İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Diş Hekimi Maaşları ve Yıllık Kazancı Ne Kadar

Özel ve Devlette Diş Doktoru Maaşları Ne Kadar 

Merhaba Sayın Okurlarımız. Hepimiz hayatımızda bir kerede olsa diş doktoruna gitmişizdir. Hem özel kurumlarda hem devlet hastanelerinde hem de kendi özel polikliniklerinde çalışabilen Diş Hekimleri hakkında belki de en fazla merak edilen konudur ne kadar kazandıkları. Çünkü bir düşünecek olursak ilden ile belki değişebilir ama bir dolguyu 100-200 TL gibi rakamlardan yapmaktadır. Günde 10 kişinin dolgusunu yapsa zaten Günlük 1000-2000 TL çok rahat kazanır. Ancak biz böyle varsayımlar ile değil sizlere net bir bilgi vermek amacıyla derinlemesine bir araştırma yaptık ve hem özel sektörde çalışan diş doktorlarının maaşları hem de devlet hastanelerinde çalışan diş hekimlerinin maaşlarını sizlere sunmak istiyoruz.

Diş Doktorları Maaşları

Eğer bir diş doktoru devlet hastanesinde çalışıyorsa 2015 yılında ortalama olarak 4.000 TL gibi bir maaş almaktadır. Neden ortalama olarak diyoruz çünkü kadro derecesine göre maaşlarında değişim olabilmektedir. Ortalama bir rakam söylemek daha mantıklı oluyor. Devlet kurumunda ya hastanesinde görev alan Uzman Diş Hekimi Maaşları bu şekildedir.

Peki durum özel sektörde nasıl gelin hep beraber bir de buna bir göz atalım. Eğer büyük bir Diş Hastalıkları Tıp Merkezi gibi bir sağlık kuruluşunda çalışıyorsanız geniş bir hasta kapasitesine sahipse ve sizinde bu konuda epey deneyiminiz varsa Aylık en az 5.000 TL ile 7.500 TL dolaylarında bir maaş alabilmeniz mümkündür. Bu rakamlara bazen mesai ve nöbet eklenebilmektedir.  Özel sektörde kimi zaman durum değişebilmekte. Yeni mezunlar için yaptıkları iş başına ve göstermiş olduğu başarıya göre maaş verilmektedir. Yeni Mezun Diş Hekimi 3.000 TL ile iş başı yapabilir.

Şimdi en fazla merak edilen Özel Diş Kliniği Olan Diş Hekimleri ne kadar kazanıyor. Bu konuda net bir kazanç söylemek mümkün değil. Her dişçinin kendisine göre bir hasta potansiyeli vardır. Bu kliniğin olduğu yere ve doktorun el hafifliğine göre değişmektedir. Eli hafif olan diş doktorları her zaman tercih edilir. Günlük kazançları değilde aylık ortalama olarak 20.000 TL ile 50.000 TL arasında bir para kazanan diş doktorları vardır. Bu rakamların değişmesi ay içinde gelen hastalara ve yapılan tedaviye göre değişmektedir.

Kaynak

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de Pilotlar Ne Kadar Maaş Alıyor başlıklı makalemizde 2015 Yılı Türkiyede Pilot Maaşları, En Yüksek Maaşı Alan Pilotlar ve Kaptan Pilot Maaşları 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Huseyin dokgoz dedi ki:

  Dis hekimligi dusunuyirum 450 puan nedir ya ozele gidecem artik 😂 bu ulkeye yakisikli hekim olacam insallah👍

 2. Rohat dedi ki:

  Herşey için çok teşekkürler..

 3. Defne dedi ki:

  Çok güzel bir açıklama bende diş hekimi olmak istediğim için bu konuyu araştırdım

 4. Meryem YALÇIN dedi ki:

  Bende büyüyünce diş doktoru olacam

  1. Defne dedi ki:

   Çok güzel bir açıklama ben diş doktoru olmak istediğim için bunu araştırdım

   1. Defne dedi ki:

    Çok güzel bir açıklama ben diş doktoru olmak istediğim için bunu araştırdım