İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Evde Abiye Süsleme İşi Veren Firmalar – Gelinlik İşleme Fiyatları

Günlük hayatta, gece gezmelerinde ya da düğünlerde giyilen abiyelerin birçoğunda el işçiliği bulunmaktadır. Bu tarz kıyafetlerde tasarım ve dizayn aşamasından tutun da üretim aşamasına kadar birçok yerde el emeğinin izlerine rastlamak mümkündür. En basitinden örnek verecek olursak; abiyelerin üstündeki boncuk işlemelerinin çoğu bu işi yapanlar tarafından elde dikilmektedir. Yani aslında bizim bildiğimiz tekstil işinin çok daha detaylı ve farklı yönleri de var. 

Tekstil işinde evde çalışan kişilerin olduğu da bir gerçek. Birçok kişi evde terzilik yaparak ya da fason işler ile para kazanıyor. İşte tekstille bağlantılı evde yapılabilecek işler arasında abiye süslemeleri ve gelinlik boncuk işleme gibi işler de yer alıyor. Bu tarz kıyafetlerin üretimini veya satışını yapan yerler “Evlere gelinlik işi verilir”, “Evde abiye boncuk işleme işi yapacak eleman aranıyor” gibi ilanlar verir. Bu ilanlarla buldukları kişilerle anlaşma sağlayabilirlerse, elde yapılan süsler kıyafetlerin üzerine evden çalışan kişiler tarafından işlenir. Biz de bu yazımızda eli abiye süsleme işine yatkın kişilerin yapabileceği bu işten bahsedeceğiz. Siz de bu yazıyı okuduktan sonra, iş aklınıza yatarsa, evlere boncuk işi veren yerlerle görüşerek evden çalışmaya başlayabilirsiniz. Böylece bütçenize ek gelir sağlayabilirsiniz. 

Evde Abiye Süsleme İşi

Abiye süsleme işi diğer evde yapılacak ek işlere göre oldukça zahmetlidir. Çünkü hep boncuk gibi küçük şeylerle çalışmak zordur. Hem de her elbisenin kumaşı farklı olduğundan çalışırken titiz davranmak gerekir. Aksi halde müşterinin giysisi tamamen bozulabilir. Böyle bir durum olduğunda hem işi veren hem de siz zor durumda kalabilirsiniz.

Abiye süsleme işinde özellikle iğneye boncukları dizme aşaması çok zaman almaktadır. Öncelikle ipi iğneye bağladıktan sonra ardından boncukları iplere seri bir şekilde dizmek gerekiyor. Fakat basit bir iş gibi görünen bu aşama genellikle en çok zaman alan aşamalardan birisidir. Ayrıca boncukların ya da taşların küçük olması bu işi daha da zorlaştırmaktadır.

Evde boncukla süsleme işinde aklınıza gelebilecek her türlü kıyafete işleme yapabilirsiniz. Abiyeler, gelinlikler, gece kıyafetleri, çantalar hatta kot pantolonlar… Hepsinin üzerine işleme yapılabilir. Burada önemli olan işi veren moda evinin ya da müşterinin isteğidir. 

Abiye Süsleme İşinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Abiye süsleme işi yaparken dikkat edilmesi gereken çeşitli unsurlar mevcuttur. Öncelikli olarak hata yapmamanız gerekmektedir. Çünkü bir abiyenin maliyeti yüksek olduğu için hata yapma payınız sıfırdır diyebiliriz. Dolayısıyla abiye işi veren firmalar bu işleri profesyonel olarak yapabilecek kişilerle anlaşmayı tercih ederler. Eğer abiye süsleme konusunda kendinize güveniyor iseniz yüksek miktarda ek gelir elde edebilirsiniz.

İşi düzgün ve titiz yapmanın dışında zamanında teslim etmek de önemlidir. Çünkü gelinlikler ve abiyeler özel ve belirli günler için tasarlanır. Dolayısıyla işi geciktirme gibi bir şansınız yok. Bu nedenle bu işi yaparken planlama konusunda hassas davranmalı ve yetiştiremeyeceğinizi düşündüğünüz işleri almamalısınız. 

