İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İş Kurmak İçin Bankadan Ne Kadar Kredi Çekmek Gerekir

Yeni İş Kuracaklara Banka Kredileri Hakkında

Merhaba Sayın Okurlarımız. Yeni İş Kurmak isteyenlere daha önce fikirler sunmuştuk. Ancak iş kurmak isteyip de henüz elinde nakit parası olmayanlar ne yapmalı ? Elbette tek çare banka kredileri olarak bilinir. Bankalar aslında kredi çekmek için en uygun yerlerdir. Herhangi birinden borç alıp kendinize bunu yük etmektense kazandıkça ödeyebileceğiniz banka kredileri iş kurmak isteyenlere uygun faiz oranları ile verilmektedir. Hangi banka ne kadar kredi veriyor bu konuda da detayları sizlere aktaracağız ancak daha önemli bir konu var. Bu ise hangi sektör için ne kadar kredi çekmek konusudur. Herkesin tahmin edeceği üzere tüm sektörlerde aynı kredi tutarından para almak zorunda değilsiniz. Yani bu market açmak,tekstil işine girmek ya da e-ticaret yapmak için farklı olmaktadır. Detaylara geçelim.

İş Kurmak İçin Banka Kredisi

SEKTÖRE GÖRE KREDİ ÇEKME TUTARLARI

Bunu büyük başlık halinde veriyoruz çünkü önemli. Kendinize yeni bir şirket açmayı planlıyorsanız ya da yeni bir ofis açacaksanız işiniz hazır ancak krediye ihtiyacınız varsa kredi tutarını kendiniz belirmelisiniz.
Örnek: Kendinize ufak bir mahalle marketi ya bakkalı açmayı düşünüyorsunuz. Yeriniz var fakat satacak ürünleriniz yok ve bunun için kredi çekmeyi düşünüyorsanız sadece ürünler için size 20 BİN TL yetecektir. Açacağınız ya da açmayı düşündüğünüz marketin büyüklüğü ve ürün çeşitliliğini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.Ürünlerinizi aldıktan sonra satışlarını gerçekleştirir bir miktar kazandıktan sonra ödemenizi düzenli bir şekilde yapabilirsiniz. Unutmayın ki bankaya düzenli ödeme yapan müşteriler bir sonraki kredi çekmek istediklerinde daha avantajlı fırsatlardan yararlanabilmektedir.

SEKTÖRLER

MARKET – GIDA SEKTÖRÜ İÇİN  20 BİN – 100 BİN TL

E-TİCARET SEKTÖRÜ İÇİN  5 BİN – 10 BİN TL

TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN   50 BİN – 150 BİN TL

TAŞIMACILIK SEKTÖRÜ İÇİN  100 BİN – 750 BİN TL

DAHA KÜÇÜK İŞLER İÇİN  5 BİN – 15 BİN TL

Yukarıda vermiş olduğumuz rakamların tahmini yakın rakamlar olduğunu belirtelim. Yani şunu açık bir şekilde söyleyebiliriz ki hangi işe girecekseniz o sektörde farklı kredi tutarlarına ihtiyacınız olacaktır.

HEMEN PARA KAZANDIRAN SEKTÖRLER

Eğer bir an önce para kazanmak istiyorsanız yiyecek yani gıda sektörüne girmek yukarıdaki sektörler arasında en mantıklısıdır. Uzun soluklu bir iş yapacağım diyorsanız da Ulaştırma yani Taşımacılık sektörü garanti bir iştir. Taşımacılık servis filonuzu kuracak kadar bir paranız olsun 10-20 tane ilk etapta aracınız minibüsünüz olsun firmalarla ihale usulu anlaşma sağlarsanız para kazanabilirsiniz.

KREDİ ÇEKECEK BANKAYI İYİ SEÇİN

Yeni bir iş kuracağınızdan dolayı masrafınızda haliyle fazla olacaktır. Bu yüzden masraflarınızı göz önünde bulundurmalı hangi banka az faiz uygulaması yapıyorsa o bankayı seçin.Dosya masrafı ya da kefil istemeyen bankalar bu yönde ilk tercihiniz olmalıdır. Sonuçta dosya masrafı adı altında sizden belki de 1 aylık ödemeniz kadar para isteyeceklerdir. Bankalardan yüklü miktarda olsun ya da olmasın her zaman taksit yani vade seçeneği fazla olan kredilere yönelin. Yani kredi tutarıyla doğru orantılı bir şekilde olan 12 AY- 36 AY- 48 AY 60 AY ve daha yukarısı için vade yapan kredi tutarını bölen bankalarla çalışın.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Adana'da Bici Bici Satarak Çok Para Kazanmak Hayal Değil başlıklı makalemizde Adana'da Bici Bici İşi Ne Kazandırır, Adana'da Bici Satmak ve Para Kazanmak ve Adana'da Yazın Yapılacak İş Fikirleri Nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.