İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Moda Tekstil ve Tasarım Bölümü İş Olanakları Nelerdir

22.02.2015

Moda Tekstil ve Tasarım Bölümü İş İmkanları 2015 

Merhaba Sayın Okurlarımız. Eğer sizde kendiniz için ileride okumak için yeni bir bölüm arıyorsanız ve henüz karar veremediyseniz sizlere son zamanlarda gençlerin fazla yoğun ilgi gösterdiği Moda Tasarım ve Tekstil Bölümü hakkında bilgi vereceğiz.Özellikle de bayan öğrenciler bu bölümü okumak için can atıyor diyebiliriz. Peki bu bölümün size kazandıracakları nelerdir ? bu konu hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Modayı yakından takip ediyorsanız ve farklı bir tarzınız varsa kendinizi bu yönde mutlaka geliştirmeniz gerekiyor. Bu bölümü okuyarak ilerde iyi bir Stilist olabilirsiniz. Fark yaratmak istiyorsanız ve bu sektörde isim yapmak istiyorsanız çok yaratıcı olmanız ilk kural diyebiliriz. Ayrıca bu bölümü okumak isteyenlerin bir sınavdan geçeceğini de unutmayınız. Tekstil Moda ve Tasarım Bölümü İş Olanakları 2015Her üniversite kendisi için ayrı bir sınav yapmakta ve sınavdan başarılı olanlar ancak kabul edilmektedir. Mülakattan geçenler kendilerini gerçekten şanslı insanlar arasına koymalıdır.

 

Son yıllar da özel üniversitelerde bu bölüm okuyan bir çok insan var. Ve bu bölümü okurken iyi bir yerde staj yapmanız gerekmektedir. Eğer Cemil İpekçi ya da Cengiz Abazoğlu gibi ünlülerin yanında staj yapma imkanı bulursanız ve kendinizi geliştirirseniz ileride kendinize bir moda atölyesi açabilirsiniz.Bu sayede çok farklı elbiseler kıyafetler çizebilir bunların üretimini yapabilirsiniz. Bu meslek aslında biraz sevgi ile alakalıdır.Yani modayı seven,farklı ürünler ortaya çıkartabilen insanların yapabileceği tutkulu bir meslek diyebiliriz.Ülkemizde en ünlü üniversitelerin başında bu sektör için Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi tercih edilebilir. Yapılan sınavlar öğrenciler tarafından her ne kadar zor dense de bu üniversiteden mezun olanlar için daha fazla iş olanağı mevcuttur diyebiliriz. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi de tercih edilebilir.

Bu bölümü iyi bir şekilde bitirebilmek ve ileride güzel bir iş sahibi olabilmek için iyi bir çizim yapıyor olmanız gerekmektedir.Resim yapma kabiliyetinizde olması size artı kazandıracaktır. Üniversitede bu bölümü okuyan insanlardan bu bölüm hakkında daha fazla ince ayrıntı alabilirsiniz. Size vereceğimiz ip ucu şudur ki çizim yapmak bu mesleği ilerde yapmak isteyenlere kesinlikle bir artı kazandıracaktır.

Kaynak

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Fason İşler İle Para Kazanmak - Dışarıya Fason İş Veren Firmalar başlıklı makalemizde Ankara da Fason İş Para Kazanmak, Bursa Fason İş İlanları 2015 ve Ev Hanımlarına Fason İş Verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.