İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Kışın Yapılacak ve Para Kazandıracak İş Fikirleri

16.04.2015

Kış Aylarında Hangi İşler Para Kazandırıyor ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Yaz aylarında olduğu gibi insanlar kış aylarında da yapacakları işleri aramaktadır. Peki ama kış aylarında hangi işler yapılırsa para kazanırım ? diye kendinize soruyorsanız bu konuda sizlere bilgi vereceğiz. İnsanlar yaz kış demeden para kazanmak zorundadır. Şimdi tarihler 16 Nisan 2015 olabilir fakat Kışa hazırlık yapmak isteyen sermaye biriktirmek isteyenler için bir şimdiden bu fikirleri sunmak istiyoruz. Kışın Seyyar Satıcılık Yapılır mı ? Merak edilen bir sorudur. Elbette yapılır. Ancak dondurma satışı değil kış aylarında tercih edilen ürünlerin ve yiyeceklerin satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunlar neler ? Kestane,Boza, Salep,Atkı-Bere-Eldiven işine girerek çok para kazanabilirsiniz. Ancak elbette işlek bir yerde stant açmak ya da seyyar araba ile satış yapmak için zabıtalardan izin almanız gerekecektir. Şimdi ayrıntılara geçelim.

Kışın İş Fikirleri

Kışın Kestane Satmak: En popüler işler arasında yer alıyor diyebiliriz. Özellikle de İstanbul,Ankara,İzmir,Bursa gibi büyük illerimizde. Çünkü evlerde ve iş yerlerinde genellikle doğalgaz olduğundan dolayı sobada ya da közde kestane pişirmek imkansız hale geldi. Bunu siz kara çevirebilirsiniz. Nasıl mı ? Ufak bir seyyar araba,taze kestane, mangal kömürü ve biraz da tecrübe ile bu işi yaparak para kazanabilirsiniz. İnsanlar kestaneye bayılırlar. Kış aylarında işten eve giden insanlar alabilir ya da dışarıda yemek için kese kağıdında alabilirler. Tane başına ya da gram usulü satış yaparak sizlerde ailenize katkıda bulunabilirsiniz. 4-5 Ay boyunca bu işi yapabilirsiniz.

Boza Satmak İşi: Geçmişten günümüze kadar ulaşmış olan milli içeceklerimiz arasında olan eski zamanlarda İstanbul’da mahalle aralarında gezerek boza satan bozacılar olduğu gibi 2015 yılında ve gelecek yıl 2016 yılında boza satışı yapabilirsiniz. Sıcak Boza satmak hem masrafsız hem de parası güzel olan bir iştir. Hamile bayanlar bozaya aş erebilirler. Bu nedenle durmak yerine gezici bozacılık yapabilirsiniz.

Kış Aylarına Pazarda Atkı-Bere Satmak: Ev hanımları bu fikri sevecek. Ekonomik olarak ailenize katkıda bulunmak istiyorsanız kendinize pazardan ufak bir yer kiralayabilir ya da kira vermeden ufak bir kutu üzerinde evde işlediğiniz ördüğünüz bu ürünlerin satışını da yapabilirsiniz. İpleri kendiniz alacağınız için ve örgü işini de kendiniz yapacağınız için güzel kar getiren bir iş diyebiliriz.

Elbette bunlarla sınırlı değildir. Kışın Yapılacak iş fikirleri aslında daha geniş bir yelpazede ele alınabilir. Örnek verecek olursak Simitçilik,ya da insanların kuşlara martılara yem atabilmeleri için onlara yem satışı yapabilirsiniz. Bunlarla da sınırlı değil. Kışın ya da yazın yapabileceğiniz bir diğer işte Olta Kiralama İşidir. İnsanlar balık tutmak için geldikleri iskele kenarlarında bazen olta bulmaktan şikayet edebilmektedir.Siz oltalarınızı kiraya vererek de para kazanabilirsiniz.

Yazın Yapılacak İş Fikirleri İçin kırmızı bağlantımızı kullanabilirsiniz.

Kaynak:Editör
Kaynak

Bir önceki yazımız olan Seyahat Acentası Bilet Satış Ofisi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.