İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Yiyecek İçecek Sektöründe İş Kurmak İsteyenlere

07.04.2015

Yiyecek İçecek Sektöründe Dükkan – Lokanta Açmak 

Merhaba Sayın Okurlarımız. İnsanlığın son bulacağı ana kadar yemek ve içecek sektörünün devam edeceğini hepimiz biliyoruz. Her ne kadar bilim adamları insanları tok tutan haplar üretmiş olsa da siz “Mantı yemeden ya da Kebap yemeden bu hayat gerçekten çekilecek gibi değil ” diyenlerdenseniz ve bu alanda yemek yemek yerine yemek yenecek ya da içecek içilecek bir dükkan açmak istiyorsanız size güzel haberlerimiz var. Açılabilecek en mantıklı dükkan açmak fikirlerini sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Girişimcilik yapmak istiyorsanız ve kendinize yeni bir iş yeri açmak istiyorsanız hala kafanızda netleştiremediyseniz bu konuda sizlere parlak fikirler sunacağız. Yiyecek İçecek Sektöründe Trendler hangileri en fazla tercih edilen yiyecekler hangileri ve insanlar en fazla neyi içmekten hoşlanıyor para harcıyor bu konulara değineceğiz.

Yiyecek ve İçecek sektörü

Menü Tavuk Dürüm: Bu alana girecekseniz eğer herkesten biraz farklı olmak zorundasınız. Çünkü henüz yeni bir işletme olacaksınız. Diğer rakiplerinizi iyi analiz ettikten sonra menüler koymanız gerekmektedir.Daha önceden hazırlamış olduğumuz Dönerci Dükkanı Açma Fikrini İncelemek İçin TIKLAYINIZ  Yani Tavuk ya da Et Döner yanına artı olarak İçecek,Patates Kızartması vermeniz sizin müşteri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bu yiyeceklerin yanına soslarda verirseniz müşterinin dikkatini olumlu yönde çekersiniz.

Taze Sıkılmış Meyve Suları: Özellikle de yazları sıcak geçen ülkemizde bu iş yaz aylarında size o kadar çok kazandırır ki kışın yatsanız bile yazın kazandığınız para size ve ailenize kazandırır.  Bildiğiniz üzere Taze Sıkılmış Portakal Suyu ve diğer meyveler insanlar tarafından tercih edilmektedir. Muzlu Süt sıcak ve tatil bölgelerinde yaşayan insanların tercih ettiği ilk içecekler arasında yer almaktadır. Belediyelerin Kiraya verdiği bu tarz ufak büfeler var. Bunları kiralayabilir ya da  kendinize bir dükkan kiralayabilir gerekli malzemeleri günlük ve taze olarak temin ettiğiniz halde müşterinin gözünün önünde sıkarak para kazanabilirsiniz.

Bardakta Mısır İşinde Para Var: Sizlere son olarak bu işi önerebiliriz. Bu işi yaparak yaz kış para kazanabilirsiniz. Ancak ne kadar kalabalık bir mekan seçerseniz o kadar çok kazanırsınız. Yazın tatil bölgelerinde zabıtalardan ve belediyelerden izin alarak stant kurabilirsiniz yol kenarına. Yoldan geçenler ve canı çekenler mutlaka sizden mısır alacaktır. Zaten çoğu zaman çocuklar bu istekleri için aileleri ile papaz olurlar. Alalım almayalım davasına. Ancak kazanan siz olursunuz bunu unutmayın. Sadece doğru yerde açın ve sürekli olarak ürün temini ediniz. Temizlikte önemli bir nokta. El temizliğinize önem verin hatta eldiven kullanmanız faydalı olacaktır.

Mekan Seçimleri: Yiyecek İçecek sektöründe iş yapacaksanız çevrenizde bulunan diğer rakiplerinizden korkmayın.Çünkü her dükkan ya da lokanta kendi kendi müşterisini oluşturur. Yani herkesin damak tadı aynı olmadığı için birisi A Dükkanındaki yemekleri ve içecekleri severken bir diğeri de ilerideki B Dükkanında yapılan içeceklere bayılır. Ancak yinede insanların yaya trafiği yoğun olan yerlere böyle dükkanlar ve büfeler açılması mantıklıdır. Hatta stant kurmak için kesinlikle kalabalık şart.

Kaynak: Editör
Kaynak

Bir önceki yazımız olan Seyahat Acentası Bilet Satış Ofisi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.