İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Kombi Tavsiyesi 2019 Fiyatlarıyla Birlikte | En İyi Kombiler Sıralaması

Doğal gaz uzun zamandır Türkiye’de yaygın olarak ısıtma biçimi olarak kullanılsa da henüz bazı bölgelerimizde doğal gaz kullanılmamaktadır ya da hatların yeni döşenmesi sebebiyle yeni yeni kullanıma geçilmektedir. Dolayısıyla insanlar kombi almadan önce kombi tavsiye 2019 şeklinde aramalar yaparak hangi kombinin daha iyi olduğunu ve performansa göre kombi fiyatları 2019 gibi sorguların sonucunu merak etmektedir. Bu yazımızın devamında sizler için araştırmış olduğumuz kombi performansları ve fiyatları hakkında detaylı tavsiyelere ulaşabilirsiniz.

Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Kombi almak isteyenler genellikle hangi kombiyi alacağını seçmeden önce sürekli yoğuşmalı ya da yarı yoğuşmalı kombi gibi terimleri duymaktadır. Peki tam olarak yoğuşmalı kombi ne anlama gelmektedir? Sizler için araştırdık. Temel ilköğretim bilginizden de okulda gördüğünüz derslerden de hatırlayacağınız üzere bir maddenin ısı ile sıvı hale dönüşmesine yoğuşma denilmektedir. Yoğuşma esnasında gaz ısı kaybederek çevresine ısı yaymaya başlar. Böylelikle gazın bulunduğu ortamın sıcaklığında da artış sağlanır.

Yoğuşmalı kombiler harcadığı enerjinin bir kısmını tesisata geri yansıttığı için yoğuşmasız kombilere göre çok daha verimli ve ekonomiktir. Bu yüzden kombi alırken yoğuşmalı olup olmamasına dikkat edebilirsiniz. Yapılan bazı araştırmalara göre yoğuşmalı kombiler ile yoğuşmasız kombiler arasında ortalama %20 verimlilik farkı olduğu gözlemlenmiştir.

Yoğuşmalı kombiler, diğer kombilere göre daha verimli olması ile birlikte aynı zamanda tasarruflu olmasıyla da ön plana çıkmaktadır. Özellikle kış aylarında doğal gazı yoğun kullandığınız dönemlerde eğer yoğuşmalı bir kombiye sahip iseniz doğal gaz faturanız yoğuşmasız kombilere göre %10 – %20 daha ucuz gelecektir. Yakın zamanda da artık hermetik kombilerin yerini komple yoğuşmalı kombiler alacaktır. Çünkü günümüzde verim, tasarruf ve çevre sağlığı önemli hususlar arasındadır. Tüm bu hususlar göz önüne alındığı zaman da yoğuşmalı kombi tavsiye 2019 ön plana çıkıyor.

Yoğuşmalı Kombiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Isıtma ayarlarını kendi kendine yapabilerek daha ideal yanma değerleriyle verimliliğini arttırarak tasarruf yapma özelliğine sahiptirler.
  • Atık gaz salınımı diğer kombi türlerine göre çok daha az olmak ile birlikte çevreci bir kombi yapısıdır.
  • Özel iç yapısına sahip olmak ile birlikte sessiz çalışırlar.
  • En az 100 metrekare ve üstü her ev, yapı, ofis için uygundur.

100 Metrekare Eve Kombi Tavsiyeleri 

Eğer 80 – 120 metrekare aralığında küçük bir eviniz var ve kombi almak istiyor iseniz evinizin boyutu önemlidir. 1+1 gibi stüdyo daireler için hermetik kombiler önerilmektedir. Petek sayısı az ve küçük evlerde hermetik kombi tavsiye edilmektedir. Çünkü yeterli radyatör petek alanı oluşmadığı zaman yoğuşmalı kombi yoğuşamadığından dolayı hermatik kombilerden daha düşük verim ile çalışacaktır.

Küçük dairelerin için 20-24 kW gücündeki hermetik bir kombi rahatlıkla işini görecektir. Marka tavsiyesi olarak ise; Demirdöküm, Alarko, Baymak, ECA ve Ariston gibi markaların hermetik kombi ürünleri tercih edilebilir. Sessiz çalışan modeller daha çok tercih konusu olabilir.

150 – 200 Metrekare Eve Kombi Tavsiyeleri

Büyük evlerde ise kombi seçerken ilk tercihinizin verimlilik açısından yoğuşmalı kombiler olması önemlidir. Kombi radyatör bağlantısında kullanılan boruların da oksijen bariyerli özelliğe sahip olmasına da özellikle dikkat ediniz. Kullanılan boruların oksijen bariyerli olması halinde peteklerde zamanla oluşan çamurlaşmanın önüne geçerek ısı verimini de hem daha uzun ömürlü hem de daha kaliteli olarak arttırmış olursunuz. 150 metrekare ile 200 metrekare aralığında Alarko, Baymak ve Buderus marka kombiler tavsiye edilmektedir. 200 metrenin üstü evler ve yapılar için ise Viessmann markasının yoğuşmalı kombi ürünleri tercih edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Kredisiz Elden Taksitle Senetle Telefon Satan Yerler başlıklı makalemizde Senetle Telefon Nasıl Alınır? ve Taksitle Telefon Alma Şartları 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.