Bu İş Bana Kaç Para Kazandırır? Abiye boncuk İşleme Fiyatları Ne Kadar? 

Abiyelerin üzerine süsleri işlemesi ise adeta bir sanat gibidir. Genellikle ev hanımlarının elleri dikiş ve nakış işlerine yatkın olduğu için abiyelerin üzerine desenleri işlemek de onlar için zor olmamaktadır. Fakat yine de kadınlara sunulan evde ek iş imkanları  arasında en zoru, abiye süsleme ya da dikme işidir. Tabii bu durum işin getirdiği kazancı da etkiler. Yani evde abiye işi yapmak en çok kazandıran ek işlerden biridir diyebiliriz.

Abiye ve gelinlik işleme fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişir. İşin zorluğu, işi veren yerin fiyat politikası, çalışılan şehir. Hepsi kazancı etkiler. Ala elbette ortalama bir değer vermek de mümkündür.

Tekstil firmalarıyla ya da moda evleri ile anlaşan abiye süsleme işi yapanların aylık ortalama 1.500 TL ile 2.000 TL arasında kazanç elde ettikleri tahmin edilmektedir.

Evlere abiye işi veren yerler genellikle size tüm malzemeleri getirir. Boncuk, dikim için gerekli araçlar ve abiyeler size teslim edilir. İş sonunda ise genellikle sizden geri teslim alınır. Fakat bazı firmalar kendileri teslim almak yerine sizlerin teslim etmesini de isteyebilir.

Evde Süsleme İşi Veren Firmalar

Evde abiye işi yapmak istiyorum diyorsanız çevrenizdeki tekstil işletmeleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bulunduğunuz yerin çevresinde küçük çaplı bir araştırma yaparak evlere iş veren firmalar ile görüşebilirsiniz. Çünkü bu tarz firmalar büyük küçük fark etmeden her yerleşim yerinde vardır. Elbette bazı şehirlerde bu iş diğer şehirlere göre daha fazladır. Örneğin, abiye işleme işi veren firmalar İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde oldukça fazla. Ama bu küçük yerlerde de böyle tekstil firmaları bulamayacağınız anlamına gelmiyor.

Bunun yanı sıra abiye işi verenlere sesinizi duyurmak istiyorsanız bilgi ve becerileriniz gibi detayları bu yazıya yorum olarak yazabilirsiniz. Böylelikle iş ilanı verildiğinde bildirim alarak haberdar olabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek İşler

Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak

Bir önceki yazımız olan Evde Muhasebe İşi Yaparak Düzenli Ek Gelir Sağlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 132 YORUM
 1. Saadet Gezer dedi ki:

  Evde boncuk işi yapmak istiyorum abiye gelinlik hepsi olur Ankara Keçiören de ikamet etmekteyim
  Herturlu eliside yapabilirim

 2. Şengül dedi ki:

  Konya karatayda ikamet ediyorum abiye ve benzeri boncuk işleri yapıyordum şu an boşum

  1. Canan gök su dedi ki:

   İş itiyacim var yardımcı olrmusunu Ankara çubuk ta oturuyom

 3. Gülnur dedi ki:

  Benımde 10 kişilik grubum var daha önce aysira gelinliğin gelinlik paralarını boncuklarla işliyorduk kocaeli izmit

 4. Ebru Bucak dedi ki:

  Nevşehir merkezde oturuyorum ev hanımıyım bu işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim elim yatkındır daha önce de yaptım abiye üzerine kalıp model dikimi zamanında teslim ederim

 5. Bahar dedi ki:

  Bursa Osmangazi kapalı çarşiya yakın gelinlik abiye süsleme işi yaparım

 6. Arzu dedi ki:

  Merhaba ben antalyadan evde ek is olarak bende yapabilirim

 7. Gülhan dedi ki:

  Hendekte oturuyoruz kaynanamla evde boncuk nakış dikim işi yapabiliriz

 8. Hilal yaman dedi ki:

  Ankara Akyurt da yaşıyorum evde ek iş istiyorum

1 11 12 13