İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Ankara Evde Ek İş İmkanları ve Evlere İş Veren Firmalar

Her ne kadar işsizlik sorunu Türkiye’nin her yerinde büyük bir problem olsa da geçici ya da evden yapılabilecek ek işler ile gelir elde etmek mümkün. İşte bu evde iş imkanları Ankara ve çevresinde yaşayan birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan bir konu. Ev bütçesine katkı sağlamak isteyen ev hanımları, öğrenciler ve iş arayanlar evde ek iş Ankara ilanları sayesinde en azından rahat bir nefes alma fırsatı yakalayabiliyorlar. Siz de evde yapılabilecek işler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Ankara evde ek iş imkanlarına ulaşmanın yollarını öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu makaleyi inceleyebilirsiniz. Böylece evde iş ilanları Ankara ve çevresinde nasıl, evlere iş verenler ne tür işler istiyor gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. 

Ankara Evde İş İmkanları

Ankara’da evde iş imkanı birçok farklı firma tarafından sağlanıyor. Atölye, konfeksiyon, restoran ve mağaza tarzı yerler özellikle ev hanımlarına ek iş imkanı sunuyor. Ankara’da yaşayıp evde iş yapmak istiyorum diyenler de bu firmalarla anlaşarak vakitlerini çalışarak geçiriyor ve ek gelir elde etmiş oluyorlar. 

Dediğimiz gibi evde iş imkanı Ankara bölgesi için oldukça fazla. Eğer siz de “Ankara’da evde ek iş yapmak istiyorum, seçeneklerim neler?” diye düşünüyorsanız aşağıda sıraladığımız işlerden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz: 

 • Paketleme işi
 • Davetiye veya kutu katlama işi
 • Nikah şekeri işi
 • İğne oyası işi
 • Evde yemek yapım işi
 • Montaj işi
 • Örgü ve dantel işleri

Bu sıraladıklarımız evde ek iş ne yapabilirim sorusuna verilecek ilk cevaplardan. Tabii bu listeyi uzatmak mümkün. Burada önemli olan sizin el beceriniz ve ilgi alanlarınız. Biz biraz evde yapılacak işler Ankara ve çevresinde en çok hangi alandaysa onlardan bahsedeceğiz. Böylece siz de evden çalışmanın nasıl olacağını, hangi işi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Evde Yapılabilecek İşler

Ankara Evde Paketleme İşi

Evde paketleme işi Ankara ve çevresinde oldukça yaygın. Aslında bu iş Türkiye genelinde evden ek iş yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği iş diyebiliriz.

Ankara evde paketleme iş ilanları arasında her türden ürünün yer aldığını görmek mümkün. Paketleme işlerinde; düğme, kına, nikah şekeri, poşet, sabun, mum, hediyelik, takı, boncuk gibi birçok ürün kullanılıyor. Aslında aklınıza gelen her ürün paketleme işine uygun diyebiliriz.

Evde paketleme iş ilanları Ankara ve çevresi için oldukça geniş. Yukarıda bahsettiğimiz tüm ürünler bu ilanlarda yer alıyor. Fakat en popüleri Ankara kına paketleme işi diyebiliriz. Bildiğiniz gibi düğünlerden önce kına geceleri düzenlemek bizim gelenek ve göreneklerimiz arasında yer alıyor. Dolayısıyla hemen hemen her düğünden önce bir kına organizasyonu yapılıyor. İşte bu gecelerde davetli olarak gelenlere genellikle küçük keselerin ya da şekilli figürlerin içinde kına hediye ediliyor. Organizasyon firmaları ya da kına işi yapan esnaflar da bu hediyeliklerin hazırlanması için Ankara’da ek iş arayanlarla çalışmayı tercih ediyor. 

Evde kına paketleme işinde eve iş veren tarafından; kına, kına paketi, kese ve kese ipi gibi genel malzemeleri işi yapacak kişilere sunulur. Yapılması gereken şey, iş verenler tarafından sizlere verilen malzemeleri kullanarak kınaları istenilen şekilde paketlemek ve sorunsuz bir şekilde işi aldığınız yere teslim etmektir. Ücretler ise genellikle adet sayısına ya da yapılacak toplu iş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Her iş veren farklı bir fiyat uygulaması yaptığı için net bir kazanç fiyatı vermek pek mümkün değil. 

Biz burada kına paketleme işinden bahsettik. Dediğimizz gibi Ankara evde paketleme işleri oldukça çeşitli. Ama işin prensibi aynı. Firmayla anlaşıyorsunuz. Onlar size malzemeleri temin ediyor. Siz de istenilen şekilde ürünleri paketleyip zamanında eksiksiz bir şekilde teslim ediyorsunuz. Bu kadar basit. 

Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Ankara’da İnternetten Ulaşabileceğiniz Ek İş İmkanları Neler?

