İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İcra Memuru Maaşları 2015 Yılında Ne Kadar

İcra Memuru Maaş Oranları ve İcra Memuru Olmak İçin

Merhaba Sayın Okurlarımız. En çok merak edilen mesleklerden birisi olan İcra Memurluğu hakkında sizler için bilgiler vereceğiz. Nasıl Olunur ve Olmak İçin Aranan Şartlar Nelerdir gibi sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız. Ve ayrıca en çok merak edilen konulardan birisi olan Aylık Maaşları Ne Kadar bu konu hakkında da duracağız. Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki Ortaöğretim ve Lise dengi okulları bitirenler İcra Memuru olamıyor. Bunu bilerek bu makalemizi okumanızda fayda var.

İcra Memuru Maaşları 2015 Yılı

Kimler İcra Memuru Olabilir: Evet sayın okurlarımız icra memuru olabilmeniz için en az ön lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Ayrıca Lisans Mezunları da başvuru yapabiliyor. Tabi ki İcra Memuru olmak için KPSS’e girmiş olmak gerekmektedir. Ve en az 70 puan alınmış olması gerekiyor.KPSS’den almış olduğunuz puan ile Adalet Bakanlığı tarafından açılan Kadro için Başvuru yapabilirsiniz.

İcra Memuru Olabilmek İçin 3 dakika  içerisinde sizden istenilen 90 kelimeyi düzgün ve noktalama işaretlerinin de uygulandığı bir şekilde yazmanız istenmektedir. Mülakttan geçtikten sonra atama işleminiz gerçekleştirilir ve size nerede çalışacağınız göreve başlayacağınız şekilde bilgilendirme yapılır.Merak edilen bir diğer konu olan maaşları hakkında son olarak bilgi vermek istiyoruz.

İcra Katipleri Ne Kadar Maaş Alıyor: Eğer sizlerde İcra Memuru olmak istiyorsanız ve ne kadar maaş aldıklarını merak ediyorsanız sizlere bilgi verelim. 2015 yılında bir icra memuru 2.111 TL maaş almaktadır.Aile Yardımı da bu maaşa dahil halidir.

Kaynak

Kaynak

Bir önceki yazımız olan 2015 Diyanet İşleri Personeli Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde Diyanet İşleri En Az Maaş Ne Kadar, Diyanet İşleri Hatip Maaşları 2015 Yılı ve Diyanet İşleri İmam Maaşları 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.