İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

LPG Fiyatında İndirim! LPG Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Enflasyonla Mücadele programı ve döviz fiyatlarında yaşanan aşağı doğru ivmenin karşılığında LPG’ye indirim gelecek mi soruları da gündeme gelmeye başlamıştı. LPG’de KDV indirimi son dakika haberiyle birlikte LPG indirimi son dakika haberleri gündemin ön sıralarında yer almayı başardı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre indirim gerçekleşti. LPG’de indirim son dakika haberi, 2018 otogaz fiyatlarında indirim beklentileri oluşmuşken kamuoyuyla paylaşıldı. Buna göre 3 ve 4 Aralık tarihli LPG fiyatları indirimli olarak tüketicilerin karşısına çıkacak.

Tüketicilerin Beklediği Haber

Akaryakıt ve otogaz fiyatlarında oluşan yüksek çizgi tüketicilerde indirim beklentisini de oluşturmuştu. LPG indirim miktarı 2018 Aralık ayının başında açıklandı. Yapılan açıklamaya göre LPG fiyatlarına 32 kuruşluk bir indirim yansıtıldı. Bu açıklama gözler son dakika LPG zam ve indirim haberleri beklenirken yapıldı. Enflasyonla Mücadele programı ile birlikte birçok kalemde KDV ve ÖTV indirimine gidilmiş ve fiyatlarda bir denge oluşturulmaya çalışılmıştı. LPG indirimi de beklenen haberler arasındaydı. Otogaza yapılan 32 kuruşluk indirim doğrudan pompa fiyatına yansıyacak.

Otogazda, Eşel Mobil Sistemi’nin uygulanmaya başladığı tarihten beri ilk kez indirim gerçekleşti. Yeni düzenlemeye göre  İstanbul ve Ankara’da 3,83 TL/Litre olan LPG’nin fiyatı 3,51 TL/Litre olarak değişti. İzmir’de ise 3,81 TL olan LPG artık 3,49 TL’ye indi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yapılan bu indirimi Twitter üzerinden de duyurdu. Temmuz 2009 yılında kurulan EPGİS, enerji sektöründe veri toplanmasını sağlayan, bu konuda bilimsel çalışmalar yapılmasını destekleyen bir kuruluştur. Kurucuları arasında mühendis, akademisyen, hukukçu olarak kamu ve özel sektörde çalışan kişiler bulunur.

Eşel Mobil Sistemi Nedir?

Eşel Mobil Sistemi, global petrol piyasaları ve döviz kurlarında meydana gelen değişimler karşısında ÖTV oranının düzenlemesi esasına dayanan bir sistemdir. Bu sisteme göre bu piyasalarda oluşan değişikliklerin tüketiciye zam olarak yansıtılmamasına çalışıldı. Ancak beklenen düşüş sağlanmadığı için bu sefer doğrudan bir indirim uygulamasına gidildi. Geçen ay içerisinde de benzin ve motorinde fiyat indirimine gidilmişti. Bu sayede tüketicilerin araç yakıtlarına daha düşük maliyetlerle ulaşmaları hedefleniyor.

Bir önceki yazımız olan Emekli Maaşına Promosyon Veren Bankalar [EN YÜKSEK] başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.