İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Kuveyt’te Çalışmak – Kuveyt İş İlanları ve İş İmkanları

Orta Doğu’nun zengin ülkelerinden biri olan Kuveyt, aynı zamanda Türkiye’nin petrol ithalatı yaptığı ülkelerden biridir. Petrol ağırlıklı ve güçlü bir ekonomiye sahip olan Kuveyt, tıpkı diğer Arap Yarımadası ülkeleri gibi, Türk yatırımcılar tarafından yakından takip edilen ve tercih edilen bir ülke. Özellikle inşaat sektöründe çalışan mühendis ve işçiler Kuveyt’te iş yapan Türk firmaları ile anlaşarak yurt dışında çalışmayı tecih ediyorlar. 

Kuveyt iş imkanı açısından oldukça zengin bir ülke. İnşaat veya yatırım yapmak dışında işçi olarak gidip farklı sektörlerde çalışmak da mümkün. Biz de bu yazımızda Kuveyt’e çalışmaya gitmek isteyen okuyucularımızın merak ettiklerine yer verdik. Kuveyt işçi alımı ve başvuruları, yaşam ve çalışma şartları hakkında detaylı bilgileri bir araya getirdik. 

Kuveyt İş İmkanları Neler?

Kuveyt’te iş imkanı denildiğinde akla ilk olarak inşaat sektörü gelir. Çünkü bildiğiniz gibi Arap Yarımadası’ndaki petrol zengini ülkelerin hepsi birbiriyle yarış içindedir. Tüm ülkeler devasa gökdelenler, büyük hacimli havaalanları, çöl ulaşımını kolaylaştıran yollar hatta yapay adalar gibi farklı ve çeşitli inşaat projeleriyle kendi ülkesini ön plana çıkarmak istiyor. Bu da söz konusu bölgede inşaat sektörünün gelişmesini sağlıyor. İşte bu durumu gören Türk firmaları da uzun yıllardır Arap ülkelerinde faaliyet gösteriyor. 

Kuveyt’te çalışmak isteyen Türklerin tercih edebileceği bir diğer sektör de hizmet sektörüdür. Özellikle Türk restoranlarında aşçı veya garson olarak görev alabilirsiniz. Kuveyt berber iş ilanları da yurt dışında çalışmak isteyenlerin sık sık karşısına çıkıyor. Eğer berberlik gibi bir meziyetiniz varsa tercih edebilirsiniz. Kuveyt şoför ilanları ile taksi veya özel şoförlük işine başlayabilir, Türk tekstil firmalarının mağazalarına tezgahtarlık için başvuruda bulunabilirsiniz.

Petrol rezervleri göz önüne alındığında Kuveyt’teki bir diğer büyük sektörün petrokimya olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu sektörde çoğunlukla Amerika ve Avrupa gibi yabancı ülkelerin vatandaşları çalışıyor. Eğer bu şirketlerden birinde işe başlarsanız sizde Kuveyt’te petrol alanında görev alabilirsiniz.

Kuveyt’te Nasıl Çalışabilirim?

Kuveyt iş başvurusu için yurt dışı iş ilanları sayfalarını takip etmeniz gerekiyor. Tabii öncesinde yapabileceğiniz işleri belirlemelisiniz. Sonrasında da farklı kanallarda yayınlanan ilanları takibe alarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olarak sitelerin linklerini bir sonraki bölümün sonunda bulabilirsiniz. 

Başvurunuz olumlu değerlendirildiği takdirde şirket sizinle iletişime geçecektir. Mülakat gibi belirli aşamalardan geçtikten sonra işe alınabilirsiniz. Bu aşamada şirketin sizden beklentileri olacaktır. Kuveyt’te iş imkanları sunan firmaların işe alım konusunda hususları şöyle özetleyebiliriz:

 • En az 6 ay geçerli bir pasaportunuz olmalı ve yurt dışına çıkmanıza engel herhangi bir durum bulunmamalı.
 • İngilizce veya Arapça dillerinden birini bilmek sizi ön plana çıkarır.
 • Yurt dışında çalışmanın sizin için sorun olmadığına şirketi ikna etmeniz gerekiyor. Çünkü birçok kişi bu tarz işlere gittikten 1-2 ay sonra gurbete dayanamayıp geri dönmek istiyor. Bu nedenle bu husustaki kararlılığınızı işe alım yapan şirket çalışanına hissettirmelisiniz. 
 • Sıcak havada çalışmaya uygun bir bünyeniz olmalı. Hava sıcaklığının 50-55 dereceleri bulabildiği Kuveyt’te çalışacaksanız sağlık durumunuzun buna uygun olması gerekir. 

Kuveyt İçin Yurt Dışı İşçi Alımı Yapan Firmalar

Kuveyt işçi alımı yapan firmalar genellikle Türk inşaat firmalarıdır. Bu aşamada karşınıza en çok çıkacak şirketleri şöyle sıralayabiliriz: 

 • Kolin İnşaat
 • Cengiz Holding
 • Tekfen Holding
 • Yapı Merkezi
 • Doğuş İnşaat
 • Limak İnşaat
 • STFA Holding
 • Yüksel İnşaat

Tabii bu şirketler dönem dönem değişir. Bu, bölgede yapılacak işlere ve ihalelere bağlıdır. 