Gündüzleri çalışmak veya akşamları ek iş yapmak isteyenler interneti de kullanabilir. Yani evde iş denildiği zaman akla illaki el işi gelmesin. İnternet üzerinden de birçok iş fırsatı yakalamanız mümkün. Bunların en başında ise; makale yazmak, editörlük yapmak, grafik işleri yapmak gibi şeyler geliyor. Bu işler arasında en çok makale yazmak günümüzde gerek ev hanımları gerekse internet üzerinden kazanç elde etmek isteyen öğrenciler için en popüler gelir kaynaklarından biri.

Makale işinde genellikle makale yazdırmak isteyen kişiler, firmalar ya da editörlük yapılan yer yazarlara konuları verir. Bu konular için yazılacak makale sayısı genellikle makale yazmanızı isteyen firma tarafından belirtilse de bazen sizin inisiyatifinize de bırakılabilir. İstenilen konuda makaleyi araştırma yaparak sorunsuz bir şekilde yazabildiğiniz taktirde yazdığınız makale sayısına göre ek gelir elde edebilirsiniz. 

Makale Yazarak Para Kazanmak

Ankara’da Evlere İş Veren Firmalar ve Ankara Evde İş İlanları

Ankara’da evde yapılacak iş ilanları farklı kanallar aracılığıyla sunulabiliyor. Bildiğiniz gibi artık teknoloji çağında yaşıyoruz. Bu da birçok işvereni ve iş arayanı internet ortamında buluşturuyor. 

Ankara evde ek iş ilanları için belirli kariyer sitelerini takip edebilirsiniz. Buralarda yayınlanan ilanlara başvurarak Ankara eve iş veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Bu aşamada size yardımcı olacak linkleri bölüm sonunda bulabilirsiniz.

Evde iş veren firmalar Ankara İŞKUR şubesiyle de çalışıyor. Birçok kişiye istihdam sağlayan İŞKUR artık evden yapılabilecek işler için de ilan açıyor. Siz de bölüm sonunda yer alan linkten İŞKUR evde iş ilanları sayfasına ulaşabilirsiniz. Size en yakın İŞKUR ofisine giderek şahsen de kayıt yaptırabilirsiniz.

Ankara evde iş fırsatları için yapabileceğiniz bir diğer şey de, piyasa araştırması. Çünkü her ne kadar internet artık hayatımızın bir parçası olsa da eski alışkanlıklarımızı da kolay kolay bırakamıyoruz. Bu nedenle siz de biraz çarşı-pazar gezerek piyasayı yoklayabilirsiniz. Tabii bu aşamada gideceğiniz yerler önemli. Malum Ankara büyük bir şehir. Her yerini gezemezsiniz. Burada önemli olan çeyiz ve hediyelik dükkanlarının bol olduğu eski çarşılara ve ticaret merkezlerine odaklanmak. Örneğin, Ankara Demetevler’de evlere iş veren firmalar oldukça yoğun. Bu bölgeyi ziyaret ederek esnafla görüşebilirsiniz. Ankara Yenimahalle evde paketleme işi için en çok ilan veren yerlerden biri. Buraya da uğrayabilirsiniz. 

Bu yazımıza özel olmayan detaylarınızı, iş tecrübelerinizi, düşüncelerinizi yorum olarak belirterek iş verenlere sesinizi duyurabilirsiniz.  Ev adresi ya da cep telefonu gibi özel detaylarınızı paylaşmamaya özen gösteriniz.

Jooble.org sitesinde yayınlanan ek iş ilanları Ankara sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Kariyer.net Ankara iş ilanları sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

İŞKUR evde iş ilanları sayfası için TIKLAYINIZ!

Evde Pasta Yapıp Satarak Para Kazanmak

Evde Montaj İşi Nedir, Nasıl Yapılır?

Bir önceki yazımız olan Evde Muhasebe İşi Yaparak Düzenli Ek Gelir Sağlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 80 YORUM
 1. Sibel dedi ki:

  Bu ise cok ihtiyacim var lutfen her turlu paketleme isi yaparim tecrubem var yardimci olun lutfen cocuguma bakmam lazim ailem yetisemiyor

 2. Recep KAYA dedi ki:

  Ankara/Batıkentte kirada oturuyoruz. 5 kişilik bir aileyiz. Oğlum üniversiteyi kazandığı için Ankara’ya taşındık. Evimizin ve çocuklarımızın okul ihtiyaçlarını karşılamak için evde ek iş yapmak istiyoruz. Zarf, Davetiye Katlama – Mandal, Nikah Şekeri Paketleme, Toka, Plastik Bardak, Telefon Kılıfı, Yara Bandı, Makas, Cımbız, Paket Lastiği, Kalem, Pipet, Kürdan, Balon, Anahtarlık Paketleme, abaküs montajı gibi evde yapılabilecek her türlü işi itina ile ve zamanında yapmak için elimizden geleni yaparız. İşverenlerin mesajıma dönüş yapması bizleri çok çok mutlu eder. Hayırlı işler. Ek işe ihtiyacımız var.

1 6 7 8