İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Youtuber Olmak İşi Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Youtuber Olarak Youtube Üzerinden Para Kazanma

Merhaba Sayın Okurlarımız. Son yıllarda youtube sitesine olan ilginin gittikçe arttığı görülmekteydi. Günümüzde ise özellikle son dönemde youtube kullanıcı sayısı artmaktadır. Bunun ile birlikte youtuber sayısının da arttığı söylenebilir. Profesyonel olarak youtube işi ile ilgilenen ve abone sayısı yüksek olan çok sayıda kişinin ve organizasyonun olduğu görülmektedir. Ülkemizde youtuber olma işi ise yabancı ülkelerdeki youtuberlar kadar profesyonel değildir.

YOUTUBE-PARA-KAZANMA

Türkiye’de sadece az sayıda insanın ya da firmanın youtube üzerinden profesyonel çalışmalar ortaya çıkardığı görülmektedir. En çok ilgi duyulan kanal türleri ise; oyun, ilginç bilgiler, komik içerik, komik videolar, eğitim kanalları, spor kanalları ve bayan bakım, kozmetik kanallarıdır. Oyun kanallarına genellikle küçük yaşta çocukların daha fazla ilgi gösterdiği görülmektedir. Fakat yurt dışında özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde oyun kanalında dünyaca ünlü youtuberların olduğu görülmektedir.

Youtube üzerinden para kazanmak için öncelikli olarak bir kanal açmanız gerekmektedir. Ücretsiz olarak youtube üzerinden kanal açabilirsiniz. Fakat her kanal ne yazık ki para kazanamıyor. Bunun için onay almanız gerekmektedir. Ayrıca youtube üzerinden amatör olarak çalışanların para kazanmasının çok zor olduğunu da belirtmek gerekir. Bunun için profesyonel bir şekilde çalışıp videolarınızı ustaca düzenlemeniz gerekir.

Ayrıca videonun çekildiği kamera, ışık gibi ortam da çok önemlidir. Eğer oyun videosu ya da bilgisayar üzerinden bir video çekiyorsanız ve sadece seslenme ile uğraşıyorsanız, mikrofonun kalitesine de dikkat etmek gerekmektedir. Youtube üzerinden gelir elde edenlerin dert yandığı en büyük konu ise ülkemizdeki gelir payının düşüklüğüdür. Yabancı kanalların aynı izlenme sayısına göre daha fazla kazandığı belirtilmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılı İçin Sermayesiz İş Fikirleri başlıklı makalemizde Bütçesiz İş Fikirleri 2016, Masrafsız İşler 2016 ve Parasız İş Kurmanın Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. cahittm dedi ki:

    Evde yazarak para kazanın. Yeni web site projelerine hem Yazar hem de ortak arıyoruz. Sizinde kendinize ait işiniz olsun istiyorsanız buyurun
    Başvuru için
    muco91krnz@gmail.com

  2. gamze dedi ki:

    acil iş arıyorum. teşekkürler. İZMİR