İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

KPSS’de Ataması Düşük Puanlı Olan 2 Yıllık Önlisans Bölümler

KPSS Atamasında Düşük Puan İsteyen Bölümler

Merhaba Sayın Okurlarımız. Kamu Personeli Seçme Sınavı her yıl olduğu gibi gelecek yıl da yapılacak ve milyonlarca memur adayı devlet kurumlarında iş başı yapmak için ter dökecek.Elbette bunun öncesinde de eğitim düzeyinize göre en uygun ve en düşük puanla hangi bölümlerden,alanlardan atamalar yapılıyor bunları bilmeniz gerekiyor. KPSS’ye hazırlanacaksanız öncelikle yapmanız gereken ilk iş ne kadar puan almanız gerektiğini bilmek. Yani size yetecek olan bir hedef puan belirlemeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra 2 yıllık mezunların merak ettiği konulardan birisi olan “Düşük puanlı memurluklar hangileri ? sorusu geliyor. Bu sorunuza da yanıt vereceğiz. 2016 yılında yapılacak olan KPSS’ye ön lisans olarak girecekseniz ve araştırma yapıyorsanız en düşük hangi bölümlerden kaç puanla atamalar yapılıyor bilmek istiyorsanız haberimizin detaylarına geçelim. Alt kısımda hepsi yer alıyor.

KPSS 2 YILLIK KOLAY ATANAN BÖLÜMLER

2 YILLIK ATAMASI DÜŞÜK PUANLI BÖLÜMLER

1- HEMŞİRELİK: Bu artık herkes tarafından bilinen bir bölümdür. 4 yıllık mezunlarda olduğu gibi 2 yıllık MYO Sağlık Bölümlerinden mezun olanlar da hemşirelik kadrolarına başvuru yapabiliyor. Eğer KPSS 2016’ya girecekseniz Önlisans mezunu olanların Sağlık bölümlerinden en fazla tercih edilenlerinden olan Hemşirelik bölümlerini tercih edebilirler.

Kaç Puanla Ataması Yapılıyor ? : Sağlık Bakanlığı ve bakanlığa bağlı olan kurumlar için yapılan Hemşire atamalarında puanlar oldukça düşük. 55 ile 60 Arasında bir puanla ülkenin farklı yerlerine atanmanız mümkün. Elbette ne kadar yüksek puan alırsanız batıyı seçme şansınız o kadar yüksek olacaktır.

2-SAĞLIK TEKNİKERİ : Sağlık bölümleri arasında bir diğer popüler olanlar arasında şüphesiz ki bu bölüm gelmektedir. Sağlık Meslek Yüksek okullarından mezun olanların en fazla tercih ettiği bölümlerden birisi budur. Hem puanı düşüktür hem de oldukça fazla kadro verilir. 60 Puan ile Sağlık Teknikeri olarak atmanız mümkündür.

3-ŞOFÖR : E Sınıfı ya da B Sınıfı ehliyeti olan erkek adaylar için KPSS’de 2 yıllık bölümler arasında en fazla tercih edilenler arasında Şoförlük kadroları var. Otobüs Şoförlüğü Kaptanlığı ya da İş Makinesi Kaptanlığı gibi kadrolarda atamalar düşük puanla yapılmaktadır. Herhangi bir önlisans yani 2 yıllık bölümden mezun olanlar şoförlük kadrosuna başvuru yapabiliyor.

4-KORUMA VE GÜVENKİK GÖREVLİSİ: Ön lisans mezunu olanların KPSS’den tercih yapabileceği düşük puanlı bir diğer bölüm ise Koruma ve güvenlik görevlisi bölümüdür. Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadroları için de atama puanları 75-80 arasında bir puan alırsanız bu kadrolar için başvuru yapabilirsiniz.

5-ARFF MEMURU KADROLARI : Daha önce mutlaka denk geldiğiniz bölümlerden birisidir. Ancak isim olarak ne olduğunu ne anlama geldiğini bilmiyorsanız aktaralım. Havaalanlarında çalışan uçak ve havaalanı yangınlarına müdahale eden itfaiyecilere verilen isimdir.İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olanlar bu kadrolara başvuru yapabilir. 60 ile 70 arasında puan alanlar başvuru yapabilir.

KPSS Düşük Puanla Atanan Memurluluklar  (Haberi Oku)

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan KPSS'den Düşük Puanla Atanan Memurluk Kadroları Hangileri başlıklı makalemizde 60-70 Puanla Atanan KPSS Memurlukları, Düşük Puanla Ataması Olan Memurluk ve Hangi Memurluklar KPSS Puanı Düşük Olur hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Beli dedi ki:

  Kadro yok güzel kardeşim iki yıldır mezunuz eğitim sistemi bir an evvel değişmeli

 2. Abdllh yldz dedi ki:

  Arff memuru ataması kolaymı ?

  1. memet aslan dedi ki:

   zor kardeşim eskiden kolaydı