba-ince formeniyim iş arıyorum orta arapca az ingilizce bilirim istenildigi takdirde ekipde bulunur pasaport var kuveyt de bir hafta bulunmuştum tecrubeli formen araysn firmaların dikkatına

 7. Serdar dedi ki:

  Slm ben serdar 42 yaşındayım kuveyt ülkesinde 16 yıldır erkek kuaförü olarak çalışıyor mükemmel arapcam biraz da İngilizce biliyorum arabam Kuwait ehliyetim var ülkenin heryerini bilirim gelen firmalara rehberlik satın alma şoför veya öncülük yapabilirim 00965 66331797 Whatsup tan yada normalden arayın detayları görüşelim

 8. veysel dedi ki:

  merhaba10 yıldır telekominikasyon firmasında hizmet vermekteyim ve işimi sevrek yapıyorum
  iyi derecede arapça konuşuyorum hizmet konusunda yapılabilecek iş fırsatlarını değerlendirmak isterim

1 9 10 11