İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Dubai’de Çalışmak Dubai İş İlanları

Dubai’de İş İmkanları

Dünya’nın en gözde yerlerinden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri’nin yeni emirliğinden biri olan Dubai, aynı zamanda en zengin kentlerden biri olma unvanını da taşımaktadır. Dolayısıyla dünyanın her yerinden çok sayıda insan Dubai’de çalışmak istemektedir. Ülkemizde ya da başka ülkelerde basit ya da ucuz maaşlı olan bir çok iş Dubai gibi zengin yerlerde çok daha fazla gelirli olabiliyor. Bu yüzden de insanlar Dubai’de başlangıçta ne iş olursa olsun yapma mantığıyla gerek kısa dönem gerek ise uzun dönem çalışarak kendilerine birikim yapmayı hedefliyorlar.

Zenginliğin ve ultra lüks hayatın çok üst düzeylerde olduğu Dubai’de işçi maaşları ülkemizdeki işçi maaşlarına oranla kat kat daha fazladır. Belki de Türkiye’de ya da başka ülkelerde en kötü işler denilebilecek çok sayıda iş Dubai’de yapıldığı taktirde çok daha büyük oranda kazançlar elde etmek mümkündür.

Dubai İş Başvurusu

Öncelikli olarak Dubai için iş başvurusunda bulunacak kişilerin İngilizce bilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Arapça bilmek de bir avantaj olsa da İngilizce de en az Arapça kadar önemlidir. Çünkü Dubai’nin yalnızca yaklaşık %20’lik bir kısmı yerel halkı oluşturmaktadır. Kalan kısım ise başta Hindistanlılar olmak üzere pek çok milletten insan yaşamaktadır.

Dubai’de aşçı olarak çalışmak yapabileceğiniz başlıca işler arasında gelmektedir. Ancak Dubai biraz daha evrensel yani uluslararası bir konumda olduğu için sadece Türk mutfağına hakim olmanız değil aynı zamanda Dünya mutfaklarına da hakim olmanız aranacak şartlar arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra ise inşaat sektörü Dubai’de çok popülerdir. Çok sayıda Türk inşaat firmasının da Dubai bölgesinde çeşitli projelerde yer aldığı biliniyor. Dolayısıyla Türk inşaat işçilerinin de Dubai’de çalıştığı görülüyor. Dubai İnşaat İş İlanları 2018 hakkında daha detaylı bilgi sahibi olan değerli inşaat işçileri bu yazımız altına yorumlarını yazarak fikirlerini belirtebilirler.

Bir önceki yazımız olan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Mustafa karabacak dedi ki:

  Adım mustafa karabacak exskavaratör operatörüyüm tecrübeliyim alt yapı üst yapı takimat şevdaha önce türkmenistan polimeks inşatta çalıştım sizinlede çalışmak isterim pasaportum var

 2. Fatih Ergüder dedi ki:

  Hello I’m from Turkey I’m working restaurant I’m cooker pizza pastries fast food salatad shawarma grill about resteurant anything.im here Oman Muscat now 8 years ago I’m working here and I have driever license also little than more I have English or Arabic language I won’t work there in Dubai please answer my questions ok.

 3. Sacit sönmez dedi ki:

  Ben istanbul da yaşıyorum fakat dubaide çalışmak istiyorum ingilizce az biliyorum Belgem Var marangozum Belgem Var ustalık ve kalfalık e sınıfı ehilliyetli src belgeli şöforüm

 4. Vedat şentürk dedi ki:

  Slm ben vedat . 24 yaşındayım orduluyum kalipciyim yurt dışında çalışmak istiyorum helede böyle sağlam şirket ile . Inşaat bina içi elektirik elimden her türlü iş gelir saygilarimla