İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Uzman Erbaş Nasıl Olunur? Uzman Erbaş Maaşları 2020

Ülkemizin silahlı kuvvetleri profesyonel asker ihtiyacını karşılamak için gerekli dönemlerde alım yapmaktadır. Amaç ordunun gücünün sağlanması olduğu kadar personelde de devamlılığa ulaşmaktır. Uzman erbaş olabilmek için gerekli yazılı sınava girmek ve ardından fiziki sınavda da başarılı olmak gerekiyor. Belirli bir noktada verilecek eğitim sürecinin ardından ilk görev yerine gönderilecek stajyer asker olarak görevine başlayacaktır.

Uzman erbaşlık askeri okullardan mezun olmayan kişilerinde profesyonel olarak askerlik yaparak hem ülkeye hizmet etmesini hem de para kazanmasını sağlayacak bir iştir. Uzman erbaş olmak için 26 yaşından küçük olmanız gerekiyor. Askerlik süresi içersin de altıncı ayını dolduran ve askerlik hizmetini tamamladıktan 3 yıl sonra başvuru yapabilirsiniz. Her türlü eğitim düzeyine sahip olan kişiler başvuruda bulunabilir. Başvuru yapmak isteyen kişilerin ilk bilmesi gereken fiziki şartlardır.

164 santimden kısa ve 210 santimden uzun olanlar ve 51 kilonun altında ve 84 kilonun üzerinde olan kişilerin başvurusu kabul edilmemektedir. Askerlik zor bir meslek olduğu için sizden fiziki şartları yerine getirmeniz için özel bir sınava tabi tutulacaksınız. Bu sınavda 1500 metre koşu, şınav ve mekik gibi birçok zorlayıcı faaliyetin içinde bulunacaksınız. Bu teste katılmak için de sağlık durumunuzun düzgün olduğunu öncelikle bildirmeniz gerekiyor.

Aksi taktir de sınava giremeyeceksiniz. Ayrıca sınava girerek gerekli malzemeleri yanınızda getirmeniz istenecektir. Uzman Erbaş olarak 7 yıl boyunca askeriyenin bünyesinde görev yapabilirsiniz. İlk giriş maaşınız 3000 TL ile 5000 TL olarak değişecektir. İki kez sizinle sözleşme imzalanacaktır. İlk sözleşme dört yıllık ikinci sözleşme 3 yıllık olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra her yıl belirli aralıklarda Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı gibi askeri birlikler de uzman erbaş alımı ilanlarını ve bunlar için gerekli şartları yayınlanmaktadır. Bu ilanları takip ederek daha net ve kesin bilgi sahibi olmanız mümkündür. Uzman Erbaş Alımları için sitemizdeki askeri ilanlara da göz atabilirsiniz.

Asker Er Onbaşı Maaşları

Uzun Dönem Askerlik Rehberi

Bir önceki yazımız olan Patoloji Bölümü Nedir? Patoloji Teknikeri Maaş ve İş Olanakları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.