İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nasıl Çekilir? Şartları Nelerdir?

Kredi ve kredi kartı borcunu ödeyemeyen vatandaşlar için Ziraat Bankası, bütün borçların tek çatı altında toplanacağı bir program geliştirdi. Ziraat birleştiren kredi ile vatandaş borçlarını tek elden ödeyebilecek. Açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştı. Ödeme güçlüğü çeken kişilerin kişilerin kredi kartı borçlarının tek çatı altında toplanacağını açıklayan Erdoğan’ın sözlerinden sonra net bilgiler Ziraat Bankası tarafından verildi. Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapama kredisi daha düşük faiz ile borçların yeniden yapılandırılmasına imkan tanıyacak. Ziraat Bankası kredi yapılandırma başvurusu nasıl yapılacak, Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma şartları neler? Herkesin merakı bu soruların cevabında.

Düşük Faizle Borçlar Tek Bankada

Kredinin en önemli özelliği faiz oranlarının düşük tutulmuş olması. Böylece bütün borçlar daha kolay ödeme şartları ile tek bir bankada toplanabilecek. Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi ile kredi kartlarına ait borçlar daha kolay ödenebilecek. Borçların hangi bankadan olduğunun bir önemi yok. Borçlar aylık gelire uygun bir rakam ile kapatılacak. Banka yaptığı açıklamada kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ve diğer banka müşterilerinin kapsamda tutulacağını duyurdu. Uygulama vatandaşların gelir ve gider dengelerini kurmaları açısından önemli bir nokta olacak. Borçlar önceki dönemlere göre daha düşük bir miktar ile uzun vadede kapatılabilecek. Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi için bankanın müşteri olma şartı yok.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Ziraat Bankası birleştiren kredi başvuruları şubeler kanalı ile yapılacak. Ziraat bankası kredi kartı yapılandırma kredisi öncesinde borçlunun gelir dengelerine bakılarak hesaplama yapılacak. Ardından en uygun plan borçlu kişiye iletilecek. Ziraat Bankası kredi kartı borcu kredisi 24 aya kadar olan taksitlerde aylık %1,10,  60 aya kadar olan taksitlerde %1,20 faiz oranı ile sunulmakta. Ziraat Bankası kredi kartı kapatma kredisi güncel kredi faizlerinden daha düşük oranlarda kredi çekme imkanı sunmakta. Birleştiren ihtiyaç kredisi hesaplama yapıldığında ortaya çıkan sonuçlar ise şu şekilde;

  • 5.000 TL  ve 12 ay taksit için taksit tutarı 453 TL, geri ödeme 5.436 TL
  • 5.000 TL ve 24 ay taksit için taksit tutarı 244 TL, geri ödeme 5.856 TL
  • 5.000 TL ve 36 ay taksit için taksit tutarı 179 TL, geri ödeme 6.444 TL
  • 10.000 TL ve 36 ay taksit için taksit tutarı 357 TL, geri ödeme 12.885 TL
  • 20.000 TL ve  36 ay taksit  için taksit tutarı 715 TL, geri ödeme 25.770 TL
  • 30.000 TL ve 36 ay taksit için taksit tutarı 1073 TL, geri ödeme 38.649 TL

 

 

Bir önceki yazımız olan Emekli Maaşına Promosyon Veren Bankalar [EN YÜKSEK] başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.