Yurt Dışındaki Türk İnşaat Firmaları

Kuveyt İş İlanları

Kuveyt’te iş imkanı yakalamak için bölgede iş yapan firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Şirketlerin insan kaynakları bölümlerine e-posta ile özgeçmişlerinizi gönderebilirsiniz. Bunun dışında bölüm sonunda verilen ilan sitelerini takip ederek uygun pozisyonlara başvurabilirsiniz. Bu sayfalarda mühendis, usta, kalfa gibi ilanların dışında Kuveyt kaynakçı iş ilanları gibi daha özel alanlar için yayınlanan işe alım duyurularını da görebilirsiniz.

Kuveyt’e işçi olarak nasıl gidilir sorusunun bir cevabı daha var. İŞKUR Kuveyt işçi alımı için zaman zaman ilan açıyor. Bu ilanları bölüm sonunda verilen linkten takip edebilirsiniz. Size en yakın İŞKUR ofisine giderek bilgi alabilir, ilan açılması durumunda haberdar edilmek istediğinizi bildirebilirsiniz.

Kariyer.net sitesinde yayınlanan Kuveyt iş ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

İŞKUR işçi alımı sayfası için TIKLAYINIZ!

Kuveyt Yaşam ve Çalışma Koşulları

Kuveyt’te çalışacaksanız, daha önce de dediğimiz gibi, sıcak havaya alışkın olmalısınız. Kuveyt Türk’lerin yabancılık çektiği bir ülke değil. Bu konuda kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Zaten bir Türk firmasıyla işe giderseniz iş arkadaşlarınızın çoğu Türk olacaktır. 

Kuveyt Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Tabii bu turistik geziler için geçerli. İş için çalışma ve oturma iznine ihtiyacınız var. Eğer bir şirket çatısı altında giderseniz onlar bu işlemleri halleder. Fakat bağımsız olarak gidecekseniz konsolosluk aracılığıyla gerekli izinlere başvurmalısınız.

Kuveyt nispeten pahalı bir ülke denebilir. Fakat maaşlar da döviz bazında olduğu için dengeleniyor diyebiliriz. Türkiye’de artan döviz fiyatları düşünüldüğünde Kuveyt’te birkaç sene çalışarak çok güzel paralar biriktirebiliceğinizi söyleyebiliriz. 

Kuveyt’te çalışmak ile ilgili kafanıza sorulan soruları yorumlar kısmından veya iletişim sayfamızdan bize ulaştırabilirsiniz. 

Yurt Dışında Çalışmak İçin Neler Yapabilirim? 

Azerbaycan’da Yaşamak ve Çalışmak

Bir önceki yazımız olan İsrail İnşaat İşçi Alımı Yapan Firmalar ve İsrail İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 110 YORUM
 1. Erdal dedi ki:

  Selm 25 yıldır kompozit kalip model döküm ustası fiberbeton.prekast gıranit

 2. Hasan dedi ki:

  Yurt dışı tecrübem var arabca ve İngilizcem orta derece inşaat inçe işlerinde tecrübem var saygılar.

 3. Muhammet dedi ki:

  7 yıldırdır asansör işiyle uğraşıyorum orda asansör firması varmı

 4. Musa mandıralı dedi ki:

  Demirci ekip olarak veya kişi yurtdışı çalışmayı düşünüyorum.38yaşındayım.yurtdışı tecrübem var.arabistan,rusya,bulgaristan

 5. mahmut bayram dedi ki:

  25 yildır tekstille uğraşiyorum perde modelisttiyim kuveytte çalişmak istiyorum

 6. ayhan dedi ki:

  merhaba ayhan 41 yaşındayım ford cargo motor şanzuman difransiyel ustasıyım bütün belgelerim mevcut yurt dışında çalışmak istiyorum

 7. Calal dedi ki:

  2009 yilindan 2014 yilina kadar yol yapisinda novbe reisi olarak calisdim.2014 yilindan bankada kredi mhtexessisi olaraq calisiyorum.benim kuveytde calismam mumkunmu.

  1. Ramazan dedi ki:

   Merhaba ben Ramazan adana ikamet ediyorum kuveyt çalışmak istiyorum . meslek : Alçıpan ustası . acil yurt dışına çıkmak ve iş bulmam gerek . Yardımcı olursanız çok sevinirim

 8. Sakir dedi ki:

  Ben Şakir Uzel tesisatçıyım iş imkanı arıyorum ankaradayım

 9. Kerim resul dedi ki:

  20 yıllık mobilya ustasıyım her türlü mobilya işinden anlarım yurtdışında çalışmak istiyorum

 10. Huseyin turkmen dedi ki:

  Kuveyt Bahreyn katarda Türk firmasında servis elemanı ihtiyacı olan restoranlarda çalışmak istiyorum