İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

MEB Özel Eğitim Kadrosuna 18 Öğretmen Alımı İlanı

Milli Eğitim Bakanlığı 18 Öğretmen Alımı Mayıs 2015

Merhaba Sayın Okurlarımız. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Özel Eğitim kadrosunda görev alacak toplamda 18 adet boş kadroya öğretmen ataması yapılacaktır. Hangi kadrolarda alım var merak edenler için hemen aktaralım. Kadrolara başvuru yapacak olan öğretmenler Görme, İşitme ve Zihinsel engelliler Öğretmenliği pozisyonlarında görev yapacaktır.Bundan önce mahkeme kararıyla atamaların durdurulmasıyla alımlar yapılmıyordu ancak bu yürütmenin durdurulmasıyla beraber Görme Engelliler, İşitme Engelliler ve Zihinsel Engelliler öğretmenliği alanında tekrar alım yapılmasına neden oldu. Bu durumda boş kadrolara tekrar alım yapılması isteniyor.MEB Öğretmen Alımı Mayıs 2015Alınacak olan öğretmenlerde KPSS Taban puanı aranmayacaktır. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayı aktaralım. Başvuru Şartları ve Tarihleri hakkında detaylar yer almaktadır.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı Kararına göre özel eğitim alanına kaynak olan programlardan mezun olanlar ile yine aynı Kararın geçici 6 ncı maddesi kapsamında öğretmenlik alanları mezunu olupta özel eğitim(Görme, İşitme ve Zihinsel engelliler) alanında tezli/tezsiz yüksek lisans veya doktora mezunu olanlardan davaya konu Şubat 2015 tarihi itibarıyla yürürlükte bulunan 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11 inci maddesinde aranılan genel ve özel şartları taşıyanların 2014 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmaları kaydıyla taban puan şartı aranmaksızın 25-28 Mayıs 2015 tarihleri arasında ilk atama yoluyla “özel eğitim” alanında boş kalan 18 kontenjana öğretmen ataması yapmak üzere başvuru alınacaktır.

Adaylar başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle, başvuru formunun çıktısını istenilen belgeler ile birlikte il milli eğitim müdürlüklerine onaylattıracaklardır. Atamalar ise en yüksek puandan başlamak üzere 29 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir.

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanlığı İstifa Sonrası Açıktan Atama 2015 başlıklı makalemizde Nisan 2015 Açıktan Memur Ataması, Sağlık Bakanlığı Açıktan Memur Ataması ve Sağlık Bakanlığı İstifa Edenlere Memurluk hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.