İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

En İyi Led TV Markası Tavsiyesi 2019 Hangi TV’yi Almalıyım?

Teknolojinin son derece hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte televizyonlar da artık çok farklı bir boyuta ulaşmıştır. Türkiye’de şu anda 50 yaş ve üstü olan nesil çok iyi bilir ki önceden televizyon sahibi olmak büyük bir lüks idi. Kocaman tüplü ve siyah beyaz ekranlar ile televizyon izleyen nesil, renkli ekran televizyonların çıkması ile birlikte büyük bir şaşkınlık ve hayranlıkla renkli ekranlara ilgi gösterdiler. Ardındansa tüplü ekran televizyonların yerini flat ekran plazma televizyonlar aldı.

Şimdi ise Led TV, 4K TV ve kıvrımlı curved televizyonlar son gelinen noktayı gösteriyor. Artık çoğu televizyon smart TV yani akıllı TV olduğundan dolayı televizyon alırken akıllı bir cihaz olup olmamasına özen gösteriniz demeye bile gerek kalmıyor. Burada kafalara takılan soru işareti ise televizyon alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğidir.

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Fiyat – Performans Değerlendirmesi: Her teknolojik ürün alındığında olduğu gibi TV alırken de elinizdeki bütçeyi iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz marka ve model, bütçenize göre en uygun performansı vermelidir. Ayrıca gerektiği durumlarda bütçenizi çok az da olsa arttırarak daha kaliteli ürün almayı göz önünde bulundurunuz.
 • Model – Marka Uyumu: Televizyon almadan önce alacağınız modeli biliyor iseniz bu aşamadan sonra size kalan tek şey marka seçimidir. Her model için tüm markalar aynı performansı ve dayanıklılığı sağlamamaktadır. Kimi markalar bazı modellerde iyi performans verebilirken kimileri ise farklı modellerde daha iyi performanslar verebilmektedir. Yazımızın devamında tavsiye edilen markaları ve modelleri görebilirsiniz.
 • Hertz (Ekran Yenileme Hızı): Televizyon alırken dikkat edilmesi gereken teknik hususlardan birisi de ekran yenileme hızı olarak bilinen televizyonların hertz değeridir. Tüplü televizyonlarda yenileme hızı 50 Hz iken ardından çıkan LCD televizyonlarda yenileme hızı 75 Hz civarındayken LED TV’lerde ise 1500 2500 Hertz değerlerine kadar çıkılıyor. Hertz değeri ne kadar yüksek olursa, görüntü kalitesi daha net ve berrak olacaktır. Düşük hertzli televizyonlarda ileride bulanıklık ve ekran titremesi gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Aşağıdaki görselden de bu hertz farkını daha iyi görebilirsiniz.
 • Piksel Boyutu: Çoğunuz özellikle telefon, kamera ya da fotoğraf makinesi alır iken piksel kelimesini duymuşsunuzdur. Teknik anlamda piksel, ekranda görüntülenen görüntünün en küçük birimidir. Piksel anlamında en kaliteli görüntüyü günümüzde Ultra HD olarak bilinen 4K TV‘ler sağlamaktadır. Onun dışında ikinci sırada HD READY teknolojisine sahip 1366 x 768 piksel ekranlar ve üçüncü sırada ise 1920 x 1080 piksel Full HD televizyonlar gelmektedir. Aşağıdaki görselden 4K ile Ultra HD 1080 piksel ekran karşılaştırmasını görebilirsiniz.
 • Çözünürlük: Bir görüntüyü oluşturan piksel sayısına çözünürlük denilmektedir. Bu doğrultuda çözünürlük sayısı ne kadar yüksek ise o derece görüntü kalitesi de o derece kaliteli olacaktır. Yine aşağıdaki görselden çözünürlüklere göre görüntü kalitesi karşılaştırmasını görebilirsiniz.

OLED TV Nedir?

İlk olarak piyasaya 2013 senesinde LG tarafından sürülen OLED TV’ler, görüntü kalitesi açısından oldukça kaliteli ve yüksek performanslı cihazlardır. Görüntüleme teknikleri ve performansları LCD televizyonlara göre biraz daha yeni teknolojiler olduğu için daha etkilidir. Ancak OLED TV’ler henüz yeni teknolojiler oldukları için LED TV’ler kadar yüksek yenileme hızlarına sahip değiller. Dolayısıyla LED TV’lerin günümüzde kullanımı bir süre daha yaygın olacaktır.

Hangi TV Markası ve Modelini Almalıyım?

Bu sorunun cevabı alacağınız ekran boyutu ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Öncelikli olarak bütçem var ve çok yüksek kaliteli görüntü izlemek istiyorum diyor iseniz kesinlikle 4K UHD OLED TV almanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında Panasonic ve Sony marka olarak TV sektöründe hem performans hem kalite açısından biraz daha ön plana çıkıyor. Bunları takip eden markalar ise Philips, LG ve Samsung olarak söylenebilir. Bu beş markayı öncelikli olarak tercih etmeniz önerilir.

Televizyon Tavsiyesi 2019

1. LG OLED C7P

 • Fiyatı model detayına göre 2500 – 3000 dolar arasında değişmektedir.
 • 3D özelliği ve 4K UHD ekran kalitesinde görüntü imkanı sunmaktadır.
 • Akıllı bir televizyon olduğu için tüm Smart TV özellikleri ve donanımları mevcuttur.

2. Sony XBR55X900E 

 • Fiyatı model ve ince detaylara göre 1200 – 1600 dolar aralığındadır.
 • 4K UHD ve 3D modüllerine sahip yüksek kaliteli görüntü sunmaktadır.
 • Akıllı TV olmak ile birlikte gerekli tüm port, HDMI girişleri mevcuttur.

3. Samsung KS9500 serisi

HDR 1000 ile güneş ışığını tüm ışıltısıyla izleyin ve karanlık gölgelerdeki en küçük detayları görün. Artık her sahnenin oturma odanızda canlandığını göreceksiniz. Samsung’un Çevre Dostu Quantum Dot teknolojisiyle daha zengin ve canlı renklerin tüm tonlarını deneyimleyin. SHUD TV, Samsung geleneksel TV’lerinden 64 kat daha fazla renk kalitesi sunar. Samsung’un Kavisli TV’sindeki zarif kavis daha geniş bir görüş alanı ve seyir noktanızdan eşit görüş mesafesi sağlayarak aksiyonun tam ortasında olmanızı mümkün kılar.

4. Panasonic 58DX703E

4K Ultra HD görüntü seçeneğiyle muazzam televizyon izleme keyfi sunar. Parlak ve dinamik bir panele sahiptir. 27 dilde ekran paneli görüntüleme opsiyonu vardır. 1400 Hertz ekran yenileme hızı özelliğiyle LED TV’ler arasında güçlü bir konuma sahiptir.

Sizler de en iyi TV önerinizi, alacağınız TV modellerini ya da hali hazırda kullandığınız TV’leri bu yazımıza yorum olarak yazarak yeni TV almayı düşünen kişilere yardımcı olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kombi Tavsiyesi 2019 Fiyatlarıyla Birlikte | En İyi Kombiler Sıralaması başlıklı makalemizde Az yakan kombi tavsiyesi, En iyi kombi markası 2018 ve yoğuşmalı kombi tavsiye 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.